Odinstalowałem aplikację ikol X i chcę ją zainstalować znowu. Jak to zrobić?

Wystarczy jeszcze raz pobrać aplikację ze Sklepu Play, wybrać opcję "Mam już konto i chcę śledzić ten smartfon", a następnie zalogować się używając swojego loginu i hasła.

W jakich przeglądarkach mogę korzystać z aplikacji ikol?

We wszystkich głównych przeglądarkach (IE, Chrome, Firefox). Aby mieć pewność poprawnego działania Aplikacji ikol Online upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje. W przypadku starszych wersji przeglądarki Aplikacja może nie działać poprawnie. 

Jak założyć konto w Aplikacji ikol Online?

Aby założyć konto w Aplikacji ikol Online należy wejść na stronę system.ikol.pl i kliknąć na pole "Nowe konto ikol". Następnie należy wypełnić wszystkie pola i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie. 

Nie mogę się zalogować, co mam zrobić?

Jeżeli masz problemy z logowaniem na system.ikol.pl, sprawdź ponownie nazwę użytkownika i hasło, by upewnić się, czy są poprawne. Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonego przycisku Caps Lock. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, kliknij link "Nie mogę się zalogować", który znajduje się pod polem "Zaloguj". Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie.

Nie wiem jak obsługiwać Aplikację ikol Online. Co robić?

Działanie Aplikacji ikol Online jest bardzo dokładnie, krok po kroku wytłumaczone w dziale "Pomoc", dostępnym po zalogowaniu na system.ikol.pl. Wystarczy kliknąć ikonę "Dokumentacja i pomoc", na której widnieje znak zapytania. Na ekranie pojawi się pomoc prosto opisująca wszystkie tryby aplikacji, jej konfigurację, zarządzanie kontem i wiele innych.

W jaki sposób system ikol powiadamia o przekroczeniu granicy obszaru, wciśnięciu guzika alarmowego lub przekroczeniu prędkości?

SMSem i emailem. Użytkownik sam wybiera kiedy, jak i o czym chce być powiadamiany. Można wybrać dowolną liczbę odbiorców SMS oraz odbiorców emaili. 

Jak korzystać z usługi ikol na urządzeniach mobilnych typu smartfon?

Strona system.ikol.pl jest przystosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Czy mogę zaznaczać punkty na mapie ikol?

Tak. Funkcja "Geograficzna baza danych klientów/punktów" pozwala na dodawanie nielimitowanej ilości punktów na mapie. Punkty można grupować w dowolnych kategoriach. Geograficzna baza punktów pozwala na personalizację map o niespotykanym zasięgu i stworzenie kompletnej geograficznej bazy danych klientów wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat: adresami, telefonami, opisami i wieloma innymi.