Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Monitoring pojazdów GPS

Monitoring pojazdów GPS

22 listopada 2019
jak wykorzystać monitoring gps w swojej firmie

Za pomocą elektronicznych modułów z odbiornikiem GPS i kartą SIM, system monitoringu podaje dokładną lokalizację pojazdów, przetwarza dane i przesyła je na serwery. Sprawdź, w jaki sposób GPS monitoring oferuje praktyczne zastosowania dla biznesu.

 

Nowoczesna flota szuka rozwiązań, żeby lepiej zarządzać pojazdami. To niezwykle odpowiedzialne zadanie każdej firmy, która posiada flotę samochodową. Jak to się dzieje? Z punktu widzenia właścicieli firm, tego typu rozwiązanie to sposób na oszczędności i lepsze zarządzanie. Nowoczesny system monitoringu łączy lokalizację i bezpieczeństwo.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BEZPIECZEŃSTWA

Częstym powodem wprowadzenia GPS monitoringu jest bezpieczeństwo floty i pracowników z niej korzystających. Tutaj łączą się dwa praktyczne zastosowania lokalizatorów: ecodriving i lokalizacja w przypadku kradzieży. Z jednej strony poprawisz stylu jazdy kierowców, co przełoży się na mniejsze koszty związane z eksploatacją i naprawami, a z drugiej, łatwiej namierzysz skradziony samochód, kiedy korzystasz z monitoringu GPS.

PLANOWANIE PRACY

GPS monitoring znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach: transport, przesyłki kurierskie, firma taksówkarska, catering, wypożyczalnia samochodów. Monitoruje handlowców, kurierów i kierowców ciężarówek, którzy pracują w określonych ramach czasowych i są zobligowani do spotkań z klientem, terminowego dostarczenia przesyłki lub ładunku. Tutaj czasem rządzi pieniądz. Lokalizator GPS to niezawodny sposób na optymalizację tras, który ułatwia kierowcy dotarcie na miejsce krótszą i szybszą drogą. Geograficzna baza klientów i punktów pozwala na tworzenie podręcznej bazy, poprzez dodawanie punktów spotkań, adresy i optymalne trasy. Odpowiednio zaplanowana obsługa klientów podnosi konkurencyjność firmy na rynku.

 

 

OPTYMALIZACJA DROGĄ DO OSZCZĘDNOŚCI

Najbardziej znaną i docenianą funkcjonalnością monitoringu GPS jest możliwość zmniejszania zużycia paliwa. Dzieje się tak, ponieważ paliwo stanowi dużą część budżetu i to jemu poświęca się najwięcej uwagi oraz prowadzi dokładne analizy. W parku maszynowym z ilością od 10 do 30 pojazdów, oszczędności można zaobserwujesz już po kilku miesiącach monitorowania floty.

RAPORTOWANIE W CZASIE RZECZYWISTYM

Wielu doświadczonych kierowców przekracza dopuszczalną prędkość. Wszystkie raporty, otrzymywane formie graficznego podsumowania, związane z użytkowaniem samochodu przekładają się na oszczędności. Jest to informacja na temat zbyt dużych prędkości, ilości gwałtownych hamowań czy zużytego paliwa stojąc na biegu jałowym. Alerty i raporty użytkowania pojazdu, odnoszą się do wybranego kierowcy i wysyłają informacje o zdarzeniu. Pracownik, który jest rozliczany ze stylu jazdy, stopniowo eliminuje ilość popełnianych błędów. Ecodriving zastosowany w monitoringu daje wgląd w szczegóły jazdy każdego pracownika w firmie.

 

 

IKOL posiada w swojej ofercie monitoring, który mierzy wszystkie powyższe parametry z dużą precyzją i dokładnością. Lokalizatory IKOL GO i CAN, to najczęściej stosowane we flotach moduły, dostosowane technicznie do różnych pojazdów.

IKOL GO

To podstawowy lokalizator, za pomocą którego możesz śledzić aktualną pozycję wraz z historią wszystkich tras.

IKOL CAN

Precyzyjnie kontroluje poziom i spalanie paliwa. Ten moduł zapisze informacje na temat przebiegu, temperatury oraz stylu jazdy. 

 

Lokalizacja położenia w czasie rzeczywistym jest możliwa dzięki lokalizatorowi, który łączy się z Internetem za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Platforma IKOL ONLINE służy do zarządzania lokalizatorami. Logując się na system.ikol.pl można dowolnie konfigurować wszystkie ustawienia. Do szybkiego przeglądania pozycji swoich lokalizatorów służy także mobilna aplikacja IKOL TRACKER

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Moduł ikol DURO

Wybierz lokalizator GPS – IKOL DURO

 15 grudnia 2016

Umożliwia śledzenie różnych urządzeń, które nie posiadają własnego źródła zasilania. Lokalizator ma baterię, która bez…

Czytaj więcej
dzieci na rowerach

Jak namierzyć dziecko znajdujące się poza domem?

 21 września 2018

Każdy rodzic niejednokrotnie zastanawia się, jak szybko sprawdzić, gdzie jest jego dziecko w danym momencie…

Czytaj więcej