Home -  Zarządzanie flotą -  Najczęściej stosowane funkcje GPS do samochodu

Najczęściej stosowane funkcje GPS do samochodu

12 czerwca 2020

Praktyka czyni mistrza, również w zarządzaniu flotą pojazdów. Wiedzą o tym dobrze flotowcy, którzy przez lata doświadczeń wypracowali efektywny model lokalizacji online. Sprawdź, z czego najczęściej czerpią firmy, aby skutecznie optymalizować koszty.

 

Wiadomym jest, że GPS do samochodu efektywnie kontroluje i wspiera finanse floty, ale żeby tak się stało trzeba wiedzieć z czego korzystać. Jest kilka funkcji monitoringu pojazdów, które stanowią podstawę programową, bo dzięki nim możesz wygodnie monitorować flotę i oszczędzać w niedługim czasie. Ta praktyczna wiedza przyda Ci się także, jeśli dopiero zaczynasz wdrażać do firmy lokalizatory online.

RAPORTY Z PODRÓŻY

Do zdalnej kontroli pracownika, sprawdzenia jego tras oraz tego, w którym miejscu spędził najwięcej czasu firmy korzystają z raportów. Wygenerowanie 1 raportu z systemu trwa zaledwie chwilę, a zawartość tłumaczy wszystko. Każda nagła zmiana lokalizacji oznacza przerwany tryb pracy i większe zużycie paliwa. Korzystając z raportów możesz bez patrzenia na mapę poznać zarówno szczegóły jednej podróży, jak i wszystkich przejazdów z danego okresu. Sprawdzisz też średnią prędkość i przekroczenia prędkości, które są wyszczególnione na osi czasu. Jeśli zależy Ci, aby wykryć dysproporcje w użytkowaniu pojazdu pomiędzy kierowcami, wygodną opcją jest analiza wielu pojazdów jednocześnie.

Najczęściej wybierane raporty to: raport podróży, raport dzienny, raport z przejazdów, raport prędkości.

samochód flotowy

ALERTY PRĘDKOŚCI

Nic tak dobrze nie weryfikuje kierowcy jak jego nawyki i zachowania na drodze. A alerty to narzędzia, które usprawniają zarządzanie flotą o każdej porze. Częste przekraczanie prędkości ma wpływ na eksploatację pojazdu, bezpieczeństwo kierowcy i większe zużycie paliwa. Alert prędkości IKOL jest niezastąpionym narzędziem do kontroli kierowcy i pojazdu. Korzystają z niego zarówno firmy jak i prywatni odbiorcy. Po włączeniu tej funkcji, lokalizator GPS sam zapisuje na mapie konkretne miejsce zdarzenia. Następnie przesyła link do mapy w systemie IKOL, gdzie możesz sprawdzić szczegóły alertu. Ponadto świetnie się sprawdzają do komunikacji w terenie

ELEKTRONICZNA EWIDENCJA PRZEBIEGU POJAZDÓW

Praca z wieloma pojazdami to ciągła administracja i niekończące się formalności, dlatego warto korzystać z monitoringu GPS. Lokalizator sam zapisuje trasy, a Ty generując 1 raport w miesiącu masz gotową elektroniczną ewidencje. To  pozwoli Ci odliczyć 100% podatku VAT od samochodu osobowego i kosztów związanych z pojazdami.

ZARZĄDZANIE ZAKUPAMI PALIWA 

Są pewne standardy, które raz wprowadzone nigdy nie wychodzą z użycia. Korzystanie z kart paliwowych to prawdziwy znak czasów i wygoda, która niesie ze sobą dodatkowe benefity. W praktyce polega to na zaimportowaniu pliku z raportem paliwowym ze stacji benzynowej do systemu IKOL. To narzędzie telematyczne, które w prosty sposób pokaże wszystkie zwyżki paliwowe za pomocą jednego raportu w miesiącu.

Oto jak kilka prostych funkcji daje wiele korzyści. Możesz z nich korzystać wybierając jeden z najlepszych lokalizatorów GPS. Sprawdź popularny moduł IKOL i zobacz jak prosto go zamontować.

Kategorie: Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

auto zachod slonca

Monitoring GPS pomoże w lepszym zarządzaniu flotą

 8 czerwca 2016

Coraz więcej przedsiębiorców posiada i aktywnie korzysta z monitoringu GPS w swojej firmie. Po rosnącym…

Czytaj więcej
autostrada niemcy droga GPS

W przyszłym tygodniu rząd powoła pełnomocnika ds. bezpieczeństwa drogowego

 5 lutego 2015

Eksperci Banku Światowego ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego są zgodni, że Polska potrzebuje silnej instytucji wiodącej…

Czytaj więcej