Home -  Wszystkie -  Wysokość n.p.m. – praktyczna funkcja GPS monitoringu

Wysokość n.p.m. – praktyczna funkcja GPS monitoringu

15 października 2015
mountain

Mierzenie wysokości lokalizatora n.p.m. to kolejna praktyczna funkcja, którą oferuje GPS monitoring. Poniżej przedstawiamy garść informacji na temat tej usługi i możliwości jej wykorzystania w praktyce.

 

Wysokość nad poziomem morza (n.p.m.)

Lokalizacja GPS czerpie swoje dane w oparciu o położenie nadajnika. Skoro przekaźnik (powszechnie nazywany nadajnik GPS) może obliczyć swoją dokładną pozycję geograficzną (długość, szerokość geograficzną oraz wysokość elipsoidalną), to czemu nie mielibyśmy tego wykorzystać?  Dlatego też do standardowych opcji wszystkich naszych lokalizatorów dołączamy możliwość bieżącego monitorowania wysokość n.p.m., na jakiej znajduje się dany lokalizator GPS. Dodatkowa opcja („Raport wysokości”, 2 zł netto) pozwala również na generowanie raportów z podróży, w których uwzględniana będzie wysokość, na jakiej znajdował się lokalizator na każdym etapie podróży.

W jaki sposób włączyć opcję „Wysokość n.p.m.”?

Domyślnie ta opcja nie będzie włączona na Twoim koncie. Należy ją aktywować (bezpłatnie) w ustawieniach aplikacji. W tym celu należy zalogować się do aplikacji IKOL online podając swój login oraz hasło, a następnie w Konfiguracji aplikacji należy zaznaczyć opcję „Wyświetlanie wysokości n.p.m.”.

Możliwa jest zmiana jednostki, w jakiej mierzona będzie wysokość (metry lub stopy). Po zaznaczeniu odpowiednich opcji należy zapisać ustawienia.

Wysokość n.p.m. - ikol

Od tego momentu wysokość n.p.m. lokalizatora będzie widoczna w szczegółach lokalizatora oraz (po wykupieniu płatnej funkcji) w raportach z podróży.

W jaki sposób mogę wykorzystać funkcję „Wysokość n.p.m.”?

Funkcja ta może okazać się bardzo przydatna dla wszystkich podróżników oraz poszukiwaczy przygód. Przede wszystkim podczas wycieczek górskich. Zarówno zdobywając pieszo masywy górskie, jak i wjeżdżając na niezbyt strome góry samochodem, możemy na bieżąco sprawdzać, na jakiej wysokości się znajdujemy. W wyższych partiach górskich może być problem z szybkim zaaklimatyzowaniem się do konkretnego ciśnienia. Dzięki sprawdzeniu, na jakiej wysokości czujemy się dobrze, a na jakiej jesteśmy narażeni na niekomfortowe objawy, możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zdrowotnych podczas naszych górskich eskapad.
A może latanie jest czymś, co Was uskrzydla? 🙂 Dzięki opcji „Wysokość n.p.m.” możecie sprawdzać, na jakie wysokości wzbiliście się podczas ostatniego lotu samolotem, balonem lub też paralotnią.

Poniżej przedstawiamy przykładowy raport z podróży samochodem po górzystym terenie:

Raport z podróży w górach - ikol

Przypominamy o naszej nowej aplikacji IKOL X służącej do śledzenia pozycji telefonów.Pobierz aplikację IKOL X ze Sklepu Play:

Aplikacja ikol X w Sklepie Play

Kategorie: Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

dziewczynka z telefonem

Jak zlokalizować dziecko przez telefon?

 17 lipca 2020

Zainstaluj sobie i dziecku darmową aplikację IKOL X, aby widzieć gdzie się znajduje. Dzięki darmowej…

Czytaj więcej
Lokalizator IKOL go do kamera

Lokalizator GPS do kampera – jaki wybrać?

 30 czerwca 2020

Wybierasz się kamperem na wakacje albo na co dzień jeździsz busem? Pozycję na żywo…

Czytaj więcej