Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Monitoring GPS wózków widłowych

Monitoring GPS wózków widłowych

22 października 2020
wozki widlowe

System IKOL wspiera floty wózków widłowych w lepszej efektywności wykonanych prac i obniżeniu kosztów parku maszynowego. Wykorzystuje do tego sprawdzone funkcje, które znajdują swoje zastosowania w logistyce. 

 

CO DAJE LOKALIZACJA WÓZKA WIDŁOWEGO?

Lokalizacja wózków widłowych przede wszystkim zapewnia lepszą wydajność wykorzystanego sprzętu. Dodatkowym atutem jest dbanie o bezpieczeństwo personelu, który pracuje na dużej przestrzeni. Trasy wózków widłowych można zaprogramować, a sposób eksploatacji poddać analizie za pomocą odpowiednich raportów. 

Wszystkie prace na hali magazynowej zgodnie z procedurami i obowiązującymi normami to duże przedsięwzięcie każdego dnia. Bez odpowiedniego systemu do lokalizacji trudno jest sprawdzać produktywność wykonanych zleceń. Dobrze jest zatem weryfikować jak przebiegają prace, w jakim stanie jest sprzęt i na żywo oglądać pozycje lokalizatorów. 

CO SPRAWDZISZ ZA POMOCĄ GPS MONITORINGU?

Zaczynając od uruchomienia wózka, przez postoje i zbyt duże prędkości sprawdzić możesz niemal wszystko. Alerty IKOL będą wysyłać powiadomienia o wyjściu poza ustalony obszar, przekroczoną dopuszczalną prędkość lub nieautoryzowane użycie sprzętu, czyli każde użycie poza godzinami pracy. Możliwość oglądania pozycji sprzętu na mapie w czasie rzeczywistym, pozwala bez trudu ustalić gdzie i kiedy doszło do ewentualnej kolizji oraz kto ją spowodował. Lokalizatory zamontowane do wózka widłowego zapisują ponadto historię wszystkich podróży od 3 do 12 miesięcy wstecz. 

 

RAPORT ZDARZEŃ LOKALIZATORA

 

operator wozka widlowego

Z GPS MONITORINGIEM ZADBASZ O LEPSZĄ EKSPLOATACJĘ WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Częsty serwis wózków to konsekwencja złego użytkowania sprzętu przez pracowników. Lokalizatory zamontowane na stałe zapisują wszystkie parametry pojazdu podczas pracy i dzięki temu wiesz, kto w jaki sposób dba o narzędzie pracy. Wózki widłowe zarówno na budowach, jak i w magazynach są stale poddawane próbom możliwości przy przenoszeniu i rozładunku towarów. Oczywiście dzięki temu praca idzie szybciej, ale nie zawsze bezpiecznie. Oprócz tego, każde uszkodzenie sprzętu kosztuje, dlatego kontrola i lokalizacja realnie przyczynia do obniżenia kosztów serwisowych. 

LOKALIZATOR GPS, KTÓRY SPRAWDZA SIĘ W LOGISTYCE

W wielu przypadkach lokalizacja to droga do oszczędności. IKOL GO to niewielkie urządzenie montowane do pojazdu, które zapisuje trasy, archiwizując je na długi czas. Lokalizator GPS informuje także o przekroczeniach związanych z użytkowaniem oraz poprawia styl jazdy, nawet w odniesieniu do tak małego, jednoosobowego pojazdu. 

SPRAWDŹ IKOL GO

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

auto zachod slonca

Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

 8 czerwca 2016

Coraz więcej przedsiębiorców posiada i aktywnie korzysta z monitoringu GPS w swojej firmie. Po rosnącym…

Czytaj więcej
Auto w górach

Monitoring GPS na wycieczce samochodowej

 16 sierpnia 2016

Letni klimat i wolny czas sprzyjają w odbywaniu wycieczek po kraju i za granicą. W…

Czytaj więcej