Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

8 czerwca 2016
auto zachod slonca

Coraz więcej przedsiębiorców posiada i aktywnie korzysta z monitoringu GPS w swojej firmie. Po rosnącym zainteresowaniu usługami telemetrycznymi można zauważyć, że zyski osiągane dzięki lokalizatorom GPS zamontowanym w pojazdach służbowych są nieporównywalnie większe od jednorazowego zakupu urządzenia lokalizującego oraz miesięcznego abonamentu.

 

Okazuje się, że GPS monitoring w autach firmowych zwiększa zadowolenie klientów firmy, zmniejsza wydatki na paliwo, pomaga lepiej kontrolować czas pracy kierowców, a także zmniejsza liczbę wypadków i kolizji! Przeczytaj więcej na temat korzyści związanych z wprowadzeniem monitoringu pojazdów do firmy.

Zadowoleni klienci

Gdy manager floty będzie trzymał rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzał punktualność swoich kierowców, to wpłynie to pozytywnie na zadowolenie klientów firmy. A zadowolenie klientów oznacza polecanie firmy znajomym i przyjaciołom, czyli nowych klientów i większe zyski! Sprawne wykonywanie powierzonych zadań i trzymanie się harmonogramu można błyskawicznie skontrolować przy pomocy systemu monitoringu IKOL. Przejrzysta mapa wskaże trasy przejazdów, a dzięki opcji będzie można dokładnie sprawdzać realizację zaplanowanych wizyt u klientów na terenie całego kraju.

Mniejsze wydatki na paliwo

Właściwe i efektywne zarządzanie flotą pojazdów w firmie w dużym stopniu wiąże się z optymalizacją wydatków na paliwo. GPS do samochodu IKOL oferuje niezwykle skuteczne i niezawodne urządzenie kontrolujące zużycie paliwa, jego spalanie, a także o wiele więcej dodatkowych funkcji. Jest to lokalizator IKOL CAN. Moduł podłączany bezpośrednio do szyny CAN w pojeździe sczytuje wszystkie dostępne informacje z komputera pokładowego i przesyła je do Aplikacji IKOL Online, gdzie mogą być kontrolowane, porównywane czy też systematyzowane. Sprawdź czy Twoi pracownicy nie kradną paliwa ze służbowych aut, a także czy nie marnują zbyt dużej jego ilości podczas jazdy. Kontrolowanie zużycia paliwa we flocie to jedno z najważniejszych zadań!

Lokalizacja służbowych samochodów

Jeśli nie chcesz obciążać firmy kosztami przejazdów służbowych swoich pracowników, to lokalizacja GPS samochodów jest wręcz obowiązkiem. Nawet jeśli jesteś najlepszym i najuczciwszym szefem na świecie, to nie licz na to, że Twoi pracownicy będą na wskroś uczciwi i oddani firmie, w której pracują. Fakt, że nie wiesz o pewnych nadużyciach w miejscu pracy wcale nie oznacza, że one wcale nie występują. Jednak wystarczy niewielki nadajnik GPS zamontowany w samochodach służbowych, a wszelkie trasy przejazdów niezwiązane z wykonywaniem obowiązków służbowych zostaną natychmiast zauważone. A to oznacza większe oszczędności na paliwie, a także zwiększenie efektywności pracy kierowców.

Zmniejszenie liczby wypadków i kolizji

Czy wiesz, że dzięki monitoringowi GPS samochodów służbowych oraz funkcji Ecodriving możesz skutecznie zmniejszyć występowanie wypadków drogowych oraz kolizji z udziałem swoich pracowników? Funkcja Ecodriving prezentuje styl jazdy i zachowanie kierowcy podczas poruszania się pojazdem służbowym. Monitoruje takie zdarzenia, jak przekraczanie prędkości, gwałtowne hamowanie i przyspieszanie, gwałtowne pokonywanie zakrętów, a także pozostawianie samochodu na biegu jałowym. Gdy przedstawisz swoim kierowcom ich styl jazdy różniący się znacznie od podręcznikowego stylu ekonomicznej i ekologicznej jazdy, a także zachęcisz do poprawy w tym obszarze, to z pewnością wpłynie to pozytywnie na zmniejszenie wypadków z udziałem Twoich kierowców. A to oznacza mniejsze koszty oraz rzadsze zmiany personalne w firmie.

Powyższe sposoby na lepsze i bardziej efektywne zarządzanie flotą pojazdów to jedynie najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane sposoby na optymalizację floty samochodowej w firmie. Wprowadzenie ich w życie spowoduje, że Twoje pojazdy służbowe będą Cię kosztowały mniej, a Twój biznes rozwinie się jeszcze bardziej. Warto więc wypróbować monitoring GPS pojazdów? Warto!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Lokalizacja GPS

GPS mierzy trzęsienie Ziemi

 25 czerwca 2018

Niemieccy uczeni opracowali metodę pomiaru wielkości trzęsień ziemi i rozchodzenia się fali sejsmicznej i tsunami…

Czytaj więcej
samochod predkosciomierz

Kierowca często przekracza prędkość? Szczegóły w raporcie i alercie IKOL

 2 września 2020

Kierowcy nieustannie się spieszą i przekraczają dozwolone prędkości. Ryzykowne zachowania i notoryczne łamanie przepisów możesz…

Czytaj więcej