Home -  Zarządzanie flotą -  Nie masz lokalizacji GPS? Marnujesz swoje pieniądze!

Nie masz lokalizacji GPS? Marnujesz swoje pieniądze!

21 października 2015
mapa lokalizacja

Wzloty i upadki, wydatki i wpływy – to naturalna kolej rzeczy w każdym biznesie. Jednak wydawanie więcej, niż jest to koniecznie może negatywnie wpłynąć na Twoją firmę. Jeśli posiadasz flotę aut bez zamontowanych lokalizatorów GPS, to tym samym marnujesz więcej pieniędzy w różnych obszarach. W jaki sposób?

 

Zużycie paliwa

Bez monitoringu GPS nie będziesz wiedział, jak jeżdżą Twoi kierowcy. Czy przekraczają prędkość, czy jeżdżą w agresywny sposób, czy gwałtownie hamują i przyspieszają. Te wszystkie czynności powodują większe zużycie paliwa. Takie zachowanie negatywnie wpływa nie tylko na większe wydatki na paliwo, ale też na konieczność częstszych wizyt u mechanika. A to również są koszty.

Bieg jałowy

Pozostawianie pojazdu w bezruchu z włączonym silnikiem przez długi czas przyczynia się do zbędnego marnowania paliwa. Spalanie zależy od danego pojazdu, jednak przeciętnie 1 godzina postoju powoduje spalanie ok. 1 litra paliwa. W skali miesiąca, przy flocie kilkudziesięciu aut są znaczne straty. Dodatkowo takie działanie prowadzi do częstszych napraw pojazdu. Warto zaznajomić swoich pracowników z zasadami ekologicznej jazdy, która przyniesie pozytywne rezultaty nie tylko firmie, ale również środowisku naturalnemu.

Naprawy pojazdów

Regularne sprawdzanie pod kątem usterek wszystkich pojazdów, którymi zarządzasz jest bardzo trudne do wykonania. Często pojazdy przemieszczają się na znaczne odległości, przez długi okres czasu nie wracają do bazy, albo po prostu nie ma fizycznie czasu na gruntowną diagnostykę każdego auta. Bez lokalizacji GPS nie masz możliwości sprawdzenia, co dzieje się z samochodem na drugim końcu kraju. Podłączenie pojazdu przez szynę CAN pozwoliłoby Ci na stały dostęp do kontrolek z deski rozdzielczej. Wiedziałbyś, na który pojazd należy zwrócić szczególną uwagę, zlecić wizytę u mechanika, bądź też skierować na przegląd gdy tylko powróci z podróży.

Nieefektywność pracowników

Czy wiesz, gdzie znajdują się Twoi pracownicy podczas wyjazdów służbowych? Skąd możesz mieć pewność, że są w danym miejscu, bądź odwiedzili wszystkich zleconych im klientów? Dzięki lokalizacji GPS można na bieżąco kontrolować, gdzie znajdują się Twoi kierowcy, ile czasu spędzają u każdego z klientów, czy są o wyznaczonym czasie w wyznaczonym miejscu. Nie musisz jednak wpatrywać się w monitor 24/7 – praktycznym rozwiązaniem są raporty z podróży każdego pracownika oraz historia podróży do 12 miesięcy wstecz. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, jak w danym miesiącu wywiązywali się ze swoich obowiązków Twoi pracownicy.

DO CZEGO SŁUŻY LOKALIZACJA GPS?

Lokalizacja GPS to doskonałe narzędzie, które przysłuży się każdemu managerowi floty. Dzięki niemu zarządzanie grupą pojazdów stanie się bardziej efektywne i szybsze. Małe urządzenie zamontowane w pojeździe sprawi, że otrzymasz mnóstwo przydatnych danych, które pozwolą na zmniejszenie wydatków. A co za tym idzie – zwiększenie przychodów. Wgląd w styl jazdy kierowców, spalanie paliwa, czas bezczynności, stan techniczny pojazdu oraz efektywność pracowników pozwala na naprawdę ogromne oszczędności.

Chciałbyś zmniejszyć swoje wydatki? Zacznij korzystać z monitoringu GPS! Tutaj dowiesz się więcej na temat naszych produktów i sposobów ich wykorzystania.

Kategorie: Zarządzanie flotą, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

alerty odholowania i ruchu auta - konfiguracja

Jak konfigurować alerty nieautoryzowanego ruchu dla IKOL SVR?

 24 lutego 2022

IKOL SVR Alarm i Sky to dwa warianty radiowego systemu do odzyskiwania skradzionych pojazdów.…

Czytaj więcej
Raporty

Zmiany w systemie raportowania w Aplikacji IKOL Online

 24 lutego 2017

W Aplikacji IKOL Online zmienił się system generowania raportów, co znacznie ułatwiło ich tworzenie i…

Czytaj więcej