Home -  Wszystkie artykuły -  Na czym polega zdalna kontrola GPS pługów i piaskarek?

Na czym polega zdalna kontrola GPS pługów i piaskarek?

1 lutego 2021
monitoring gps plugu do sniegu

Zima zaskakuje nas co roku, ale kiedy zagości na dobre, piaskarki i pługi śnieżne pracują pełną parą, aby można było normalnie funkcjonować. Codzienne odśnieżanie własnego auta jest niczym w porównaniu do zimowego utrzymania dróg całego powiatu lub miasta. Do tego dochodzi wiatr, padający śnieg i siarczysty mróz. Co zrobić, aby pracować bez paniki i wszechobecnego chaosu?

 

Duże miasta są zazwyczaj lepiej przygotowane, ale nie brakuje zaskoczeń i niemiłych niespodzianek. Większość maszyn wyjeżdża na drogi już w środku nocy. Warunki bywają fatalne, bo drogi najczęściej przykryte są warstwą 5-8 cm śniegu, a prace utrudnia niska temperatura, sięgająca nawet do -20°C. Najgorzej bywa wtedy na drogach lokalnych, równie ważnych, choć użytkowanych na mniejszą skalę. Oczywiście najważniejszy jest wtedy sprzęt, ale właściwa organizacja pracy wielu kierowców jest również na wagę złota. Warto wtedy zaopatrzyć się w technologię na zimę. Dlaczego?

Musisz mieć stały podgląd, gdzie znajdują się Twoje pojazdy w czasie rzeczywistym. Bez tej wiedzy nie zorganizujesz żadnej pracy, bo nie dasz rady ciągle dzwonić do wszystkich pracowników. Musisz mieć przygotowany sprzęt, ludzi i zamontowane odpowiednie nadajniki GPS w pojazdach i maszynach. Jeśli dysponujesz nawet niewielką flotą maszyn, nie da się inaczej. 

Jakie lokalizatory GPS pasują do pługu śnieżnego i innych zimowych sprzętów?

Kiedy posiadasz flotę kilkunastu piaskarek, pługów i solarek, które intensywnie pracują na wielu trasach, nie zdobędziesz ekspresowej pomocy w nagłych sytuacjach. Natomiast lokalizatory GPS umożliwiają Ci kontakt z kierowcą, monitoring na żywo i zdalną kontrolę pracownika. Zamontowany w pojeździe ciężarowym lokalizator IKOL GO, pozwala na:

  • lokalizację w czasie rzeczywistym
  • archiwizowanie tras 
  • nieprzerwany monitoring prac
  • pozycję pojazdu z dokładnym adresem
  • poszerzanie funkcjonalności lokalizatora o dodatkowe funkcje. Mogą to być alerty prędkości, analiza stylu jazdy lub inne.

Monitoring pługów śnieżnych przez aplikację mobilną 

Dla wygody pracy najlepiej jest korzystać z mobilnej wersji systemu GPS, aby widzieć lokalizatory na telefonie lub tablecie. Aplikacja IKOL Tracker daje szybki podgląd lokalizatora. Na ekranie smartfona sprawdzisz miedzy innymi:

  • poziom paliwa w samochodzie
  • napięcie akumulatora
  • przejechany dystans konkretnego pojazdu
  • czas pracy silnika

Jako właściciel firmy lub osoba zarządzająca pracą innych, powinieneś być na bieżąco informowany o wszelkich zmianach. Korzystanie z internetowej mapy będzie pomocne w każdej sytuacji. 

Jak zachowują się lokalizatory GPS przy niskich temperaturach?

Nadajniki GPS do maszyn i pojazdów ułatwią Ci gotowość do pracy w każdych warunkach pogodowych, ponieważ ich konstrukcja jest odporna na niskie temperatury. Lokalizator IKOL GO działa w przedziale od -25°C do +75°C. Dla usług zimowego utrzymania dróg, to bardzo ważna cecha nadajnika. Nad ranem, kiedy temperatury są niższe niż w ciągu dnia, moduł musi być przystosowany do ciągłej pracy w trudnych warunkach. 

Co zyskasz dzięki dodatkowym funkcjom GPS?

Raporty z konkretnej trasy lub wszystkich przejazdów z wybranego okresu, posłużą jako niezbędna analiza wykonanych prac. Odśnieżanie dróg to praca sezonowa, jednak na tyle intensywna, że podczas codziennych zadań, trudno jest ocenić ich efektywność. Raporty dostarczą Ci zatem szczegółowych informacji, z których wyciągniesz wnioski na kolejny tydzień, miesiąc lub sezon. Dzięki nim, być może inaczej zorganizujesz niektóre prace lub powierzysz je komuś innemu.  

Alerty prędkości realnie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy, pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przy śliskiej nawierzchni nietrudno o kolizję, dlatego kontrola pracowników będzie miała wysoki priorytet zadań. Alerty otrzymasz w takiej formie, jaka będzie dla Ciebie wygodna. W aplikacji, na maila lub w formie wiadomości SMS. Każdy alert zostaje wysłany w ciągu kilku sekund po zdarzeniu. 

Wybierz lokalizator pasujący do Twojego sprzętu lub pojazdu. Przy instalacji większej ilości pojazdów, dla Twojej wygody zorganizujemy instalację jak najbliżej Ciebie. 

 

SPRAWDŹ LOKALIZATOR IKOL GO                    SPRAWDŹ INNE LOKALIZATORY

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring gps chłodni

Monitoring GPS w chłodni pojazdu dostawczego

 27 maja 2022

  Lokalizatory GPS to dziś narzędzia umożliwiające pomiar i stały monitoring temperatury w chłodni…

Czytaj więcej
audyt-raport

Raporty monitoringu GPS – pomocne funkcje dla każdego kierowcy

 14 października 2016

Raporty to narzędzia, które znacznie ułatwiają kontrolę – dzięki nim wiadomo więcej nie tylko o…

Czytaj więcej