Home -  Wszystkie artykuły -  Możliwości dwóch kamer IKOL SVR Dashcam

Możliwości dwóch kamer IKOL SVR Dashcam

19 kwietnia 2024
kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam z monitorigniem GPS

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam posiada dwa obiektywy – jeden nagrywa widok przez przednią szybę, a drugi wnętrze pojazdu. Dzięki temu właściciel ma podgląd na niemalże całe auto. Możliwości, które daje taki widok są bardzo szerokie. W poniższym wpisie skupimy się na mniej typowych zastosowaniach, które dają dwa obiektywy Dashcama w połączeniu z innymi funkcjami zabezpieczenia antykradzieżowego IKOL. Podzielimy je na takie, które lepiej sprawdzą się w użytku służbowym przy zarządzaniu flotą oraz takie, które będą idealne dla samochodów prywatnych. Zapraszamy do lektury!

Jak kamera samochodowa Dashcam pomoże w samochodzie służbowym?

IKOL SVR Dashcam to wszechstronne narzędzie – przyda się zarówno w użytku służbowym, jak i prywatnym. Firmowe zapotrzebowanie obejmuje przede wszystkim kontrolę kierowców oraz wyjaśnienie potencjalnych kolizji i wypadków. Może jednak także służyć kierowcom – to, co im wypadnie z głowy zostanie uwiecznione na wideo z dźwiękiem. Jak więc IKOL SVR Dashcam może pomóc w firmie?

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam nagra wypadek z dwóch perspektyw

Wypadek służbowym autem to koszmar każdego przedsiębiorcy. Sytuacja jest prosta, gdy winy nie ponosi pracownik – wtedy formalności są dużo krótsze, bo wystarczy wysłać zgłoszenie do ubezpieczyciela sprawcy. Natomiast jeśli sytuacja jest niejasna, a zeznania świadków w niczym nie pomagają, przyda się twardy dowód w postaci wideo.

I właśnie w takiej sytuacji idealnie się sprawdzi IKOL SVR Dashcam. Obiektyw skierowany przez przednią szybę ma kąt nagrywania 158 stopni, tak więc obejmuje więcej niż ludzkie oko. Oznacza to, że może wyłapać to, co człowiekowi umknie, a w przypadku kolizji, szoku i adrenaliny, opcja ta może okazać się bardzo użyteczna. Jednoznacznie pokaże kto zawinił w wypadku i w związku z tym kogo pociągnąć do odpowiedzialności.

Po co zatem drugi obiektyw skierowany do wnętrza auta? Jeśli to pracownik ponosi winę za wypadek. pracodawca może dochodzić nawet pełnej kwoty zwrotu od niego, o ile udowodni, że pracownik spowodował go umyślnie. Wewnętrzy obiektyw czarno na białym pokaże, czy kierowca używał telefonu w czasie jazdy, patrzył w lusterka i zachował wszelkie środki ostrożności na drodze.

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam to ścisła kontrola kierowcy

W każdej firmie opartej o flotę to kierowcy mają największy wpływ na wydajność. Warto więc ściśle ją kontrolować, aby przedsiębiorstwo działało jak najlepiej. W tym przypadku Dashcam zapewnia najlepszą z możliwych rzeczy – kontrolę poprzez wizję i dźwięk i to nie tylko po zakończeniu jazdy, ale także na żywo z pomocą internetowej transmisji. Ta możliwość w połączeniu z monitoringiem GPS, który zawiera się w jednym pakiecie z IKOL SVR Dashcam, to pakiet pełnej kontroli.

Aby lepiej zrozumieć jak daleko może iść nadzór, warto zaprezentować to na przykładzie.

Wyobraź sobie, że dzwoni do Ciebie klient, ponieważ Twój pracownik spóźnia się na spotkanie i nie odpowiada na telefony. Pierwszym krokiem jaki możesz podjąć jest sprawdzenie jego lokalizacji na mapie, dzieki monitoringowi GPS. Sprawdzasz czy kierowca jest w drodze do klienta, czy też w kompletnie innym miejscu. Następnie dzięki transmisji na żywo możesz połączyć się z kamerą w aucie i zobaczyć co się dzieje w jego wnętrzu. Może kierowca postanowił kogoś podwieźć w czasie pracy? A może właśnie prowadzi prywatną rozmowę zamiast poinformować klienta o tym, że się spóźni?

Dzięki IKOL SVR Dashcam możesz zweryfikować niemalże każdą wymówkę pracownika.

IKOL SVR Dashcam w samochodzie prywatnym to bezpieczeństwo całej rodziny!

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam ma również szereg zastosowań dla samochodów prywatnych. Jego uniwersalność pozwala na dopasowanie do potrzeb rodzin i zapewnienie bezpieczeństwa – nie tylko kierowcy i pasażerom, ale także samego auta. Sprawdźmy więc jak wideorejestrator Dashcam może pomóc w codziennej eksploatacji samochodu.

Kontroluj młodego kierowcę i pomóż mu analizować jazdę z kamerą samochodową Dashcam!

