Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Nie martw się o samochód, jest monitoring GPS

Nie martw się o samochód, jest monitoring GPS

9 sierpnia 2016
sunset

Właściciel przywiązuje się do samochodu. I nic w tym dziwnego, w końcu kupił go, dba o niego i inwestuje w niego pieniądze. Zdarza się jednak, że z pojazdu korzystają też inne osoby i wtedy właściciel chciałby mieć nad tym kontrolę. Chciałby wiedzieć, w jaki sposób jego auto jest użytkowane i gdzie porusza się nim osoba, która z niego korzysta. Na pewno będzie spokojniejszy, kiedy zamontuje w swoim samochodzie lokalizator GPS. 

 

Samochód rodzinny

Masz swój kochany samochód, dbasz o niego, jak o członka rodziny. Każda rysa na masce boli jak prawdziwe zadrapanie. Ale korzysta z niego małżonek i dzieci, w tym nastolatek, który właśnie dostał prawo jazdy i chce jeździć jak najwięcej. W takim momencie każdy chciałby mieć kontrolę nad swoim pojazdem, ale też osobą, która się nim porusza. Nie tylko z troski o samochód, ale przede wszystkim o kierującego pojazdem. Świeżo upieczony kierowca to ciągła obawy dla rodzica. 

Lokalizator GPS IKOL GO pozwoli na śledzenie tras wszystkich przejazdów, a także historii. Dzięki usługom dodatkowym można poszerzyć funkcjonalność lokalizatora w dowolny sposób – o raporty i alerty, które generuje system. Można ustawić graniczną prędkość pojazdu, a w przypadku jej przekroczenia, system wyśle nam SMS i maila. Świetną opcją jest także ustawienie obszaru – możemy ustalić, w jakim obszarze będzie poruszał się np. nasz młody kierowca. W przypadku wyjazdu za obszar, zostaniemy o tym poinformowani.

Jeśli któryś z członków rodziny wybiera się w długą trasę, dobrym rozwiązaniem jest ustawienie alertu długiej podróży – kiedy nasz bliski jedzie za długo, zostaniemy o tym poinformowani. Możemy się z nim skontaktować i kazać mu odpocząć.

Raporty z podróży pomogą Ci sprawdzić dokładnie określoną podróż i wykryć wszystkie nieprawidłowości w sposobie użytkowania pojazdu. Dzięki raportom dziennym sprawdzisz, ile danego dnia samochód pokonał kilometrów, jak był eksploatowany, czy jeździł w obszarze miejskim, czy pozamiejskim. Będziesz wiedział, jak członkowie Twojej rodziny korzystają z auta, możecie wspólnie wyeliminować błędy w stylu jazdy. Zapewni to spokój i kontrolę nad kierowcą i pojazdem, zawsze możesz sprawdzić, gdzie jest bliski i czy wszystko jest z nim w porządku.

 

ikol go

IKOL GO to podstawowy lokalizator do samochodu, który pomoże śledzić aktualną pozycję, a także pokaże historię przebytych tras. Jest doskonale przystosowany do poszerzania swojej funkcjonalności o kolejne usługi.

 

 

Monitoring GPS w firmie

Jeżeli zarządzasz firmą monitoring GPS jest niezbędny, ponieważ pomoże Ci:

 • sprawdzić, które przejazdy były prywatne, a które służbowe
 • poznać, ile godzin i kilometrów przejechał kierowca danego dnia/tygodnia/miesiąca
 • zobaczyć, ile zużył paliwa i jakie są koszty
 • sprawdzić, ile odbył podróży do klienta i czy nie były za krótkie
 • kontrolować styl jazdy kierowcy – Ecodriving
 • dowiedzieć się, czy kierowca nie robi zbyt długiego postoju, lub nie przekracza określonego obszaru
 • czy jeździ zgodnie z przepisami

Pozwoli to wyeliminować wszystkie błędy pracowników, sprawdzić, co robią w terenie, jak użytkują pojazd i czy jeżdżą zgodnie z przepisami. Dzięki funkcji Immobilizer określony pojazd zostanie uruchomiony tylko przez określonego kierowcę. Dzięki temu możesz uchronić się przed próbą kradzieży lub przywłaszczenia służbowego samochodu. Także kierowca sprawujący pieczę nad danym pojazdem będzie spokojny o to, że nikt mu go nie ukradnie, kiedy on np. będzie na spotkaniu z klientem.

IKOL CAN – wszystko pod kontrolą

IKOL umożliwia połączenie lokalizatora z szyną CAN w pojeździe, więc oprócz bieżącej pozycji pojazdu i historii przejazdów, możesz zintegrować swój samochód z komputerem pokładowym. Dzięki temu masz precyzyjną kontrolę paliwa bez konieczności instalacji sondy paliwowej. Z dowolnego urządzenia z Internetem masz dostęp do wszystkich informacji, co kierujący pojazdem:

 • poziom i zużycie paliwa
 • przebieg pojazdu
 • styl jazdy kierowcy,
 • włączone/wyłączone światła
 • temperatura silnika,
 • zapięte pasy

i wiele innych. Monitoring GPS zapewni oszczędności i kontrolę pojazdu. Nieważne czy to samochód, prywatny, czy służbowy, sprawdzi się w każdej sytuacji.

ikol CAN

IKOL CAN pozwala lokalizatorowi pobierać informacje na temat samochodu z komputera pokładowego pojazdu. Użytkownik może przeglądać je z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Usługa abonamentowa IKOL zaczyna się już od 15,99 i daje dowolny wybór usług dodatkowych, dzięki czemu możesz skonfigurować swój lokalizator według potrzeb, używając tylko tych funkcji, które są Ci naprawdę przydatne. Umowa jest bezterminowa.
Więcej znajdziesz na naszej stronie:

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Lokalizatory GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

entrepreneur

Pracownicy pomyślą, że im nie ufam – obalamy mity na temat monitoringu GPS

 20 października 2017

Wydawać by się mogło, że obecnie monitoring GPS we flocie samochodów to standard. Jednak nie…

Czytaj więcej
LOKALIZATOR-IKOL-OBD

Wybierz lokalizator GPS – IKOL OBD

 28 listopada 2016

Lokalizator GPS IKOL OBD zlokalizuje Twoje auto już w 5 sekund!    Moduł IKOL OBD…

Czytaj więcej