Home -  Lokalizatory GPS -  Nowa funkcja – sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy

Nowa funkcja – sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy

23 kwietnia 2018
predkosc samochodu

W naszym systemie pojawiła się kolejna funkcja, która z pewnością zapewni większe bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy. Od teraz można otrzymywać dźwiękowe powiadomienie o przekroczeniu zdefiniowanej przez nas prędkości.

 

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy umożliwia dźwiękowe powiadomienie o przekraczaniu zdefiniowanych prędkości. Kierowca może ustawić sobie, jaki sygnał poinformuje go o przekroczeniu prędkości, np. jeden sygnał o przekroczeniu 50 km/h, podwójny sygnał o przekroczeniu 90 km/h i ciągły sygnał po przekroczeniu 120 km/h. Ten ostatni jest na tyle uciążliwy dla osób podróżujących pojazdem, że uniemożliwia dłuższą komfortową jazdę i wymusza na kierowcy zredukowanie prędkości pojazdu.

Usługa jest możliwa do uruchomienia przez posiadaczy lokalizatorów IKOL GO oraz IKOL CAN. Konieczny jest też do wykonania bardzo prosty montaż brzęczyka (sygnalizatora dźwiękowego). W systemie IKOL można zdefiniować 4 progi prędkości i ustawić, po jakim czasie ciągłego przekraczania zadanej prędkości ma się uruchomić sygnał dźwiękowy. Należy też zdefiniować jeden z 4 dostępnych typów sygnałów:

 

Ustawienia progów prędkości i sygnałów

 

  • Działanie usługi jest uzależnione od prawidłowego podłączenia brzęczyka (sygnalizatora dźwiękowego) do lokalizatora IKOL w pojeździe
  • W systemie można ustawić do 4 progów prędkości oraz czas, po jakim system wyśle sygnał dźwiękowy (zakres wymaganego czasu przekroczenia prędkości musi zawierać się pomiędzy 1 sekundą a 1 godziną)
  • System wykrywa prędkość na podstawie rzeczywistej prędkości pobieranej z GPS, w niektórych przypadkach wartość tej prędkości może różnić się od tej na desce rozdzielczej pojazdu

Sygnalizacja przekroczenia prędkości dla kierowcy to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla kierowców flotowych. W obu przypadkach zapewnia bezpieczeństwo prowadzącemu pojazd oraz innym uczestnikom ruchu. Funkcja ta będzie przydatna:

  • Młodemu kierowcy, który nauczy się bezpiecznie jeździć
  • Dla kierowców, którzy przekraczają prędkość i chcą oduczyć się tego nawyku
  • W przypadku kontroli kierowców flotowych – będziemy wiedzieli, którzy jeżdżą bezpiecznie, a którzy jeszcze muszą nad tym popracować

Przepisowa i bezpieczna jazda pozwoli także uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości.

Kategorie: Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

bmw-kobieta

GPS do użytku prywatnego – jak z niego korzystać?

 19 sierpnia 2020

Monitorowanie pojazdów to prawdziwy znak czasów. Zdalnie, online, bez wychodzenia z domu. W ten wygodny…

Czytaj więcej
gps ikol śledzenie telefonu ok

Jak namierzyć skradziony telefon?

 14 grudnia 2015

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co możesz zrobić, aby uchronić swój telefon przed kradzieżą. Czy…

Czytaj więcej