Home -  Ecodriving - styl jazdy -  Monitoring GPS powiadomi Cię o ważnych zdarzeniach

Monitoring GPS powiadomi Cię o ważnych zdarzeniach

8 maja 2017
samochod przyspieszenie

Śledzenie pojazdu, zapis i przegląd tras, powiadomienia i alerty – to jedne z wielu możliwości monitoringu GPS, które są bardzo przydatne przy kontroli pojazdu. Jak można je wykorzystać? Zapraszamy do artykułu.

 

Długa podróż lub postój

w systemie IKOL użytkownik może uruchomić usługę alertu długiej podróży lub alertu długiego postoju, dzięki której dowolna grupa osób może być informowana za pomocą wiadomości SMS lub email o zbyt długiej podróży bez przerwy lub długim postoju. Można dowolnie konfigurować graniczny czas postoju i podróży, po którym będzie generowany alert. Pozwoli to na poinformowanie kierowcy, że jedzie już zbyt długo, lub sprawdzenie, czy wszystko jest z nim w porządku, jeśli postój w jednym miejscu się przedłuża.

Zmiana stylu jazdy to zmniejszenie wydatków na paliwo o 8%

doświadczeni kierowcy mają swoje nawyki i w pewien sposób automatycznie prowadzą samochód. Niestety część z  wyuczonych zachowań jest szkodliwa zarówno dla pojazdu, jak i finansów firmy czy kierowcy. Kontrolując styl jazdy zmieniając nawyki za kółkiem można zmniejszyć wydatki na paliwo o 8%. Jak?

Alerty monitoringu GPS są bardzo pomocne nie tylko w firmie

dzięki alertom monitoringu GPS bez patrzenia na mapę wiesz, co dzieje się z Twoim pojazdem. To świetne narzędzia nie tylko dla osób, które zarządzają flotą samochodów, ale również dla tych, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad prywatnym pojazdem. Użytkownik dostaje powiadomienie przez SMS oraz maila, jeśli coś niepożądanego dzieje się z jego samochodem. Wybór alertów w systemie IKOL jest dowolny!

System IKOL wie, kiedy samochód zbliża się do granicy kraju

w ofercie IKOL dostępna jest funkcja alertu dowolnych obszarów. Pozwala ona użytkownikowi na stworzenie dowolnego kształtu na mapie (kraju, województwa, miasta, gminy, czy dzielnicy). Kiedy lokalizator przekroczy granicę (wejdzie lub wyjdzie z obszaru), na wybrane przez użytkownika numery telefonu i adresy email wysłane zostaną natychmiast odpowiednie powiadomienia. Co więcej, nie trzeba samemu “rysować” tych obszarów – wystarczy wpisać jego nazwę, a system sam go wygeneruje.

Monitoring GPS można wykorzystać na rajdach samochodami terenowymi

monitoring GPS w samochodzie rajdowym pozwoli kierowcy na sprawdzenie przejechanej trasy, osiągniętej prędkości, eksploatacji pojazdu, czasu przejazdu i ilości spalonego paliwa. Pozwoli mu to na kontrolowanie stylu jazdy i dobre przygotowanie do kolejnej wyprawy.

Kategorie: Ecodriving - styl jazdy, Funkcje GPS, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

raporty na komputerze

Raporty monitoringu GPS – pomocne funkcje dla każdego kierowcy, cz.2

 17 października 2016

W drugiej części naszego zestawienia o raportach monitoringu GPS, przedstawiamy raporty, które będą pomocne przede…

Czytaj więcej
package

Lokalizator GPS zabezpieczy Twoje przesyłki

 16 czerwca 2016

W obecnych czasach podróżowanie, a także przesyłanie wartościowych przesyłek na drugi koniec świata staje się…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera