Home -  Wszystkie artykuły -  Niezawodne zabezpieczenie dla kamperów!

Niezawodne zabezpieczenie dla kamperów!

27 czerwca 2024
Zabezpieczenie antykradzieżowe do kampera

Ostatnie lata były złotym czasem dla wycieczek kamperem. Coraz więcej osób docenia, że wyjazd samochodem kampingowym to kompletnie własne warunki i tempo oraz kierunek podróży. Kamperem można odwiedzić niemalże każde miejsce na świecie, a przy okazji czerpać radość z samej trasy i zwiedzać miejscowości, które trafią się po drodze.

W związku z ich rosnącą popularnością rośnie także skala kradzieży – z roku na rok jest ich coraz więcej. Niestety złodziejom bardzo sprzyjają warunki – kampery mają zazwyczaj bardzo słabe zabezpieczenia fabryczne. Jest to główny powód, dla którego należy je dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą. Wysoka wartość samego pojazdu oraz całego wyposażenia i bagażu zdecydowanie jest warta ochrony. W poniższym wpisie pochylimy się nad systemem IKOL SVR w wersji Sky oraz Dashcam, które idealnie odpowiadają na potrzeby z zakresu bezpieczeństwa kamperów. Zapraszamy do lektury!

Czy warto zabezpieczyć kamper? Kilka słów o kradzieżach

W roku 2023 w statystyce najczęściej kradzionych aut nieoczekiwanie pojawił się Fiat Ducato. Nie jest to ani bardzo nowy, ani ekskluzywny samochód, jednak w przeciągu roku był kradziony średnio co 2-3 dni. Co się stało? Czyżby złodzieje zaczęli stawiać na niższą półkę aut? A może szykowali się na przewóz innych skradzionych fantów? Nic bardziej mylnego – Fiat Ducato zaczął znikać, ponieważ to właśnie on jest bazą dla trzech czwartych kamperów wyprodukowanych w Europie.

Jednak to nie teren Polski powinien być największym zmartwieniem dla właścicieli kamperów. Na wielu forach dotyczących karawaningu jako najbardziej niebezpieczne dla auta kampingowego miejsca wymienia się południe Włoch oraz Francję. Według opowieści doświadczonych podróżników nie można nawet na chwilę opuścić tam kampera z oczu – złodzieje bardzo szybko pokonują fabryczne zabezpieczenia i okradają wnętrze lub zabierają cały pojazd.

Metody kradzieży kamperów

Ponieważ specyfika kamperów jest inna, inne są także metody kradzieży. Zależą one przede wszystkim od intencji złodzieja – czy chce ukraść cały pojazd, czy też tylko rzeczy, które się w nim znajdują, Rabusie nie przebierają w środkach, aby dostać to czego chcą.

Jedną z metod jest wpuszczanie gazu do kampera, w którym śpią podróżnicy. Dzięki temu złodziej nie musi zachowywać szczególnej ostrożności – po sforsowaniu zamków, może chodzić po całym pojeździe niczym właściciel i dokładnie przejrzeć jego wnętrze oraz przedmioty, które chce zabrać. ze sobą. Niczego nie spodziewający się podróżnicy budzą się rano i nie mają pojęcia jakim cudem nikt nie obudził się podczas kradzieży szczególnie, gdy zniknęły nie tylko pieniądze, ale też części wyposażenia.

Inne metody to dość szybkie akcje, które często trwają 10-15 minut – tyle co postój na stacji benzynowej czy wizycie w sklepie. Złodzieje dostają się najczęściej przez okno, szybko lokalizują cenne przedmioty lub pozostawione na wierzchu pieniądze, po czym szybko ewakuują się z kampera.

Natomiast jeśli chodzi o kradzieże całych kamperów tutaj procedura często jest podobna do samochodów osobowych. Różnica tkwi jedynie w tym, że duży wóz trudniej jest cichcem wyprowadzić z miejsca gdzie jest zaparkowany. Złodzieje czekają więc aż właściciele zostawią go na niestrzeżonym parkingu, stacji benzynowej czy przy ulicy, po czym bez problemy kradną. Brak lub nikłe zabezpieczenia fabryczne to nie problem – jest to technologia zdecydowanie mniej zaawansowana niż w zwykłych samochodach osobowych.

Zabezpieczenie dla kamperów przed kradzieżą – IKOL SVR

Czy to powinno kogokolwiek zmusić do porzucenia swoich planów i przemierzeniu świata kamperem? W żadnym wypadku! Jest to tylko powód, aby zainstalować porządne zabezpieczenie. W IKOL proponujemy dwa kompleksowe rozwiązania. IKOL SVR Sky, czyli połączenie radiowej lokalizacji z systemem GPS oraz IKOL SVR Dashcam, który poza wcześniej wymienionymi funkcjonalnościami zawiera kamerę samochodową. Umieszczona w kabinie może okazać się bardzo przydatna, jeśli chodzi o namierzania złodzieja. Sprawdź dalej jakie jeszcze funkcjonalności czekają na Ciebie z zabezpieczeniem antykradzieżowym IKOL SVR!

IKOL SVR Sky – radiowe zabezpieczenie i system GPS dla kampera

IKOL SVR Sky łączy w sobie dwie bardzo ważne usługi dla kamperów – zabezpieczenie antykradzieżowe oraz bieżącą lokalizację i monitoring GPS. Dzięki niemu można kompleksowo kontrolować samochód kampingowy w trasie i podczas postojów.

Funkcje monitoringu GPS pozwalają podglądać pozycję kampera, gdziekolwiek go zostawisz. Jednak nie tylko bieżące wydarzenia są monitorowane – dzięki nadajnikowi GPS w systemie IKOL SVR Sky masz dostęp do historii przejazdów nawet 12 miesięcy wstecz. Możesz generować z nich raporty i sprawdzać przejechane trasy. Pozwala to na ich odtworzenie, jeśli nabierzesz ochoty na ponowne odwiedzenie danej miejscowości. Usługa jest dostępna w Unii Europejskiej poszerzonej o Norwegię i Szwajcarię, można więc zwiedzać prawie cały kontynent – to dużo do zapamiętania, więc możliwość odtworzenia trasy będzie bardzo przydatna.

GPS odgrywa jeszcze jedną ważną rolę – uszczelnia system ochrony kampera. Dzięki funkcji alertów możesz dostać powiadomienie zaraz po wystąpieniu niepokojącego zdarzenia, jak nieautoryzowany ruch pojazdu, zagłuszenie sygnału GPS czy też odłączenie zasilania. Każde z nich jest zazwyczaj pierwszą przesłanką do bezprawnej zmiany właściciela. Wczesne powiadomienie pozwala na podjęcie szybkiej reakcji, która może zapobiec lub pomóc w szybkim odzyskaniu kampera.

Natomiast samo odzyskanie umożliwi nadajnik radiowy IKOL SVR służący do lokalizacji pojazdów po kradzieży. Pole jego działania jest takie samo jak moduł GPS – obejmuje prawie całą Europę. można więc spokojnie udać się w prawie każdy zakątek kontynentu i ze spokojem duch opuszczać kampera. IKOL współpracuje nie tylko z policją w kraju, ale też z Interpolem i ETNA, dzięki któremu można namierzyć pojazd niemalże wszędzie. Ponadto sygnał radiowy jest nie do zagłuszenia – oznacza to, że mimo użycia zagłuszarki sygnału, ekipa poszukiwawcza nadal będzie w stanie go namierzyć. Na nic zda się także ukrycie pojazdu w tuneli, garażu, na parkingu podziemnym, czy też w miejscu, w którym na ogół nie ma zasięgu. Sygnał radiowy jest oparty na infrastrukturze naziemnej, więc schowanie kampera nie jest w stanie go powstrzymać.

Można więc śmiało powiedzieć, że podróże kamperem z IKOL SVR Sky stają się kompletnie bezstresowe. W trakcie wycieczek nadajnik GPS powiadomi Cię o wszystkich niepokojących zdarzeniach, natomiast przy samej kradzieży, zabezpieczenie przeciwkradzieżowe SVR pozwoli odzyskać pojazd w 98% przypadków.

Podglądaj kamper z zabezpieczeniem IKOL SVR Dashcam!

Jeśli więc IKOL SVR Sky doskonale poradzi sobie w roli zabezpieczenia dla kampera, to co więcej może zaproponować Dashcam? Odpowiedź jest prosta – kamerę samochodową, która daje możliwość transmisji na żywo. Podgląd wydarzeń w czasie rzeczywistym pozwala na doskonałe uszczelnienie zabezpieczenia kampera. Po otrzymaniu któregoś z alertów wysyłanych przez GPS, można natychmiast sprawdzić co się dzieje z pojazdem.

A co w przypadku włamań, aby ukraść rzeczy z kampera? Nie ma wtedy możliwości, aby któryś z alertów został włączony, ponieważ można to zrobić bez poruszania pojazdu i potrzeby zagłuszania sygnału. Właśnie na takie wypadki Dashcam został wyposażony w dwa obiektywy, w tym jeden skierowany do wnętrza pojazdu. Kamera włącza się w przypadku wykrycia wstrząsu, który przy próbie włamania się do kampera jest nieunikniony. Wideorejestrator może uchwycić wizerunek sprawcy, który buszuje po kokpicie, dzięki czemu będzie można łatwiej go schwytać. Natomiast podróżnicy będą mogli  dokładnie opisać co zginęło i wybrać lepsze skrytki na przyszłość.

Kamera samochodowa Dashcam – pomaga również w utrzymaniu bezpieczeństwa na trasie i podczas parkowania. Przednia kamera skierowana przez przednią szybę zarejestruje niebezpieczne sytuację w drodze i podczas postoju. Stłuczki, zdarzenia parkingowe, czy też inne wydarzenia podczas jazdy zostaną zarejestrowane, a właściciel może je obejrzeć oraz pobrać za pomocą aplikacji mobilnej. Znacznie upraszcza to dochodzenie kto spowodował kolizję oraz dochodzenie swoich praw z rzetelnym dowodem w postaci nagrania.

Sprawdź niezawodne zabezpieczenie dla kamperów – IKOL SVR!

Kamper to łakomy kąsek dla złodzieja – ma wysoką wartość jako pojazd i często wyposażony jest w drugie tyle rzeczy, które można ukraść. Jeśli planujesz wycieczkę po kraju lub Europie, koniecznie zadbaj i odpowiednie zabezpieczenie pojazdu z systemem IKOL SVR – nadajnikami radiowymi. Sprawdź ofertę IKOL i razem montażem zagwarantuj sobie bezstresową i bezpieczną podróż.

Zabezpiecz kampera!

Zabezpiecz swój samochód!

Sprawdź IKOL SVR!

Poproś o ofertę!

Przeczytaj również

Aplikacja ikol x do lokalizacji telefonu

Aplikacja ikol X – lokalizator GPS w Twoim telefonie

 29 września 2015

Czy czasem chcielibyście wiedzieć, gdzie znajduje się Wasze dziecko bez ciągłego dzwonienia i wypytywania? Czy…

Czytaj więcej
Odzyskanie mercedesa GLE dzięki SVR

Kradzież i odzyskanie Mercedesa GLE

 22 czerwca 2019

Kilka wolnych dni uśpiły czujność właściciela Mercedesa klasy GLE. To dowód na to, że weekend…

Czytaj więcej