Bezpieczeństwo

Alerty to powiadomienia, które informują Cię o zdarzeniu w czasie rzeczywistym, zaraz po jego wykryciu. Nie musisz nic sprawdzać na stronie aplikacji ikol. Odpowiednia informacja dotrze do Ciebie za pośrednictwem e-maila, SMSa lub poprzez aplikacje ikol Tracker. Sposób w jaki dowiesz się o zdarzeniu wybierasz sam na stronie aplikacji ikol.

Ochrona Centrum Operacyjnego 24h/dobę

Dzięki funkcji antykradzież pojazd zostaje objęty nadzorem Centrum Operacyjnego i pomocą w odzyskaniu pojazdu w przypadku kradzieży. Monitoring GPS ikol korzysta z pomocy doświadczonego zespołu LoJack, który ma wieloletnie doświadczenie w lokalizacji i odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. Zespół ten swoją wysoką skuteczność w odzyskiwaniu samochodów zawdzięcza, obok doświadczenia i techniki, długą i owocną współpracą z policją.

Alerty przekroczenia prędkości

Korzystając z narzędzi dostępnych w aplikacji ikol możesz skonfigurować system tak, aby informował wybraną grupę odbiorców o przekroczeniu przez pojazd zadanej prędkości. System może generować alert zarówno w postaci wiadomości email , SMS lub poprzez aplikację ikol Tracker, do jednej lub wielu osób.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jeśli kontrolujesz prawidłowe użytkowanie pojazdu i zależy Ci na ekonomicznej jego eksploatacji pamiętaj, że zużycie paliwa rośnie  wykładniczo wraz z prędkością. Ustaw graniczną prędkość  na 120 km/h i bądź ostrzegany za każdym razem, gdy Twój pojazd przekracza tę prędkość.
 • Wypożyczasz maszyny budowlane? Prędkość 50km/h mogą one uzyskać wyłącznie gdy są przewożone. Ustawiając powiadomienie o przekroczeniu prędkości 50km/h będziesz wiedział kiedy są przewożone z miejsca na miejsce.
Zobacz screeny:
,
Alerty uruchomienia pojazdu

Kiedy korzystasz  z opcji konfiguracyjnych dostępnych w aplikacji ikol, możesz ustawić system tak, aby informował wybraną grupę odbiorców o uruchomieniu pojazdu (wykryciu ruchu pojazdu). System może generować alert zarówno w postaci wiadomości email , SMS lub poprzez aplikację ikol Tracker, do jednej lub większej ilości osób. Wiadomość może zawierać link do mapy.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jeśli zwykle nie używasz pojazdu w godzinach nocnych wystarczy, że skonfigurujesz system tak aby każdy ruch pojazdu od godziny 21 do 5 rano był traktowany jako nieautoryzowany i żebyś był o tym  informowany SMSem.
 • Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i zostawiasz samochód pod domem skonfiguruj system tak aby wysłał Ci wiadomość SMS za każdym razem gdy pojazd zostanie uruchomiony, niezależnie od godziny i dnia tygodnia.
 • Jeśli pojazd nie powinien być teraz uruchamiany przez użytkownika szybko otrzymasz odpowiednią wiadomość by podjąć odpowiednie działania.
Alerty obszaru

Korzystając z opcji konfiguracyjnych dostępnych w aplikacji ikol, możesz ustawić system tak, aby informował wybraną grupę odbiorców o przekroczeniu przez pojazd ustalonej przez Ciebie wcześniej granicy obszaru. Możesz wybrać czy alert będzie generowany przy wjeździe w ten obszar czy przy wyjeździe z niego, czy obu przypadkach. System może generować alert zarówno w postaci wiadomości email, SMS lub poprzez aplikację ikol Tracker, do jednej lub większej ilości osób.

Cechy:

 • Samodzielna konfiguracja obszarów o kształcie okręgu;
 • Możliwość określenia pięciu różnych obszarów, które możesz ponazywać.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jeśli poruszasz się pojazdem głównie w granicach swojego miasta możesz skonfigurować system tak aby każdy wyjazd z miasta był traktowany jako przekroczenie uprawnień i generował się alert w postaci wiadomości SMS, email lub poprzez aplikację ikol Tracker. Jeśli wypożyczyłeś swój pojazd i uzgodniłeś ograniczony obszar przemieszczania się w ramach umowy, możesz być powiadamiany o każdym złamaniu obowiązujących ustaleń pomiędzy Tobą a najemcą;
 • Jeśli nie chcesz aby pojazd przejeżdżał przez jakiś konkretny obszar lub zatrzymywał się w jakimś miejscu, oznacz ten obszar na mapie, a otrzymasz wiadomość za każdym razem, gdy pojazd się tam zbliży.
Zobacz screeny:
Alerty dowolnego obszaru

Stworzenie dowolnych obszarów to proste w obsłudze i jednocześnie bardzo zaawansowane narzędzie kontroli. Wystarczy wpisać nazwę obszaru, np. "powiat włocławski" lub "ochota", a system sam zaznaczy wybrany obszar. Można również ręcznie stworzyć wybrany obszar od zera, nawet o bardzo nietypowych kształtach, np. korytarz łączący dwa miasta, gdy pracownik nie powinien przemieszczać się poza tą wyznaczoną trasą. Poza tym zasada działania dowolnych obszarów zasadniczo nie różni się od Alertu obszaru.

