Home -  Lokalizatory GPS -  Nowa funkcja – sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy

Nowa funkcja – sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy

23 kwietnia 2018
predkosc samochodu

W naszym systemie pojawiła się kolejna funkcja, która z pewnością zapewni większe bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy. Od teraz można otrzymywać dźwiękowe powiadomienie o przekroczeniu zdefiniowanej przez nas prędkości.

 

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy umożliwia dźwiękowe powiadomienie o przekraczaniu zdefiniowanych prędkości. Kierowca może ustawić sobie, jaki sygnał poinformuje go o przekroczeniu prędkości, np. jeden sygnał o przekroczeniu 50 km/h, podwójny sygnał o przekroczeniu 90 km/h i ciągły sygnał po przekroczeniu 120 km/h. Ten ostatni jest na tyle uciążliwy dla osób podróżujących pojazdem, że uniemożliwia dłuższą komfortową jazdę i wymusza na kierowcy zredukowanie prędkości pojazdu.

Usługa jest możliwa do uruchomienia przez posiadaczy lokalizatorów IKOL GO oraz IKOL CAN. Konieczny jest też do wykonania bardzo prosty montaż brzęczyka (sygnalizatora dźwiękowego). W systemie IKOL można zdefiniować 4 progi prędkości i ustawić, po jakim czasie ciągłego przekraczania zadanej prędkości ma się uruchomić sygnał dźwiękowy. Należy też zdefiniować jeden z 4 dostępnych typów sygnałów:

 

Ustawienia progów prędkości i sygnałów

 

  • Działanie usługi jest uzależnione od prawidłowego podłączenia brzęczyka (sygnalizatora dźwiękowego) do lokalizatora IKOL w pojeździe
  • W systemie można ustawić do 4 progów prędkości oraz czas, po jakim system wyśle sygnał dźwiękowy (zakres wymaganego czasu przekroczenia prędkości musi zawierać się pomiędzy 1 sekundą a 1 godziną)
  • System wykrywa prędkość na podstawie rzeczywistej prędkości pobieranej z GPS, w niektórych przypadkach wartość tej prędkości może różnić się od tej na desce rozdzielczej pojazdu

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla kierowców flotowych. W obu przypadkach zapewnia bezpieczeństwo prowadzącemu pojazd oraz innym uczestnikom ruchu. Funkcja ta będzie przydatna:

  • Młodemu kierowcy, który nauczy się bezpiecznie jeździć
  • Dla kierowców, którzy przekraczają prędkość i chcą oduczyć się tego nawyku
  • W przypadku kontroli kierowców flotowych – będziemy wiedzieli, którzy jeżdżą bezpiecznie, a którzy jeszcze muszą nad tym popracować

Przepisowa i bezpieczna jazda pozwoli także uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości.

Kategorie: Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kierowca samochodu

Czy stać Cię na zatrudnienie słabego kierowcy?

 5 stycznia 2016

Jeśli prowadzisz biznes związany z transportem, poruszaniem się Twoich pracowników z punktu A do punktu…

Czytaj więcej
raport prędkości ikol

Raporty – narzędzie każdego managera floty

 22 marca 2016

Każda osoba odpowiedzialna za pojazdy służbowe w firmie powinna tworzyć regularne zestawienia dotyczące pracy swoich…

Czytaj więcej