Home -  Zarządzanie flotą -  Monitoring GPS Online – dlaczego warto?

Monitoring GPS Online – dlaczego warto?

3 listopada 2015
samochody w miescie

Z dowolnego miejsca na ziemi, na dowolnym urządzeniu możesz sprawdzić, co aktualnie dzieje się z Twoim pojazdem. I to niezależnie od tego, czy jesteś managerem floty, szefem nowego start-upu, właścicielem wypożyczalni aut, czy też zatroskanym rodzicem, który pożycza swój samochód dzieciom. W jaki sposób można wykorzystać lokalizację GPS i czerpać korzyści z jej funkcjonalności? Sprawdź!

 

W jaki sposób lokalizator GPS pomaga w zarządzaniu flotą?

Niezależnie od liczby pojazdów, które posiadasz w swojej firmie, musisz dbać o nie wszystkie. Jednak w jaki sposób dbać o odpowiednie wykorzystywanie pojazdów w przypadku, gdy praktycznie nie masz z nimi styczności? Poprzez aplikację do zarządzania flotą online! Dzięki niej zawsze wiesz, czy pojazdy, którymi zarządzasz są w trasie, na postoju lub u klienta. Czy są właściwie wykorzystywane, lub wręcz odwrotnie – czy ich przejazdy są bardzo nierówne, niepotrzebnie marnują paliwo (przeczytaj więcej na temat oszczędzania paliwa), przekraczają prędkość i bardzo gwałtownie hamują.
Powyższe przykłady to najpopularniejsze grzechy kierowców aut. W jaki więc sposób lokalizacja GPS realnie wpływa na komfort zarządzania flotą w firmie?

Optymalizacja tras przejazdów

aby w pełni wykorzystać potencjał Twoich pracowników warto zadbać o przemyślane trasy kursów. Niezależnie od tego, czy jest to transport osób, mienia, wyjazdy do klientów czy też inna forma działalności – w każdym przypadku można zoptymalizować trasy przejazdów tak, aby w pełni wykorzystać zarówno czas Twoich kierowców, jak i pojazdy, które posiadasz.

Spadek kosztów paliwa

mniejsze zużycie paliwa to marzenie każdego fleet managera. Badania donoszą, że po instalacji lokalizatora GPS zużycie paliwa zmniejsza się nawet o 30%! Dlaczego? Przede wszystkim kierowcy nie czują się bezkarni i niekontrolowani. Nie jeżdżą już na zakupy lub odebrać dziecko z przedszkola w godzinach pracy tłumacząc się korkami na drodze. Nie wspominając już o przypadkach kradzieży paliwa prosto z baku – ten proceder jest natychmiastowo zauważany przez czujniki w pojeździe, a właściciel floty otrzymuje powiadomienie SMS o zaistniałej sytuacji.

Efektywność pracy kierowców

pracownicy chętni do pracy to już połowa sukcesu! Po zamontowaniu lokalizatora GPS w pojeździe średnio o 12% zwiększa się efektywność pracy kierowcy jeżdżącego tym pojazdem. A gdyby tak zachęcić pracowników do bardziej ekonomicznej jazdy i zaoferować dodatkowe benefity? Rozwiązań i motywatorów jest mnóstwo, warto więc zgłębić temat motywowania pracowników

Lokalizacja GPS Online do użytku prywatnego – w jaki sposób można ją wykorzystać?

 

GPS do samochodu ikol

 

Nie jesteś fleet managerem, nie posiadasz dziesiątek samochodów do monitorowania, a mimo to jesteś zainteresowany monitoringiem GPS? Bardzo dobrze!
Każdy może lokalizować położenie dowolnego obiektu przy pomocy technologii GPS. Pytanie tylko – do czego chcemy ją wykorzystać?

Lokalizacja GPS Online samochodu

niezależnie od przeznaczenia pojazdu możesz monitorować jego położenie. Mały moduł zamontowany w pojeździe poinformuje Cię o ruchu pojazdu, przekroczeniu prędkości, historii przejazdów i wiele więcej. Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystać lokalizację GPS do prywatnego użytku.

Lokalizacja GPS Online osób

z dowolnego miejsca możesz sprawdzić aktualne miejsce pobytu swojego dziecka lub osoby starszej. Możesz otrzymywać również powiadomienie SMS za każdym razem, gdy monitorowana osoba opuści wyznaczony obszar (np. dom lub szkołę). Dowiedz się więcej o przenośnym lokalizatorze GPS.

Lokalizacja telefonu Online

Dzięki aplikacji IKOL X możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twój mąż, Twoja żona, Twoi znajomi czy przyjaciele. Wystarczy zainstalować aplikację w telefonie i tym samym przekształcić go w lokalizator. Pobierz aplikację IKOL X ze Sklepu Play.

Kategorie: Zarządzanie flotą, Kontrola paliwa, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol-can-lista

Modele pojazdów kompatybilnych z ikol CAN

 29 kwietnia 2015

ikol CAN Już w przyszłym tygodniu uruchamiamy nowość ikol – integrację systemu ikol z komputerem…

Czytaj więcej
maszyny z GPS ikol

Maszyny a system GPS

 28 lutego 2015

Monitoring GPS ikol to nie tylko pozycjonowanie i lokalizacja geograficzna. To o wiele więcej. Po…

Czytaj więcej