Home -  Telefon -  Już jest! Nowa odsłona aplikacji IKOL Tracker do zarządzania lokalizatorami GPS

Już jest! Nowa odsłona aplikacji IKOL Tracker do zarządzania lokalizatorami GPS

18 czerwca 2021
Telefon z aplikacją IKOL Tracker

Najnowsza wersja aplikacji IKOL Tracker to zoptymalizowane i bardziej funkcjonalne narzędzie do zarządzania lokalizatorami IKOL. Umożliwia ona nie tylko sprawdzanie pozycji i historii trasy Twoich lokalizatorów, ale daje także szereg nowych opcji.

Dotychczasowa wersja aplikacji IKOL Tracker została zoptymalizowana pod kątem szybkości działania, dzięki czemu korzystanie z niej jest jeszcze płynniejsze. Co więcej, aby w dalszym stopniu poprawić wygodę użytkownika, wprowadziliśmy też zmiany w wyglądzie aplikacji – menu główne obecne jest teraz u dołu ekranu, a nowa kolorystyka i ikony sprzyjają szybkiemu i przyjemnemu odczytywaniu informacji. Nowy IKOL Tracker jest dostępny dla wszystkich urządzeń z systemem Android (mających dostęp do sklepu Google Play) oraz iOS.

Ściągnij aplikację IKOL Tracker na Android

Ściągnij aplikację IKOL Tracker na iOS

ZAKŁADKA MAPA W IKOL TRACKER

W menu głównym wprowadziliśmy zakładkę Mapa, która jest szczególnie przydatna wtedy, gdy użytkownik monitoruje więcej niż jeden lokalizator. Lokalizatory, które mają być wyświetlane w trybie szybkiego podglądu na mapie, wybierane są z listy i mogą być dowolnie zmieniane.

Widok Mapy w IKOL Tracker Widok wyboru lokalizatorów, IKOL Tracker

INFORMACJE O LOKALIZATORZE W IKOL TRACKER

Kolejne zmiany dotyczą widoku szczegółów lokalizatora, który jest teraz bardziej przejrzysty i kompaktowy. Co więcej, od teraz status i kierunek ruchu lokalizatora jest widoczny od razu na mapie. Dzięki tym usprawnieniom użytkownik może dużo szybciej i przyjemniej odczytać potrzebne informacje.

W nowym IKOL Tracker możliwe jest również edytowanie podstawowych informacji o lokalizatorze. Po naciśnięciu trzech kropek w górnym prawym rogu szczegółów lokalizatora można przejść do trybu edycji i szybko zmodyfikować nazwę, ikonę, czy dysponenta.

Widok dodawania lokalizatorów w IKOL Tracker Widok edycji lokalizatorów w IKOL Tracker Zmiana ikony lokalizatora w IKOL Tracker

ZARZĄDZANIE ALERTAMI W IKOL TRACKER

Nowa wersja IKOL Tracker daje szerokie możliwości wszystkim tym, którzy mają włączoną funkcję alertu ruchu. Obecnie można go szybko skonfigurować w zakładce szczegółów lokalizatora.

Dodatkowo, z poziomu aplikacji dostępne jest też konfigurowanie sposobu dostarczania alertów (przez SMS, email, lub powiadomienia push w aplikacji) oraz wybieranie czasu (dni i godzin), gdy alerty mają być wysyłane. Wszystkie alerty wyświetlane są teraz wraz z mapką, gdzie zaznaczono miejsce jego wystąpienia.

Ustawienia alertu w aplikacji IKOL Tracker aplikacja mobilna IKOL Tracker widok lokalizatorów Ustawienia alertu w IKOL Tracker Alert ruchu w IKOL Tracker

DODAWANIE LOKALIZATORÓW W IKOL TRACKER

Od teraz dodawanie lokalizatora możliwe jest również bezpośrednio z poziomu aplikacji IKOL Tracker. Aby go dodać, wystarczy kliknąć ikonę plusa w zakładce Lokalizatory. Od tej pory na etykietach lokalizatorów występują kody QR, które wystarczy zeskanować z poziomu aplikacji, co jeszcze bardziej usprawnia proces dodawania lokalizatorów IKOL do systemu.

aplikacja mobilna IKOL Tracker widok lokalizatorów aplikacja mobilna IKOL Tracker widok lokalizatorów

INNE FUNKCJE IKOL TRACKER

Od teraz można też zmieniać profil i hasło bezpośrednio w aplikacji IKOL Tracker. Opcja ta dostępna jest w zakładce Więcej, po naciśnięciu trzech kropek w górnym prawym rogu.

Dostępny jest również wybór pomiędzy motywem jasnym i ciemnym dla całej aplikacji. Co istotne, dopasowuje się on do trybu ustawionego dla całego urządzenia (jasny/ciemny).

Styl mapy także podlega konfiguracji. Można go ustawić, wybierając odpowiednią opcję w zakładce Więcej > Konfiguracja.

aplikacja mobilna IKOL Tracker, tryb ciemny aplikacja mobilna IKOL Tracker widok lokalizatorów aplikacja mobilna IKOL Tracker zmiana hasła aplikacja mobilna IKOL Tracker, wybór stylu mapy

DLACZEGO WARTO ZAINSTALOWAĆ IKOL TRACKER?

Aplikacja mobilna IKOL usprawnia kontrolowanie zarówno dużych flot pojazdów, jak i prywatnego samochodu czy motocykla. W każdej chwili możesz sprawdzić stan swojego lokalizatora – pozycję na żywo oraz trasy historyczne, odległość użytkownika od lokalizatora, stan akumulatora/baterii czy nawet zasięg satelitów. Bez konieczności logowania się do aplikacji IKOL online, możesz sprawdzić co dzieje się z Twoimi lokalizatorami – wszystkie informacje masz w zasięgu ręki w swoim urządzeniu mobilnym.

 

Aplikacja IKOL Tracker jest w pełni darmowa. Aby z niej skorzystać, wystarczą trzy kroki:

  1. Zainstaluj aplikację ze sklepu Google Play lub App Store
  2. Zaloguj się za pomocą loginu i hasła, które daje Ci również dostęp do strony system.ikol.pl
  3. Gotowe! Masz dostęp do monitoringu GPS.

 

Do oferty

 

Dodatkowo każde nowe konto IKOL posiada przypisane do niego lokalizatory demonstracyjne. Dzięki nim możesz z łatwością poznać możliwości aplikacji zaraz po dodaniu jej na smartfon lub tablet.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

samochody w miescie

Monitoring GPS Online – dlaczego warto?

 3 listopada 2015

Z dowolnego miejsca na ziemi, na dowolnym urządzeniu możesz sprawdzić, co aktualnie dzieje się z…

Czytaj więcej
ikol w Gruzji

Wyprawa na Elbrus i Kazbek

 26 lipca 2018

Nasze lokalizatory GPS znów ruszyły w świat, tym razem do Gruzji, gdzie towarzyszyły dwójce podróżników…

Czytaj więcej