Home -  Wszystkie artykuły -  Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

8 czerwca 2016
Samochód z monitoringiem GPS flota

Coraz więcej przedsiębiorców posiada i aktywnie korzysta z monitoringu GPS w swojej firmie. Po rosnącym zainteresowaniu usługami telemetrycznymi można zauważyć, że zyski osiągane dzięki lokalizatorom GPS zamontowanym w pojazdach służbowych są nieporównywalnie większe od jednorazowego zakupu urządzenia lokalizującego oraz miesięcznego abonamentu.
Okazuje się, że GPS monitoring w autach firmowych zwiększa zadowolenie klientów firmy, zmniejsza wydatki na paliwo, pomaga lepiej kontrolować czas pracy kierowców, a także zmniejsza liczbę wypadków i kolizji! Przeczytaj więcej na temat korzyści związanych z wprowadzeniem monitoringu pojazdów do firmy.

Monitoring GPS = sprawna flota = zadowoleni klienci

Gdy manager floty będzie trzymał rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzał punktualność swoich kierowców, to wpłynie to pozytywnie na zadowolenie klientów firmy. A zadowolenie klientów oznacza polecanie firmy znajomym i przyjaciołom, czyli nowych klientów i większe zyski! Sprawne wykonywanie powierzonych zadań i trzymanie się harmonogramu można błyskawicznie skontrolować przy pomocy systemu monitoringu GPS IKOL. Przejrzysta mapa wskaże trasy przejazdów, a dzięki opcji będzie można dokładnie sprawdzać realizację zaplanowanych wizyt u klientów na terenie całego kraju./p>

Kontrola paliwa z monitoringiem floty

Właściwe i efektywne zarządzanie flotą pojazdów w firmie w dużym stopniu wiąże się z optymalizacją wydatków na paliwo. GPS do samochodu IKOL oferuje niezwykle skuteczne i niezawodne urządzenie kontrolujące zużycie paliwa, jego spalanie, a także o wiele więcej dodatkowych funkcji. Jest to lokalizator IKOL CAN. Moduł podłączany bezpośrednio do szyny CAN w pojeździe sczytuje wszystkie dostępne informacje z komputera pokładowego i przesyła je do Aplikacji IKOL Online, gdzie mogą być kontrolowane, porównywane czy też systematyzowane. Sprawdź czy Twoi pracownicy nie kradną paliwa ze służbowych aut, a także czy nie marnują zbyt dużej jego ilości podczas jazdy. Kontrolowanie zużycia paliwa we flocie to jedno z najważniejszych zadań!

Monitoring GPS służbowych samochodów

Jeśli nie chcesz obciążać firmy kosztami przejazdów służbowych swoich pracowników, to monitoring GPS samochodów jest wręcz obowiązkiem. Nawet jeśli jesteś najlepszym i najuczciwszym szefem na świecie, to nie licz na to, że Twoi pracownicy będą na wskroś uczciwi i oddani firmie, w której pracują. Fakt, że nie wiesz o pewnych nadużyciach w miejscu pracy wcale nie oznacza, że one wcale nie występują. Jednak wystarczy niewielki nadajnik GPS zamontowany w samochodach służbowych, a wszelkie trasy przejazdów niezwiązane z wykonywaniem obowiązków służbowych zostaną natychmiast zauważone. A to oznacza większe oszczędności na paliwie, a także zwiększenie efektywności pracy kierowców.

Zmniejszenie liczby wypadków i kolizji poprzez monitorowanie pojazdów

Czy wiesz, że dzięki monitoringowi GPS samochodów służbowych oraz funkcji Ecodriving możesz skutecznie zmniejszyć występowanie wypadków drogowych oraz kolizji z udziałem swoich pracowników? Funkcja Ecodriving prezentuje styl jazdy i zachowanie kierowcy podczas poruszania się pojazdem służbowym. Monitoruje takie zdarzenia, jak przekraczanie prędkości, gwałtowne hamowanie i przyspieszanie, gwałtowne pokonywanie zakrętów, a także pozostawianie samochodu na biegu jałowym. Gdy przedstawisz swoim kierowcom ich styl jazdy różniący się znacznie od podręcznikowego stylu ekonomicznej i ekologicznej jazdy, a także zachęcisz do poprawy w tym obszarze, to z pewnością wpłynie to pozytywnie na zmniejszenie wypadków z udziałem Twoich kierowców. A to oznacza mniejsze koszty oraz rzadsze zmiany personalne w firmie.

Powyższe sposoby na lepsze i bardziej efektywne zarządzanie flotą pojazdów to jedynie najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane sposoby na optymalizację floty samochodowej w firmie. Wprowadzenie ich w życie spowoduje, że Twoje pojazdy służbowe będą Cię kosztowały mniej, a Twój biznes rozwinie się jeszcze bardziej. Warto więc wypróbować monitoring GPS pojazdów? Warto!

Kategorie: Wszystkie artykuły, Lokalizatory GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

przepisy-na-temat-hulajnog-elektrycznych

Hulajnoga elektryczna, urządzenie wspomagające ruch i urządzenie transportu miejskiego. Co trzeba o nich wiedzieć?

 26 maja 2021

Od 20 maja 2021 roku, w przepisach ruchu drogowego pojawiło się kilka zmian, dotyczących hulajnóg…

Czytaj więcej
lokalizatory GPS do różnych pojazdów

Najlepszy lokalizator GPS – wybierz swój typ!

 30 maja 2016

Lokalizacja lub monitoring GPS dowolnego przedmiotu, pojazdu czy osoby wymaga odpowiedniego sprzętu. Lokalizator GPS (często…

Czytaj więcej