W cenie Ewidencji usługa lokalizacji GPS na żywo GRATIS!!!

Jak w trzech krokach odliczać VAT za paliwo?

 1. Zamontuj moduł ikol w pojeździe
 2. Zgłoś pojazd do VAT 26
 3. Po każdym miesiącu wydrukuj gotową Ewidencję i podpisz ją. Gotowe!

Co daje mi Ewidencja ikol?

Przede wszystkim oszczędności i to bardzo znaczące. VAT wynosi 23% i posiadając firmę oraz EEPP ikol możesz odliczyć całą tę kwotę od wszystkich wydatków związanych z pojazdem. Dotyczy to przede wszystkim kosztów paliwa. 

            Łatwo zobaczyć tę oszczędność dzięki prostej kalkulacji:

 • Cena paliwa brutto kształtuje się na poziomie 5,50 PLN za litr.
 • Załóżmy, że średnie spalanie wynosi 8 litrów/100 km.
 • Typowy roczny przebieg samochodu służbowego w Polsce wynosi 40 000 km.
 • To daje 3200 litrów paliwa rocznie, czyli 3200 * 5,5= 17 600 PLN brutto rocznie na paliwo za jeden samochód.

Dzięki Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdów ikol możesz odliczyć od tej kwoty podatek VAT:

 • Brutto= 17600 -> netto: 17600/1,23=14309 -> podatek VAT= 3291 złotych!

Nasz klient oszczędza rocznie przeciętnie 3291 złotych na każdym pojeździe dzięki możliwości odliczania VAT za pomocą Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdów ikol. Opłata za usługę ikol jest wielokrotnie mniejsza. 

 

Jeśli kupujesz paliwo za co najmniej 175zł miesięcznie system EEPP ikol masz za darmo!!!

 

Za co jeszcze można odliczyć VAT?

Oprócz paliwa VAT możesz odpisywać za wszystkie wydatki i zakupy związane z pojazdem, takie jak:

 • Zakup pojazdu
 • Przeglądy
 • Serwisy
 • Wymiana opon
 • Inne

 

Dlaczego muszę ewidencjonować samochody w mojej firmie?

Zgodnie z prawem, aby móc odliczać VAT od: paliwa, od zakupu samochodu i wszystkich innych wydatków związanych z pojazdem, należy prowadzić ewidencję pojazdu.

Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów ikol prowadzi ją automatycznie przy pomocy lokalizatora GPS umieszczanego w Twoim pojeździe. Ty nie musisz robić nic: raz na wybrany przez Ciebie okres (np. raz na miesiąc, raz na tydzień), przyjdzie do Ciebie gotowy raport ze wszystkich przejazdów Twoich pojazdów. Raporty ikol spełniają wszystkie wymagania stawiane przez ustawę.

Ty musisz się tylko podpisać pod gotowym raportem. 

 

Co jeszcze zyskuję dzięki ikol?

Oszczędność - Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów - jeżeli masz firmę, ikol jest Ci niezbędny. Dzięki ikol możesz odliczać 100% VAT od wszystkich kosztów związanych z pojazdem (zakup pojazdu, paliwo, przeglądy, serwisy, wymiana opon itd.) i oszczędzasz średnio 3500 złotych na każdym samochodzie. Jeżeli wydajesz przynajmniej 175 złotych na paliwo miesięcznie, system ikol masz za darmo. Wystarczy Twój jeden podpis pod gotowym wydrukiem.

Pozycja samochodu na mapie 24/7. Wiesz gdzie jest Twój samochód online, na żywo, 24 godziny na dobę, z dokładnością do kilku metrów. Wiesz jakie pokonał trasy, gdzie się zatrzymywał, gdzie był o konkretnej godzinie i minucie.

Bezpieczeństwo. Możesz objąć swój samochód Ochroną Centrum Operacyjnego 24/7. Zespół ikol ma wieloletnie doświadczenie w skutecznym odzyskiwaniu skradzionych pojazdów w ścisłej współpracy z policją.

Brak zobowiązań. Nie musisz podpisywać długoterminowych umów. Możesz zrezygnować z usługi poprzez stronę internetową, bez żadnych kar i bez żadnych konsekwencji.

Dostosowanie do klienta. Wybierasz tylko to czego potrzebujesz. Płacisz za te funkcje, które są dla Ciebie niezbędne. Nie musisz zamawiać całych pakietów z usługami, które w tej chwili są Ci niepotrzebne. Co więcej- z funkcji możesz zrezygnować za jednym kliknięciem myszki, w każdej chwili.

Zarządzanie. Jeżeli masz firmę i chcesz wiedzieć co się dzieje z Twoimi pojazdami i pracownikami, nie ma lepszego narzędzia niż ikol. Bez patrzenia na mapę wiesz jakich klientów odwiedził pracownik, jak długo trwały spotkania. Ile czasu spędził na przejazdach prywatnych, ile na służbowych. Do tego możesz stworzyć na mapie bazę danych wszystkich swoich klientów i partnerów.

Kontrola zakupów paliwa. Proste i niezawodne rozwiązanie ikol pozwala na szybką wymianę informacji ze stacjami paliw. Wiesz gdzie, kiedy i za ile tankują pracownicy, jakie jest spalanie paliwa w ich samochodach. Dzięki systemowi ikol natychmiast widzisz wszelkie nieprawidłowości w użytkowaniu pojazdu.

Powiadomienia i raporty. Jesteś natychmiast informowany o nietypowych sytuacjach związanych z pojazdem. Dostajesz maila , SMSa  lub powiadomienie poprzez aplikacje ikol Tracker, gdy samochód jest uruchamiany choć nie powinien, gdy jedzie za szybko, gdy przekracza wyznaczone przez Ciebie granice obszarów. Ponadto dzięki ikol masz dostęp do wielu raportów: prędkości, przejazdów, podróży, kierowców, odwiedzin klientów i wielu innych.

Prosta obsługa. ikol jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie potrzebujesz żadnych programów, wystarczy wejść na stronę i się zalogować. Do ikol masz także dostęp przez urządzenia mobilne dzięki specjalnej wersji systemu.

Gwarancja i przejrzystość. ikol to przede wszystkim jasne zasady. Możesz w każdej chwili zrezygnować, a stan płatności podawany jest na bieżąco na stronie po zalogowaniu. Moduły ikol mają gwarancję na czas trwania umowy.