Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Monitoring GPS floty samochodowej

Monitoring GPS floty samochodowej

10 lipca 2019
monitoring pojazdów GPS we flocie samochodowej

Bezpieczeństwo, kontrola, wydajność – tak w 3 słowach można opisać korzyści z monitoringu GPS dla floty samochodowej. To już standard dobrze prosperującej firmy, w której terenowi pracownicy poddawani kontroli, zwiększają efektywność swojej pracy i przynoszą zwielokrotnione zyski. Dlaczego? Przeczytaj na blogu.

 

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystywać GPS we flocie samochodowej? Podpowiadamy, ważne z punktu widzenia managera floty samochodowej, funkcje systemu IKOL, określające precyzyjnie pozycję samochodu, jego eksploatację oraz prawidłowe użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli Twoi pracownicy nie znają granic w użytkowaniu służbowego samochodu i generują koszty, których można uniknąć, a samochody są eksploatowane w sposób niewłaściwy, znajdź powód i monitoruj pracowników terenowych dzięki Lokalizatorom GPS IKOL .

Wykorzystując lokalizatory GPS we flocie samochodowej, widzisz jej funkcjonowanie w perspektywie czasowej. Możesz łatwiej zadbać o stan techniczny floty, pilnujesz terminów przeglądów technicznych i widzisz na czym firma oszczędza, a na czym traci. Otrzymując raporty, kontrolujesz i optymalizujesz procesy zarządzania flotą.

JAKI LOKALIZATOR GPS WYBRAĆ?

Żeby wybrać odpowiedni lokalizator GPS do samochodu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Co chcę monitorować? Lokalizatory GPS IKOL cechują się wytrzymałością i prostotą montażu. Sprawdź jakie lokalizatory GPS do samochodu proponuje IKOL

CZYTAJ WIĘCEJ

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRACOWNIKÓW

Otrzymując alerty w czasie rzeczywistym wiemy, co się aktualnie dzieje z samochodem i pracownikiem. Sami decydujemy w jaki sposób chcemy dostać alert. Poprzez aplikację IKOL Tracker, SMS, e-mail –  jesteś cały czas na bieżąco.

Alert ruchu pojazdu

  • Jeśli pracownik nie korzysta z samochodu w godzinach nocnych, wystarczy, że odpowiednio skonfigurujemy ustawienia i alert nie będzie wysyłany np. w godzinach 23-5
  • Jeśli natomiast pracownik przebywa na urlopie, możemy dostawać alert za każdym razem kiedy samochód zostaje użytkowany.

Alert przekroczenia prędkości

IKOL daje bardzo przydatne narzędzie, które poinformuje o przekroczeniu prędkości, która została wcześniej ustawiona. Służy to bezpieczeństwu pracownika oraz wpływa bezpośrednio na prawidłową eksploatację pojazdu. Jeśli ustawimy maksymalną prędkość np.120 km/h to zostaniemy poinformowani o każdym przekroczeniu, w taki sposób jaki jest dla nas wygodny (sms, e-mail, aplikacja IKOL TRACKER).

Alert obszaru

Jeśli np. przedstawiciele handlowi pracują w danym regionie i chcemy, żeby poruszali się na terenie tylko 1 województwa, ustalamy konkretny obszar i jego granice. Korzystając z tej opcji możemy tak skonfigurować system, aby wysyłał powiadomienia, jeśli samochód porusza się poza wyznaczonymi granicami. Można zdecydować także, czy alert będzie wysyłany przy przekroczeniu ustalonej granicy, czy po jej opuszczeniu.

KONTROLUJ FIRMOWE PALIWO 

Odpowiednie monitorowanie pojazdu służy także kontroli paliwa. Specjalny moduł CAN, to lokalizator GPS, który podłącza się pod magistralę CAN. Lokalizator IKOL CAN daje precyzyjne informacje na temat zużytego paliwa, kontroluje jego spalanie oraz wyświetla informacje z deski rozdzielczej takie jak: przebieg, niezapięte pasy czy włączone światła.

Dzięki lokalizatorom GPS IKOL, możemy monitorować pojazdy na żywo i online. Raportu paliwa nie da się oszukać. Moduł IKOL CAN zbiera informacje z komputera pokładowego i przesyła je na serwery IKOL. Na bieżąco przesyła informacje dotyczące poziomu paliwa, a w raporcie zobaczysz każdy spadek, który pozwali na wykrywanie kradzieży paliwa. Raport jest dokładny, ale jego kompatybilność zależy od modelu pojazdu.

LISTA POJAZDÓW CAN

 

przykładowy raport z aplikacji IKOL Tracker

 

ZWIĘKSZ WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ PRACOWNIKÓW

Monitoring GPS pojazdów w firmie ma wiele zalet. System lokalizacji GPS IKOL dzięki wysyłanym raportom precyzyjnie określa zaangażowanie pracownika terenowego. Ma to realne przełożenie na lepsze wyniki jego pracy. Widać ile czasu pracuje, jakie są jego przebyte trasy i ile czasu spędził na spotkaniu u klienta. Kiedy jesteśmy bliżej pracownika, łatwiej budujemy relacje, dlatego sam monitoring nie służy jedynie kontroli, ale także współpracy. Wymiana informacji jest potrzebna w każdej firmie i służy lepszej komunikacji, dlatego monitoring GPS we flocie samochodowej ma swoje atuty.

Nie musisz za każdym razem logować się do systemu, żeby sprawdzić co dzieje się z Twoimi lokalizatorami GPS. Aplikacja IKOL TRACKER pozwoli Ci na sprawdzanie aktualnej pozycji pojazdów oraz pokaże odległość użytkownika od danego lokalizatora GPS. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i możesz ją pobrać za darmo.

       


                         

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

opel-vectra-odnalezienie

Pierwsza kradzież, pierwsze odnalezienie

 8 października 1999

W piątek 8 października ok. 13.00 na stacji benzynowej Neste przy Alei Lotników w Warszawie…

Czytaj więcej
Karetka

Galileo – rozwiązania w zakresie ratownictwa

 26 października 2018

Komisja Europejska  złożyła zamówienie na naziemną stację systemu poszukiwawczo-ratowniczego SAR / Galileo. W ramach zamówienia…

Czytaj więcej