Home -  Funkcje GPS -  Nowe funkcje lokalizatorów GPS IKOL

Nowe funkcje lokalizatorów GPS IKOL

4 kwietnia 2016
search

Monitoring pojazdów IKOL zawsze na pierwszym miejscu stawia swoich klientów. Nieustannie doskonalimy i rozwijamy nasze funkcje, aby każdy, kto korzysta z naszych lokalizatorów GPS był zadowolony. Dlatego też wprowadzamy kolejne nowe funkcje, które z pewnością w praktyczny sposób zostaną wykorzystane przez właścicieli i zarządców flot pojazdów. Zapoznajcie się z krótkim opisem nowych funkcji poniżej.

Alert odholowania

Dzięki temu alertowi zostaniesz poinformowany za każdym razem, gdy pojazd przemieści się nie mając włączonego zapłonu (w odróżnieniu od , który informuje w przypadku każdorazowego włączenia zapłonu w pojeździe). Chcesz mieć pewność, że samochód pozostawiony w niestrzeżonym miejscu nie zostanie odholowany? Lub mieć możliwość w porę zareagować w przypadku kradzieży pojazdu „na lawetę”? Dzięki Alertowi odholowania jest to możliwe! Po  aktywowaniu alertu dostaniesz powiadomienie, gdy tylko zdarzy się niebezpieczna sytuacja – czyli gdy pojazd, po uprzednim postoju wynoszącym przynajmniej 10 minut, rozpocznie poruszanie się bez włączonego zapłonu przez minimum 1 minutę.

 

Alert wysokich obrotów silnika

Funkcja Alertu wysokich obrotów silnika dostępna jest tylko w pojazdach, które mają zamontowane lokalizatory IKOL CAN – czyli umożliwiają odczyt obrotów silnika z szyny CAN. Dzięki tej funkcji manager floty zostanie powiadomiony w przypadku nadmiernej eksploatacji silnika i wysokich jego obrotów. Fleet manager samodzielnie ustala wartość graniczną liczby obrotów, których przekroczenie generuje alert (jest to wartość pomiędzy 2 000 a 10 000 obrotów/minutę). Nieekonomiczne wykorzystywanie silnika w pojeździe wygeneruje powiadomienie, które w formie SMS lub mail zostanie przesłane do uprzednio zdefiniowanych osób.
Dodatkowo, jeśli użytkownik posiada funkcję „Analiza stylu jazdy – Ecodriving”, to informacje o przekroczeniach obrotów silnika będą brane pod uwagę przy ocenie użytkowania pojazdu oraz w raportach dotyczących ostrzeżeń eksploatacyjnych.

Raport wysokich obrotów silnika

Raport ten w graficzny sposób przedstawia informacje o obrotach silnika sczytane z szyny CAN pojazdu. Raport wysokich obrotów silnika zawiera dane konkretnego pojazdu (nazwa grupy pojazdów, nazwę pojazdu, numer rejestracyjny, nazwę dysponenta), a także dane dotyczące samej pracy silnika (graficzny wykres obrotów silnika zaprezentowany na osi czasu, maksymalną zarejestrowaną wartość obrotów) silnika w danym czasie, a także – jeśli usługa „Alert wysokich obrotów silnika” jest aktywna – ilość przekroczeń wartości granicznej obrotów silnika).
Dzięki tej funkcji manager-zarządca floty może w szybki sposób sprawdzić, w jaki sposób eksploatują służbowe pojazdy jego pracownicy. W przypadku znacznych odchyleń od standardowego sposobu użytkowania samochodu, zarządca floty może zalecić pracownikom zwrócenie szczególnej uwagi na sposób jazdy, a także zachęcić ich do uczestnictwa w szkoleniu z ekologicznej jazdy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych nowych funkcji – skontaktuj się z nami! Z chęcią rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy, które funkcje najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojej floty pojazdów. Zadaj nam pytanie poprzez czat, skontaktuj się z nami telefonicznie (tel. 22 19654) lub mailowo (bok@ikol.pl).

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

wozki widlowe

Monitoring GPS wózków widłowych

 22 października 2020

System IKOL wspiera floty wózków widłowych w lepszej efektywności wykonanych prac i obniżeniu kosztów parku…

Czytaj więcej
kierowca samochodu

Prawo jazdy w telefonie od 5 grudnia 2020

 1 grudnia 2020

Nowe przepisy i wyczekiwana przez kierowców zmiana wchodzi w życie. Do tej pory kierowcy mogli…

Czytaj więcej