Home -  Funkcje GPS -  Monitoring GPS podczas żniw

Monitoring GPS podczas żniw

7 sierpnia 2018
kombajn

Zaczęły się już żniwa, więc na polach można zauważyć wzmożony ruch maszyn rolniczych. Część rolników używa własnych maszyn, część to maszyny wypożyczone – wszystkie jednak tak samo drogie. Jak zadbać o bezpieczeństwo pojazdu i kierowcy? Odpowiedź jest prosta – monitoring GPS.

 

Wypożyczalnie sprzętu często mają problem z maszynami, które nie zostają oddane na czas, z podobnymi problemami mogą też borykać się osoby prywatne, które pożyczają komuś swój sprzęt. Niektórzy także na okres żniw zatrudniają pracowników, których chcieliby sprawnie kontrolować. I tutaj rozwiązaniem będzie monitoring GPS IKOL.

Dzięki naszym rozwiązaniom telematycznym można:

  • wyznaczyć obszary, których maszyny rolnicze nie mogą opuszczać – jeśli obszar zostanie przekroczony, system wyśle powiadomienie,
  • kontrolować pokonane trasy,
  • sprawdzać, ile pracy zostało wykonanej,
  • łatwo sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się pojazd i kierowca,
  • odłączyć zapłon, jeśli maszyna na czas nie wróciła do wypożyczalni, lub właściciela (kierowca nie będzie mógł uruchomić pojazdu dopóki nie odda maszyny i nie rozliczy się z właścicielem lub wypożyczalnią),
  • kontrolować zużycie paliwa bez sondy paliwowej za pomocą lokalizatora IKOL CAN,
  • sprawdzić osiągane prędkości,
  • kontrolować wiele maszyn jednocześnie.

Oprócz tego, system oferuje szereg alertów, które poinformują nas, gdy z pojazdem lub kierowcą stanie się coś nieoczekiwanego – np. zbyt długo trwa postój, maszyna się porusza, chociaż powinna w danych godzinach być wyłączona itp. Powiadomienia wysyłane są za pomocą SMS, maila oraz do aplikacji IKOL Tracker.

Z kolei za pomocą przenośnego lokalizatora IKOL MONDO można łatwo monitorować przyczepy, kontenery i narzędzia rolnicze. Lokalizator montuje się za pomocą wbudowanych magnesów, a jego bateria starcza nawet na 3 lata!

Warto dodać, że wszystkie funkcje w systemie IKOL są dowolne – sami decydujemy, co jest nam potrzebne, dlatego można system dopasować do swoich potrzeb. Umowa jest bezterminowa, więc można zrezygnować w każdej chwili, a abonament zaczyna się od 15,99 zł netto.

 

Prace na polu

SPRAWDŹ CENNIK

Kategorie: Funkcje GPS, Monitoring GPS maszyn, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

gołąb

Gołębie badają zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie powietrza

 22 marca 2019

Ptaki, które kojarzą się z dziobaniem każdego okrucha i spacerami po starym mieście każdego dużego…

Czytaj więcej
dziewczynka z telefonem

Jak zlokalizować dziecko przez telefon?

 17 lipca 2020

Zainstaluj sobie i dziecku darmową aplikację IKOL X, aby widzieć gdzie się znajduje. Dzięki darmowej…

Czytaj więcej