Po jakim czasie od dodania nowego lokalizatora na system.ikol.pl będę mógł korzystać z usługi ikol?

W przypadku ikol Spot aktywacja zajmuje od 1 do 3 dni. Bardzo rzadko, w szczególnych przypadkach, aktywacja może potrwać do 10 dni. 

Czy ikol działa na terenie całej Unii Europejskiej?

Tak. Dla ikol Spot funkcja "Zasięg: UE" pozwala na dostęp online na żywo do pozycji pojazdu na terenie całej Unii Europejskiej, Szwajcarii oraz Norwegii z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. 

Jakie zastosowania ma ikol?

Zastosowań systemu ikol jest bardzo wiele. Niektóre z nich przedstawiliśmy w dziale "Nasze rozwiązania". Są to między innymi: ochrona dzieci, ochrona osób starszych i niesamodzielnych, monitorowanie GPS zwierząt, użytek codzienny, wycieczki itd.

Chciałbym wiedzieć, gdzie znajduje się moje dziecko w czasie, gdy jestem w pracy. Czy to możliwe?
Tak! W celu sprawdzenia, gdzie znajduje się konkretna osoba (np. dziecko, osoba starsza cierpiąca na zaniki pamięci czy też miłośnik wspinaczki wysokogórskiej), wystarczy zaopatrzyć ją w przenośny lokalizator ikol SPOT. Niewielkie urządzenie włożone do plecaka dziecka lub do kieszeni kurtki sprawi, że będzie możliwe kontrolowanie aktualnego miejsca położenia lokalizatora nawet co 1 minutę! W sytuacji, gdy chcemy sprawdzić, gdzie jest nasza pociecha, wystarczy wejść na stronę system.ikol.pl, zalogować się na swoje konto i od razu mamy podgląd na aktualną pozycję naszego dziecka. Można także sprawdzić historię jego podróży w określonych dniach.
Chcę sprawdzać, gdzie znajduje się zamówiony przeze mnie towar, który przewożony jest drogą morską w kontenerach. Jak to zrobić?
W celu lokalizowania przesyłek będących przez długi okres czasu w podróży, warto wyposażyć je w przenośny lokalizator ikol DURO. Urządzenie to jest odrobinę większe od naszego mini lokalizatora ikol SPOT, jednak posiada niezwykle wytrzymałą baterię. Dzięki temu można kontrolować trasę podróży towaru nawet przez 24 miesiące bez ładowania!
Co to jest system ikol?

ikol to Internetowy Lokalizator GPS, dzięki któremu można kontrolować pozycję lokalizatora GPS lub smartfonu 24 godziny na dobę przez stronę internetową. Dzięki modułowi ikol Spot oraz satelitom GPS, urządzenie odbiera informacje o swojej pozycji. Następnie przy pomocy sieci GSM wysyła te informacje na serwer i na stronę Aplikacji ikol Online.

Jak zamówić usługę ikol?

Wystarczy kliknąć "Zamów teraz" w prawym górnym rogu ekranu lub tutaj. Należy zamówić odpowiedni moduł. Po otrzymaniu przesyłki należy dodać ten lokalizator na stronie system.ikol.pl, a następnie po zalogowaniu wybrać opcję "Dodaj nowy lokalizator". W przypadku aplikacji ikol X procedura opisana jest tutaj.

W jaki sposób dokupić dodatkowe funkcje ikol?

Jest to bardzo proste. Po zalogowaniu do aplikacji ikol  na system.ikol.pl kliknij ikonkę „Wybór usług ikol” -> "Wybór usług", zaznacz odpowiednią umowę i wybierz potrzebne Ci funkcje.

W jakich przeglądarkach mogę korzystać z aplikacji ikol?

We wszystkich głównych przeglądarkach: IE, Firefox, Chrome itd.

Czy potrzebne są dodatkowe programy komputerowe?

Nie, wystarczy wejść na stronę Internetową system.ikol.pl i się zalogować.