Home -  Wszystkie -  Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe!

Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe!

29 lutego 2016

Część osób zarządzających flotą pojazdów rezygnuje z używania monitoringu pojazdów z powodu braku czasu na montaż lokalizatora w samochodach. Dodatkowo uważają, że do niewielkiej liczby pojazdów, które wyjeżdżają w teren nieregularnie nie ma sensu instalować tak skomplikowanych rozwiązań. Trudno przecież przewidzieć przyszłość i stwierdzić, że za rok czy dwa lata pojazdy te nadal będą użytkowane w firmie. Dla tych wszystkich fleet managerów, którzy wstrzymują się z decyzją o wprowadzeniu GPS do samochodów służbowych mamy bardzo ważną informację – nowy lokalizator GPS IKOL OBD rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości!

Lokalizator IKOL OBD – co to takiego?

Nowe samochody są obowiązkowo wyposażane w złącze diagnostyczne OBD (ang. On Board Diagnostic), dzięki któremu możliwa jest diagnostyka prowadzona przez sterownik silnika, który kontroluje działanie elementów i podzespołów odpowiedzialnych za emisję spalin. Pojawiające się usterki są rozpoznawane i zapisywane w pamięci jako błędy i sygnalizowane w odpowiedni sposób np. za pośrednictwem lampki kontrolnej.

System OBD obowiązkowo posiadają auta:

  • sprzedawane po 1 stycznia 1996 r. w USA
  • sprzedawane po 1 stycznia 2001 r. w Unii Europejskiej
  • sprzedawane po 1 stycznia 2002 r. w Polsce
  • z silnikiem diesla sprzedawane po 1 stycznia 2003 r.

Istnieje również możliwość, że auta produkowane wcześniej również będą miały złącze OBD – zależy to już od konkretnej marki i modelu.

Lokalizator GPS ikol OBD

Wiemy już, co to jest złącze diagnostyczne OBD. Jaki ma ono związek z lokalizacją GPS? Bardzo duży!
Lokalizator IKOL OBD wykorzystuje złącze diagnostyczne i dzięki niemu sczytuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące pojazdu. Całkowity montaż nadajnika GPS zajmuje tylko 5 sekund! Wystarczy wpiąć urządzenie do gniazda i zaczekać chwilę, aż moduł zlokalizuje swoje położenie. I już! Lokalizator jest gotowy do pracy!

Żadnej ingerencji w elektrykę pojazdu, żadnego lutowania kabli, żadnych czasochłonnych montaży. Korzystać z ikol OBD możesz praktycznie od momentu zakupu urządzenia. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie prostsze rozwiązanie?

GPS do samochodu IKOL OBD – jakie daje korzyści?

Lokalizator GPS IKOL OBD pozwala na kontrolę pozycji dowolnego pojazdu posiadającego złącze OBD. Dzięki niemu możliwe jest lokalizowanie samochodu na żywo, a także kontrolowanie historycznych tras przejazdów. W zależności od modelu pojazdu, dostępne są także funkcje dodatkowe wliczane w cenę abonamentu bez dodatkowych opłat (np. poziom paliwa).
W odróżnieniu od lokalizatora IKOL CAN, IKOL OBD nie posiada listy pojazdów i konkretnych funkcji, które są możliwe do odczytania przez moduł. Aby sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe jest w stanie odczytać urządzenie z naszego pojazdu, należy wpiąć je do gniazda diagnostycznego. Po chwili w systemie w zakładce „Kontrola działania lokalizatora” będzie można sprawdzić, jakie informacje zostaną odczytane.

Kontrola lokalizatora w systemie ikol Online

Kontrola lokalizatora w systemie IKOL Online

Dzięki takiej funkcjonalności możesz korzystać z funkcji dodatkowych nie płacąc ani złotówki! Jeśli tylko Twój pojazd jest w stanie udostępnić informacje o poziomie paliwa czy stylu jazdy kierowcy, to te informacje od razu pokażą się na Twoim koncie w systemie IKOL. Bez żadnych dodatkowych opłat!

Informacje dotyczące lokalizatora GPS IKOL OBD:

– bardzo prosty montaż – Plug&Play
– szeroki zakres napięcia zasilania: od 8 V do 32 V DC
– posiada zapasową baterię działającą do 24 godzin
– posiada wbudowany czujnik ruchu
– umożliwia odczyt danych z komputera pokładowego (w zależności od modelu pojazdu)
– może funkcjonować w temperaturze od -30°C do +80°C

Zastanawiasz się, który z modułów najlepiej spełni Twoje wymagania? Zapoznaj się z pełną specyfikacją każdego z nich, a także z naszym tekstem dotyczącym wyboru najlepszego lokalizatora GPS.

Monitoring pojazdów w firmie

 

Kategorie: Wszystkie | Komentarze: Możliwość komentowania Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe! została wyłączona

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

GPS ikony

Monitoring GPS to same korzyści

 11 grudnia 2018

Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom płynącym ze stosowania monitoringu GPS we flocie firmowej. Sprawdźcie, jak telematyka…

Czytaj więcej
Ikonki monitoringu gps

Poznaj różne zastosowania monitoringu GPS

 13 stycznia 2017

Monitoring GPS sprawdza się nie tylko w zarządzaniu flotą aut. Ma o wiele szersze zastosowanie…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera