Home -  Przenośne lokalizatory -  Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe!

Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe!

29 lutego 2016
Monitoring pojazdów w firmie z ikol

Dla tych wszystkich fleet managerów, którzy wstrzymują się z decyzją o wprowadzeniu GPS do samochodów służbowych, mamy bardzo ważną informację – nowy lokalizator GPS IKOL OBD rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości!

 

Część osób zarządzających flotą pojazdów rezygnuje z używania monitoringu pojazdów z powodu braku czasu na montaż lokalizatora w samochodach. Dodatkowo uważają, że do niewielkiej liczby pojazdów, które wyjeżdżają w teren nieregularnie nie ma sensu instalować tak skomplikowanych rozwiązań. Trudno przecież przewidzieć przyszłość i stwierdzić, że za rok czy dwa lata pojazdy te nadal będą użytkowane w firmie.

Lokalizator IKOL OBD – co to takiego?

Nowe samochody są obowiązkowo wyposażane w złącze diagnostyczne OBD (ang. On Board Diagnostic), dzięki któremu możliwa jest diagnostyka prowadzona przez sterownik silnika, który kontroluje działanie elementów i podzespołów odpowiedzialnych za emisję spalin. Pojawiające się usterki są rozpoznawane i zapisywane w pamięci jako błędy i sygnalizowane w odpowiedni sposób np. za pośrednictwem lampki kontrolnej.

System OBD obowiązkowo posiadają auta:

  • sprzedawane po 1 stycznia 1996 r. w USA
  • sprzedawane po 1 stycznia 2001 r. w Unii Europejskiej
  • sprzedawane po 1 stycznia 2002 r. w Polsce
  • z silnikiem diesla sprzedawane po 1 stycznia 2003 r.

Istnieje również możliwość, że auta produkowane wcześniej również będą miały złącze OBD – zależy to już od konkretnej marki i modelu.

Lokalizator GPS ikol OBD

Wiemy już, co to jest złącze diagnostyczne OBD. Jaki ma ono związek z lokalizacją GPS? Bardzo duży!
Lokalizator IKOL OBD wykorzystuje złącze diagnostyczne i dzięki niemu sczytuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące pojazdu. Całkowity montaż nadajnika GPS zajmuje tylko 5 sekund! Wystarczy wpiąć urządzenie do gniazda i zaczekać chwilę, aż moduł zlokalizuje swoje położenie. I już! Lokalizator jest gotowy do pracy!

Żadnej ingerencji w elektrykę pojazdu, żadnego lutowania kabli, żadnych czasochłonnych montaży. Korzystać z IKOL OBD możesz praktycznie od momentu zakupu urządzenia. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie prostsze rozwiązanie?

GPS do samochodu IKOL OBD – jakie daje korzyści?

Lokalizator GPS IKOL OBD pozwala na kontrolę pozycji dowolnego pojazdu posiadającego złącze OBD. Dzięki niemu możliwe jest lokalizowanie samochodu na żywo, a także kontrolowanie historycznych tras przejazdów. W zależności od modelu pojazdu, dostępne są także funkcje dodatkowe wliczane w cenę abonamentu bez dodatkowych opłat (np. poziom paliwa).
W odróżnieniu od lokalizatora IKOL CAN, IKOL OBD nie posiada listy pojazdów i konkretnych funkcji, które są możliwe do odczytania przez moduł. Aby sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe jest w stanie odczytać urządzenie z naszego pojazdu, należy wpiąć je do gniazda diagnostycznego. Po chwili w systemie w zakładce „Kontrola działania lokalizatora” będzie można sprawdzić, jakie informacje zostaną odczytane.

Kontrola lokalizatora w systemie ikol Online

Kontrola lokalizatora w systemie IKOL Online

Dzięki takiej funkcjonalności możesz korzystać z funkcji dodatkowych nie płacąc ani złotówki! Jeśli tylko Twój pojazd jest w stanie udostępnić informacje o poziomie paliwa czy stylu jazdy kierowcy, to te informacje od razu pokażą się na Twoim koncie w systemie IKOL. Bez żadnych dodatkowych opłat!

Informacje dotyczące lokalizatora GPS IKOL OBD:

– bardzo prosty montaż – Plug&Play
– szeroki zakres napięcia zasilania: od 8 V do 32 V DC
– posiada zapasową baterię działającą do 24 godzin
– posiada wbudowany czujnik ruchu
– umożliwia odczyt danych z komputera pokładowego (w zależności od modelu pojazdu)
– może funkcjonować w temperaturze od -30°C do +80°C

Zastanawiasz się, który z modułów najlepiej spełni Twoje wymagania? Zapoznaj się z pełną specyfikacją każdego z nich, a także z naszym tekstem dotyczącym wyboru najlepszego lokalizatora GPS.

Monitoring pojazdów w firmie

 

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

system monitoringu gps

Jak działa telematyka przy zarządzaniu flotą?

 23 grudnia 2019

Prowadzisz firmę i korzystać z nowych technologii? Nic nie zrobisz bez telematyki. Każdą funkcjonalność we…

Czytaj więcej
policyjna akcja smog, zatrzymane dowody rejestracyjne za emisję spalin

Wyniki akcji smog. Stare samochody psują środowisko

 2 października 2019

To już kolejna akcja „SMOG” przeprowadzona w całym kraju. Źródeł zanieczyszczenia powietrza jest wiele, choć…

Czytaj więcej