Home -  Wszystkie artykuły -  Monitoring pracowników w sadownictwie

Monitoring pracowników w sadownictwie

19 lipca 2024
monitoring pracowników w sadzie

Podczas lata rusza sezon zbiorów w sadzie. Jest to czas, w którym w każdym przedsiębiorstwie rolniczym pojawiają się zupełnie nowi pracownicy sezonowi. Często nie zostają na całe zbiory, a jedynie kilka tygodni, po czym zastępują ich nowe osoby. Duża rotacja przy dużej ilości pracowników może doprowadzić do chaosu. Przy złym zaplanowaniu prac zbiory mogą się opóźnić, co prowadzi do zepsucia owoców i częściowej straty zarobków. Jeśli sad zajmuje duży obszar, ciężko jest także przypilnować pracowników, aby rzetelnie wykonywali obowiązki.

Te i inne problemu rozwiązuje przenośny lokalizator GPS IKOL DURO. Jego niewielki rozmiar pozwala na ciągły monitoring pracownika bez uszczerbku na komforcie pracy. Do tego posiada funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo podczas zbiorów i wydajność pracowników – sprawdź jak może pomóc w Twoim sadzie!

Jak lokalizator GPS będzie najlepszy do monitoringu GPS  w sadzie?

IKOL DURO to idealne narzędzie dla sadowników, którzy chcą monitorować pracowników w terenie. Przede wszystkim posiada baterię, która zasila urządzenie nawet do 12 miesięcy bez ładowania. Dzięki temu można go używać właściwie cały sezon nie martwiąc się o stan akumulatora. Lokalizator ma wysoką precyzję namierzania, więc możesz obserwować realne postępy w pracach, zamiast ich przybliżoną wartość.

Lokalizator GPS IKOL DURO można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Oznacza to, że sadownik może doglądać pracowników z każdego miejsca, w którym ma telefon lub tablet i dostęp do Internetu. Jest to bardzo wygodne – niezależnie od swoich obowiązków przy zarządzaniu pracami, może mieć oko na progres przy zbieraniu owoców.

Organizacja prac w sadzie i mierzenie postępów z monitoringiem pracowników

Moduł posiada kilka funkcji, które będą niezwykle użyteczne przy organizacji i planowaniu prac w sadzie, a także w kontroli pracowników. Jedną z nich jest alert przekroczenia dowolnych obszarów geograficznych. Sadownik może zaznaczyć dowolny obszar na mapie – cały sad lub jego konkretną część. Jeśli lokalizator GPS go przekroczy, osoba upoważniona dostanie powiadomienie za pomocą SMS-a, maila lub pop-upa w aplikacji. Dzięki temu można kontrolować czy pracownik jest w miejscu pracy bez ciągłego spoglądania na mapę. Pomaga to także ustalić czy nie robi sobie dodatkowych przerw w trakcie zbiorów.

W kwestii przerw może pomóc także alert długiego postoju. Kierownik sam ustala po jakim czasie ma się włączyć i powiadomić go o długim pobycie w jednym miejscu. Jeśli to nastąpi, można skontaktować się z pracownikami i dowiedzieć się co jest powodem. W skrajnych przypadkach, gdy osoba zatrudniona będzie chciała oszukać pracodawcę i użyć zagłuszarki, uruchomi alert braku prawidłowej pozycji GPS, który zawiadomi sadownika. Z tymi funkcjami można ściśle kontrolować pracę, przez co uniknie się opóźnień i chaosu.

Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników w sadzie z monitoringiem GPS

Lokalizator GPS IKOL DURO może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom. Moduł posiada przycisk, który wysyła sygnał alarmowy do osoby upoważnionej. W razie wypadku można szybko zawiadomić gdzie się wydarzy i wezwać pomoc, zanim samemu dotrze się na miejsce. Choć wydawać by się mogło, że jest to przesadna ostrożność – nic bardziej mylnego.

W sadownictwie używa się wiele ciężkiego sprzętu – ciągników, rębaków, pił czy platform. Co roku dochodzi do kilkudziesięciu wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. Wczesne przybycie pomocy jest kluczowe dla uratowania życia pracownika. Dlatego też obecność monitoringu GPS jest nie tylko rozsądnym wyjściem, a wręcz zalecanym.

Lokalizator GPS po godzinach? Strażnik sadu!

Jak wcześniej wspomnieliśmy monitoring GPS pracowników to tylko część roku – co zatem zrobić z lokalizatorem, gdy zbiory się skończą? Odpowiedzi jest całkiem sporo.

Koniec zbiorów to nie koniec prac w sadzie. Pozostaje cała pielęgnacja roślin, a później przygotowanie ich na okres zimowy. Następnie nadal trzeba je doglądać i pilnować, aby nikt ich nie zniszczył. Do tego celu również może się przydać lokalizator GPS. Innym zastosowaniem jest umieszczenie go w większym sprzęcie oraz maszynach służących do pracy w sadzie. Moduł pokaże przebyte trasy i pomoże w ustaleniu co zostało  zrobione, a co jeszcze czeka w kolejce.

Lokalizator GPS może być także swoistym systemem wczesnego ostrzegania o próbie kradzieży. Wystarczy umieścić go w maszynie rolniczej i ustawić alert ruchu, który powiadomi właściciela, jeśli maszyna zacznie się poruszać. Pozwoli to na szybką reakcję i być może nawet uniemożliwieniu kradzieży. Warto zaznaczyć, że sprzęt używany w sadownictwie kosztuje często od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, warto więc zadbać o jego bezpieczeństwo.

Optymalizuj zbiory w sadzie – wybierz IKOL DURO!

IKOL DURO pomoże w zaplanowaniu oraz sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zbiorów. Mały lokalizator GPS to wielofunkcyjne narzędzie, które będzie przydatne dla sadowników i ich pracowników. Już dziś sprawdź pełną ofertę na przenośny lokalizator GPS i wprowadź monitoring GPS w swoim sadzie! 

Kontroluj swoje wydatki na auto!

Sprawdź GPS od IKOL!

Poproś o ofertę!

Przeczytaj również

monitoring GPS - zestawienie korzyści

5 korzyści monitoringu GPS

 14 sierpnia 2019

IKOL przedstawia dziś 5 największych zalet monitoringu GPS. Najpierw wybierz odpowiednie funkcje, a potem naucz się z…

Czytaj więcej
zabezpieczenie samochodu IKOL SVR BMW 5

Ukradzione i odnalezione BMW 5

 3 stycznia 2017

  Marka:  BMW Miejsce kradzieży:  Kraków Miejsce odnalezienia: Kraków Data kradzieży:  03.01.2017 Data odnalezienia:  03.01.2017…

Czytaj więcej