Home -  Podróże -  Monitoring GPS w chłodni pojazdu dostawczego

Monitoring GPS w chłodni pojazdu dostawczego

27 maja 2022
monitoring chłodni

 

Lokalizatory GPS to dziś narzędzia umożliwiające pomiar i stały monitoring temperatury w chłodni oraz oferujące wiele innych usług – m.in. sprawdzanie stanu paliwa w baku. Sprawdź, dlaczego warto wyposażyć pojazdy chłodnicze w monitoring GPS

Nie od dziś wiadomo, że transport niektórych towarów wymaga szczególnej ostrożności. Każde wahanie temperatury może bowiem źle wpłynąć na stan farmaceutyków i sprawić, że nie będą nadawały się do użytku i trafią do utylizacji lub spowodują zagrożenie dla zdrowia. To samo dotyczy na przykład takich artykułów, jak nabiał, mięso, świeże warzywa i owoce oraz mrożonki.

Co możesz zrobić, by uniknąć takiej sytuacji i odpowiednio zadbać o warunki, w jakich przewożone jest pożywienie oraz zaopatrzenie medyczne? Wystarczy umieścić w pojeździe lokalizator GPS dla branży chłodniczej, którego możliwości są dziś naprawdę ogromne.

Zadbaj o bezpieczeństwo chłodni dzięki GPS-owi

Czy wiesz, że monitoring GPS pojazdu chłodniczego umożliwi Ci zapewnienie bezpieczeństwa artykułom, które dostarczają przewoźnicy z Twojej firmy? Dowiedz się, w jaki sposób możesz zadbać o utrzymanie optymalnych warunków w chłodni pojazdu i sprawdź, jak radzą sobie Twoi kierowcy.

Odpowiednia temperatura w chłodni to podstawa

Monitoring GPS w chłodni to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli ustrzec się błędów związanych z niewłaściwym przechowywaniem produktów. Nowoczesne lokalizatory GPS od IKOL są wyposażone w niezwykle precyzyjnie działające czujniki temperatury i możliwość wysyłania alertów, więc pozwalają na stałą zdalną kontrolę tego, co dzieje się w przestrzeni ładunkowej pojazdu transportowego.

Jeżeli temperatura, w jakiej przewożone są towary, ulegnie choćby najmniejszej zmianie, zostaniesz o tym natychmiastowo powiadomiony. Zyskasz możliwość błyskawicznej reakcji – a to sprawi, że bezpiecznie dowieziesz wszystkie ładunki do celu.

Monitoruj przewóz produktów w branży chłodniczej

Kolejnym zastosowaniem systemów GPS dla transportu chłodniczego jest monitoring pojazdów dostawczych w czasie rzeczywistym.

Jeśli zarządzasz przewozem medykamentów  i świeżej nieprzetwarzanej żywności oraz mrożonek, z pewnością chcesz wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się Twoi kierowcy. Z lokalizatorem GPS będziesz mógł obserwować na dostępnej w systemie IKOL mapie poczynania każdego pracownika. Co więcej, jeśli któryś z nich zjedzie z trasy, by załatwić swoje prywatne sprawy, zostanie to zapisane w historii podróży – będziesz mieć na to niepodważalny dowód.

Kontrola stylu jazdy i paliwa w pojazdach chłodniczych

Właściwy przewóz towarów to jednak nie tylko odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Inną istotną kwestią jest sposób, w jaki kierowca prowadzi pojazd chłodniczy. Zbyt gwałtowne hamowanie i dodawanie gazu, nagłe zakręty i przekroczenia prędkości mogą sprawić, że znajdujące się w chłodni, źle zabezpieczone produkty pospadają i zostaną zniszczone.

Do innych niepożądanych skutków nieostrożnego obchodzenia się z pojazdem zaliczyć możemy wykorzystanie zbyt dużych ilości benzyny. Jest to szkodliwe dla środowiska i kosztowne – zwłaszcza dziś, gdy ceny paliwa potrafią przyprawić o ból głowy nawet najbardziej rozsądnych kierowców.

Warto przy tym zauważyć, że taka nieprzemyślana jazda powodować może również uszkodzenia niektórych elementów auta. Grozi to w najlepszym wypadku wizytą u mechanika i wydaniem pieniędzy na  naprawę lub wymianę części, a w najgorszym nawet koniecznością kupienia nowego pojazdu. Najprostszym sposobem, by tego uniknąć, jest zainstalowanie w pojeździe lokalizatora IKOL CAN i/lub wybór dodatkowej usługi Ecodriving.

monitoring chłodni - pojazd dostawczy

IKOL CAN w transporcie chłodniczym

Moduł GPS IKOL CAN jest podłączany do szyny CAN w pojeździe, co oznacza, że ma dostęp do zebranych tam danych z wszystkich czujników auta. Podstawowymi informacjami, które można dzięki niemu uzyskać, są te dotyczące aktualnego poziomu, zużycia i spalania paliwa.

Korzystając z umieszczonego w pojeździe lokalizatora GPS IKOL CAN, masz nie tylko możliwość pełnej kontroli paliwa, ale też stanu całego auta. Pakiet usług IKOL CAN pozwala na tworzenie licznych raportów, sprawdzanie przebiegu i ustawianie alertów. Pracodawca widzi wszystko, co dzieje się z samochodem – jeżeli dojdzie np. do kradzieży paliwa, od razu to dostrzeże.

Jednym z raportów dostępnych w pakiecie CAN jest Raport zdarzeń CAN. W nim wyszczególnione są wszystkie aktywności dotyczące pojazdu – m.in. nieprawidłowości w jego eksploatacji przez kierowcę. Znajdziesz tam informacje o otwartych drzwiach, wysokich obrotach silnika, włączonych światłach czy niezapiętych pasach. Umożliwia to uświadomienie kierowcy, jakie błędy popełnia – dzięki czemu będzie mógł zmienić swoje zachowanie na drodze i bezpieczniej przewozić towary.

Ecodriving dla samochodów chłodniczych

Innym rozwiązaniem, pozwalającym na pokazanie pracownikom, co w ich kierowaniu samochodem dostawczym wymaga poprawy, jest pakiet Ecodriving. Składa się on z następujących usług:

  • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu – można w nim znaleźć wszystko, co jest potrzebne, by przeanalizować prawidłowe korzystanie z samochodu przez pracownika,
  • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – powiadomienie, które przychodzi wtedy, gdy osoba siedząca za kółkiem dopuszcza się niewłaściwego zachowania,
  • Raport ranking użytkowania pojazdu – to porównanie stylów jazdy kilku kierowców korzystających z danego auta,
  • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – kołowy wykres, na którym liczbowo i procentowo opisano błędy dotyczące prowadzenia auta przez wybranego pracownika (takie, jak gwałtowne hamowanie, ostre zakręty, nagłe przyśpieszenia, przekroczenia prędkości czy postoje na biegu jałowym).

Jak widać, Ecodriving umożliwia udoskonalenie stylu jazdy kierowcy. Wpływa też na zmniejszenie wydatków na benzynę i naprawy u mechanika bądź wymianę zużytych części pojazdu na nowe.

Monitoring GPS chłodni to wygoda i bezpieczeństwo

Przewóz zaopatrzenia medycznego to odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać odpowiednim, godnym zaufania osobom. Ponieważ wrażenie, jakie robi pracownik na pracodawcy nie zawsze musi być zgodne z rzeczywistością, warto zyskać kontrolę nad jego działaniami. Będzie to możliwe po zaopatrzeniu pojazdu dostawczego w moduł GPS dla chłodni IKOL CAN i skorzystaniu z pakietu Ecodriving.  Ten dobór usług bezlitośnie obnaży wszystkie błędy, które popełnia kierowca, będąc w trasie.

Monitoring GPS dla transportu chłodniczego jest więc doskonałym wyborem dla wszystkich pracodawców i osób kierujących przewozem towarów wrażliwych na zmiany temperatury.

Poproś o ofertę

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Komputer system GPS

Kolejne nowości w systemie IKOL

 22 września 2017

W naszym systemie monitoringu GPS pojawiły się kolejne nowości i usprawnienia dla Użytkowników. Od teraz…

Czytaj więcej
praca podsumowanie

Nowa funkcja – codzienne podsumowanie w ikol

 3 lipca 2017

W naszym systemie pojawiła się kolejna nowość – codzienne podsumowanie IKOL. Użytkownik może otrzymywać podsumowanie…

Czytaj więcej