Home -  Przenośne lokalizatory -  Monitoring GPS jako alarm domowy?

Monitoring GPS jako alarm domowy?

12 grudnia 2016
Alarm domowy

Zapraszamy do kolejnej części zestawienia ciekawostek o monitoringu GPS. Chcecie wiedzieć, który lokalizator wyposażony jest w baterię działającą dwa lata bez ładowania? A może jesteście ciekawi, czy da się sprawdzić, gdzie naprawdę zimują bociany? W takim razie zapraszamy do wpisu.

 

System IKOL korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań IT

System IKOL działa w oparciu o najnowocześniejszą infrastrukturę informatyczną. Korzysta z wielu serwerów, które umożliwiają nieustanną pracę zarówno w przypadku uszkodzenia elementu sprzętu komputerowego, jak i braku łączności internetowej. Dzięki takim rozwiązaniom nasze serwery obsługują wiele tysięcy lokalizatorów. Nad pracą wszystkich elementów infrastruktury informatycznej przez 24 godziny na dobę sprawuje opiekę kilku wysoko wykwalifikowanych administratorów.

W systemie IKOL klient może rozwiązać umowę w każdej chwili

Ponieważ w systemie IKOL umowy są bezterminowe, klient może rozwiązać swoją umowę w każdej chwili, już nawet po pierwszym miesiącu od jej aktywacji. Bez żadnych konsekwencji finansowych, bez kar umownych!

Bociany zostały wyposażone w lokalizatory GPS

W ramach projektu badawczego dwóm bocianom założono lokalizatory GPS, które są bardzo małe, wodoodporne i w żaden sposób nie przeszkadzające ptakom. Dzięki temu badacze dokładnie prześledzą trasy lotów bocianów z Polski do Afryki i sprawdzą, w jakich miejscach ptaki zatrzymują się po dotarciu do celu. Żeby dotrzeć na miejsce, bociany pokonują 7 tys. kilometrów!

 

Bocian

 

Możesz w łatwy sposób sprawdzić, kiedy i jakie odbyłeś podróże

Raport podróży bardzo czytelnie prezentuje wszystkie podróże w wybranym okresie. Pokazuje początek oraz koniec podróży,  postoje, określa przejechany dystans oraz pokazuje ile czasu dokładnie trwała podróż, a ile postoje.

Sprawdź ofertę

Bateria lokalizatora IKOL DURO wystarcza na 2 lata bez ładowania

Czy wiesz, że IKOL Duro to lokalizator GPS, który umożliwia monitoring swojego położenia nawet przez 2 lata bez potrzeby ładowania baterii?! To rewelacyjne rozwiązanie dla osób wysyłających towary o znacznej wartości. Tego typu lokalizator doskonale sprawdzi się w przypadku monitorowania tirów, kontenerów na statkach lub pociągach, a także towarów przewożonych drogą lotniczą.

Moduł ikol DURO

Smartfon może śledzić każdy ruch!

Aplikacja IKOL X, która zmienia smartfon w lokalizator, umożliwia rozpoznawanie typu podróży, jakie odbył lokalizator. W historii podróży można sprawdzić, czy użytkownik poruszał się pieszo, czy jechał rowerem czy też samochodem/autobusem/tramwajem.

System IKOL wie, kiedy samochód zbliża się do granicy kraju

W ofercie IKOL dostępna jest funkcja Alertu dowolnego obszaru. Pozwala ona Klientowi na stworzenie dowolnego kształtu na mapie. Kiedy lokalizator przekroczy granicę (wejdzie lub wyjdzie z obszaru), na wybrane  numery telefonu i adresy email zostanie wysłane powiadomienie. Wystarczy wpisać nazwę obszaru, a system sam go wygeneruje, np. “Polska”, “Województwo mazowieckie”, “Poznań”. Klient może też wyznaczyć automatycznie o ile granica ma być przesunięta. Do czego jest to wykorzystywane? Bardzo często Klientom zależy, by samochód nie wyjechał poza granice Polski. Wtedy podczas konfigurowania alertu wystarczy wpisać “Polska”, “przesuń od granicy: 50 km”. Takie ustawienia pozwolą właścicielowi odpowiednio wcześnie zareagować.

Z IKOL można odliczać 100% VAT za paliwo

Dzięki Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdów IKOL można, zgodnie z przepisami, odliczać 100% VAT od wszystkich kosztów związanych z eksploatowaniem pojazdu. Pozwala to oszczędzić na leasingu, paliwie, przeglądach i innych. Co więcej, koszt EEPP zwraca się już przy tankowaniu za ok. 175 złotych.

Sprawdź

Lokalizator IKOL SPOT zapewnia bezpieczeństwo osobom chorym na Alzheimera

Osoby starsze, z demencją, zaburzeniami pamięci, a przede wszystkim cierpiące na chorobę Alzheimera, są szczególnie narażone na zgubienie się, nawet w miejscu, które dobrze znają. Aby zapewnić im bezpieczeństwo i pomóc opiekunom na wypadek zaginięcia starszej osoby, warto zaopatrzyć ją w niewielki lokalizator GPS IKOL SPOT. Dzięki temu można sprawdzić aktualną pozycję zaginionego. Więcej informacji na temat przenośnych lokalizatorów znajduje się tutaj.

IKOL SPOT może być wykorzystany jako alarm domowy

Jeden z klientów IKOL wpadł na ciekawy pomysł wykorzystania lokalizatora IKOL SPOT. Zamontował go na drzwiach swojego pokoju oraz ustawił Alert ruchu na tym lokalizatorze. W momencie, gdy któryś z domowników wchodził do jego pokoju, Klient otrzymywał powiadomienie mailowe oraz SMS. Nie dało się już ukryć, że ktoś bywał w pokoju pod jego nieobecność!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

startup

Monitoring GPS dla małej firmy

 8 stycznia 2016

Coraz częściej zgłaszają się do nas właściciele niewielkich firm, którzy są zainteresowani wprowadzeniem lokalizatorów GPS…

Czytaj więcej

Monitoring GPS busa – udostępnianie lokalizacji pasażerom

 30 sierpnia 2021

Jesteś kierowcą busa bądź autokaru i chcesz udostępniać swoją lokalizację pasażerom? Skorzystaj…

Czytaj więcej