Młody kierowca to bardzo dużo zapału i niewielkie umiejętności. Jednak poprawnej jazdy nie da się nauczyć w inny sposób niż po prostu jeżdżąc, dlatego też IKOL SVR Dashcam będzie niezastąpioną pomocą. Dzięki niemu możesz wspólnie z pociechą, która dopiero odebrała prawo jazdy, przeanalizować najczęstsze błędy, a także różne sytuacje drogowe.

Nie muszą być to materiały tylko z jego jazdy – choć nauka na cudzych błędach jest trudniejsza, to zapoznając młodego kierowcę z różnymi sytuacjami drogowymi, dasz mu pogląd na sprawy, które z perspektywy pasażera nigdy nie wyglądają tak samo. Przykładem może być zajeżdżanie drogi przez innych kierowców, nieroztropność pieszych, czy niebezpieczne zachowania rowerzystów. Jeżeli pokażesz kierowcy jak się zachowywać możliwe, że skrócisz jego czas reakcji lub uwrażliwisz na ograniczone zaufanie do innych członków ruchu.

Są jednak momenty, w których możesz mieć jedynie nadzieję, że samochód powierzony dziecku jest dobrze traktowany. Młody kierowca poprosił Cię o pożyczenie auta, aby pojechać ze znajomymi na koncert lub wycieczkę? Dzięki transmisji na żywo możesz zweryfikować jak pociecha i jej znajomi zachowują się podczas jazdy – czy mają zapięte pasy, czy nie postanowili urządzić imprezy w aucie podczas jazdy lub czy nie namawiają młodego kierowcy do niebezpiecznych zachowań.

Niebezpieczna okolica? Tryb parkingowy IKOL SVR Dashcam walczy z wandalizmem!

Problem z wandalizmem jest taki, że dopóki nie zabunkruje się auta w schronie, to właściwie zawsze jest się na niego narażonym. Stoisz pod galerią? Masz samochód na podjeździe? Zatrzymujesz się na chwilę przy sklepie? Wandal zawsze znajdzie powód (w  swojej głowie nawet usprawiedliwiony), żeby zniszczyć Twoje auto. Najczęstszym przejawem wandalizmu jest rysowanie lakieru, jednak od czasu do czasu zdarzają się poważniejsze szkody, jak wybite szyby czy przebite opony. Ich wymiana nie jest już kwestią estetyki, a bezpieczeństwa i często uniemożliwia dalszą podróż bez naprawy.

Jak IKOL SVR Dashcam może w tym pomóc? Co prawda nie jest kamerą 360, jednak posiada tryb parkingowy, który uruchamia się przy wstrząsach. Nagrywają obie kamery – wewnętrzna i zewnętrzna – jest więc duże prawdopodobieństwo, że wizerunek sprawcy zostanie zawarty na nagraniu. Jeśli nie będzie to sama twarz, może to być charakterystyczna część ubioru lub inna rzecz, która znacznie ułatwi identyfikację, a także pociągnięcie wandala do odpowiedzialności.

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam to pamiętnik chwil z auta!

Kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam może służyć w wielu celach, jednak jednym z najbardziej nieszablonowych jest mobilny pamiętnik z rodzinnych chwil. W samochodzie spędzamy około godziny – dwóch dziennie, przeżywamy więc wiele różnych momentów właśnie tam.

Dzięki wideorejestrowi możemy wracać do zabawnych lub wzruszających chwil, które miały miejsce w aucie. Może będzie to pierwsze słowo dziecka? A może właśnie będąc w aucie otrzymasz informację o przyjęciu na nową posadę? Może rodzinnie będziecie się zaśmiewać ze świetnego żartu? Każda chwila jest warta uwiecznienia, a dzięki IKOL SVR Dashcam możesz nie tylko ją nagrać, ale także pobrać i dołączyć do rodzinnych pamiątek, które zostaną z wami na lata!

IKOL SVR Dashcam – wiele możliwości w kamerze samochodowej

Powyższe zastosowania to tylko wierzchołek możliwości kamery samochodowej IKOL SVR Dashcam. Dzięki wielu funkcjom, których nie omówiliśmy powyżej, wideorejestrator ma bardzo szeroki zakres działania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kamery samochodowej Dashcam, koniecznie skontaktuj się nami – chętnie opowiemy Ci o pełni jej możliwości i odpowiemy na wszelkie pytania. Już dziś wyślij do nas zapytanie i zacznij monitorować swoje auto lub flotę!

zapytaj o ofertę na dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

dodatkowe funkcje GPS dla flot

Dlaczego warto korzystać z dodatkowych usług GPS?

 6 listopada 2020

Kompletny nadzór nad flotą pojazdów dają Ci usługi, z których na co dzień korzystasz do…

Czytaj więcej
Jak odliczyć cały vat od samochodu

Jak odliczyć 100% podatku VAT od samochodu osobowego

 11 lutego 2020

Czy wiesz, że Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów (EEPP) to 100% odliczenia podatku VAT? Te oszczędności…

Czytaj więcej