Cechy:

 • Możliwość stworzenia do 5 obszarów o dowolnym kształcie
 • Wystarczy wpisać nazwę obszaru, np. województwo śląskie, a system sam zaznaczy obszar z dokładną granicą

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jeśli nie chcesz, żeby Twoi pracownicy opuszczali granice Polski, wystarczy ustawić obszar o takiej i nazwie i dostaniesz powiadomienie za każdym razem, gdy wyjadą z kraju lub nawet tylko zbliżą się do granicy.
 • Jeśli poruszasz się pojazdem głównie w granicach swojego miasta możesz skonfigurować system tak aby każdy wyjazd z miasta był traktowany jako przekroczenie uprawnień i generował się alert w postaci wiadomości SMS, email lub aplikacje ikol Tracker. Jeśli wypożyczyłeś swój pojazd i uzgodniłeś ograniczony obszar przemieszczania się w ramach umowy, możesz być powiadamiany o każdym złamaniu obowiązujących ustaleń pomiędzy Tobą a najemcą
 • Jeśli nie chcesz aby pojazd przejeżdżał przez jakiś konkretny obszar lub zatrzymywał się w jakimś miejscu, oznacz ten obszar na mapie, a otrzymasz wiadomość za każdym razem, gdy pojazd się tam zbliży
Zobacz screeny:
Odcięcie rozrusznika

Odcięcie rozrusznika umożliwia namacalną kontrolę nad samochodami, którymi zarządzasz. Dzięki tej funkcji system ikol daje Ci nie tylko wiedzę, ale możliwość fizycznego unieruchomienia pojazdów. Jednym kliknięciem wyłączasz możliwość uruchomienia rozrusznika. Ze względów bezpieczeństwa nie można przerwać działania pracy silnika podczas jazdy. Jednak  po następnym postoju kierowca nie będzie już mógł na nowo uruchomić pojazdu.

Do uruchomienia funkcji niezbędny jest przełącznik odcięcia rozrusznika. Można go zakupić na shop.ikol.pl.

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Masz wypożyczalnię samochodów? Klient zwleka z opłatami? Odetnij mu rozrusznik dopóki nie ureguluje płatności.
 • Samochód jest często zostawiany na dłuższy okres w mało bezpiecznych miejscach? Utrudnij pracę złodziejowi odcinając zapłon na czas nieobecności.
 • Nie ufasz kierującym pojazdami? Miej nad nimi namacalną kontrolę i "straszaka" w postaci możliwości odcięcia zapłonu.

 

Alert zagłuszania

Dość powszechne na rynku są zagłuszarki GPS- częstotliwość jest powszechnie znana i nietrudno jest sygnał ten zniekształcić. W tym celu ikol przygotował specjalną funkcję, która wykrywa zagłuszanie naszych lokalizatorów. Gdy tylko ktoś rozpocznie jego zagłuszanie dowiesz się o tym przez sms , email lub aplikację ikol Tracker. 

Co dzięki temu zyskuję?

 • Natychmiast wiesz, gdy ktoś zaczyna oszukiwać przy użytkowaniu pojazdu- zagłuszarki są częściej niż myślisz wykorzystywane przez pracowników.
 • Jedną z pierwszych czynności, jakie wykonuje złodziej przy kradzieży pojazdu, to uruchomienie zagłuszarki. Wykorzystaj to przeciwko niemu- gdy tylko rozpocznie zagłuszanie, ty dostaniesz powiadomienie.
Alert niskiego napięcia głównego zasilania

Alert niskiego napięcia głównego zasilania może informować klienta o niskim napięciu zasilania lokalizatora, czyli akumulatora pojazdu. Dzięki informacji na temat wyczerpywania się akumulatora, można w porę zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu. 
Klient może zdefiniować graniczną wartość napięcia zasilania dla lokalizatora - jeśli zasilanie spadnie poniżej tej granicznej wartości określona grupa odbiorców może zostać powiadomiona o tym fakcie poprzez email lub SMS.

Dodatkowo może również zostać wygenerowany alert w przypadku, gdy wartość napięcia wzrośnie powyżej granicznej wartości po uprzednim spadku.

Graniczną wartość napięcia można ustalać dowolnie pomiędzy 4 a 34 V (domyślnie jest ustawiona wartość 12V dla samochodów z instalacją 12V i 24V dla pojazdów z instalacją 24V).

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Jesteś informowany zawsze, gdy akumulator w dowolnym pojeździe rozładowuje się
 • Możesz dodatkowo być informowany w przypadku, gdy wartość zasilania wzrośnie po uprzednim spadku
 • Możesz na czas podjąć odpowiednie czynności, aby nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu