Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Monitoring flot komunalnych

Monitoring flot komunalnych

16 stycznia 2015
śmieciarka z systemem GPS ikol

Lokalizacja GPS, jaką umożliwia IKOL, jest niezbędnym narzędziem wykorzystywanym między innymi przez służby komunalne, czyli przede wszystkim wywóz śmieci i odśnieżanie dróg w czasie zimy. 

 

Cięcie kosztów

Przede wszystkim po instalacji systemu IKOL dramatycznie spadają koszty. Pracownicy są dzięki systemowi na nowo nauczeni, jak powinno się użytkować pojazd. Dzięki kompleksowym raportom ze zużycia paliwa i prędkości, zarządzający flotą ma szybki i przejrzysty pogląd na sposób użytkowania śmieciarek i odśnieżarek. Świadomi tego pracownicy używają pojazdów znacznie oszczędniej, jeżdżą o wiele ekonomiczniej i bezpieczniej. Tego typu przyzwyczajenia pozwalają obciąć koszty paliwa nawet do kilkudziesięciu procent. 

Nielimitowana liczba punktów na mapie

Ale to nie wszystko co potrafi system monitoringu IKOL. Wystarczy jedno kliknięcie myszki, by do systemu IKOL wprowadzić nielimitowaną liczbę punktów w dowolnie nazwanych kategoriach. Co to oznacza? Zastosowań jest bardzo wiele. Mogą to być punkty/miejsca/klienci, których użytkownik systemu IKOL sam przyporządkowuje. Stworzyć można punkty typu „Zajezdnia”, „Stacja benzynowa”, „Wysypisko śmieci”, ale można również ponumerować wszystkie kosze na śmieci, punkty segregacji i wiele innych. Punkty pozwalają tworzyć takie raporty, które uwzględniają ilość odwiedzonych punktów w okresie na dany pojazd. 

Wirtualne obszary

System pozwala również na tworzenie wirtualnych granic. Pozwala to na stworzenie na terenie miasta obszarów, które są w pełni zgodne z granicami dzielnic. Wystarczy wpisać „Warszawa Ochota”, a na mapie pokaże się odpowiedni obszar. Kiedy pojazd wjedzie lub wyjedzie z danego obszaru, na wybrane adresy email i numery telefonu wysłane zostaną natychmiast powiadomienia, pozwalające menedżerowi kontrolować flotą komunalną nawet bez dostępu do Internetu. 

Oprócz tego monitoring IKOL pozwala na lokalizowanie wszystkich pojazdów na żywo, online, z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Spis wszystkich funkcji, raportów i alertów dostępny jest tutaj: Oferta

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

man

Gry oparte o GPS

 13 października 2017

GPS w telefonie można wykorzystać na wiele sposobów – nawigację, wyznaczanie tras, śledzenie smartfona innej…

Czytaj więcej
Telefon z aplikacją IKOL Tracker

Już jest! Nowa odsłona aplikacji IKOL Tracker do zarządzania lokalizatorami GPS

 18 czerwca 2021

Najnowsza wersja aplikacji IKOL Tracker to zoptymalizowane i bardziej funkcjonalne narzędzie do zarządzania lokalizatorami…

Czytaj więcej