Home -  Lokalizatory GPS -  Nowe funkcje lokalizatorów GPS IKOL

Nowe funkcje lokalizatorów GPS IKOL

24 listopada 2015
technologia

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, a lokalizacja GPS IKOL wraz z nim. Dlatego też pragniemy przedstawić Wam nasze najnowsze funkcje, które w ostatnich tygodniach wprowadziliśmy na stałe do naszego systemu. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich te, które w szczególny sposób się Wam przydadzą i które sprawią, że użytkowanie naszych lokalizatorów stanie się jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne.

 

Eksploatacja pojazdu

Alert eksploatacji pojazdu - lokalizacja GPS ikol

 

 

 

 

Nawet posiadając tylko jedno, prywatne auto, można z łatwością zapomnieć o terminach przeglądów technicznych czy wygaśnięcia ubezpieczenia. A co zrobić gdy ma się pod swoją „opieką” kilkadziesiąt lub kilkaset pojazdów?! Funkcja „Eksploatacja pojazdu” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających fleet managerów, których zadaniem jest dbałość o powierzone im pojazdy. Dzięki tej funkcji dowolna osoba lub grupa osób zostanie powiadomiona o zbliżających się terminach przeglądów.

Szczegółowe dane dotyczące powiadomień:

  • Powiadomienia są przesyłane na 30, 14 i 3 dni przed terminem przeglądu (technicznego, eksploatacyjnego lub terminem ważności ubezpieczenia) a także w dniu przewidywanego przeglądu
  • W przypadku przeglądu eksploatacyjnego powiadomienie przesyłane jest na 3000 km, 1000 km, 100 km przed oraz tuż po osiągnięciu przebiegu, przy którym wymagany jest przegląd
  • Powiadomienia przesyłane są do wybranej grupy osób jako SMS lub wiadomość email
  • Aby zdefiniować liczbę przejechanych kilometrów, termin przeglądu technicznego, a także termin wygaśnięcia ubezpieczenia, należy uzupełnić te dane w Aplikacji IKOL Online w zakładce „Konfiguracja aplikacji” -> „Konfiguracja lokalizatorów”

Alarm otwartych drzwi (funkcja dostępna tylko w planie „IKOL CAN”)

Alarm otwartych drzwi - lokalizacja GPS ikol

 

 

 

 

Plan „IKOL CAN” został rozbudowany o kolejną funkcję. Bez żadnych dopłat możliwe jest teraz korzystanie z funkcji „Alarm otwartych drzwi”. Funkcja ta jest bardzo przydatna dla osób, które obawiają się kradzieży swojego pojazdu. Dzięki tej funkcji właściciel pojazdu otrzyma powiadomienie o otwarciu drzwi w samochodzie – niezależnie od tego, czy zapłon jest włączony, czy też nie. Dodatkowo, jeśli pojazd potrafi wykryć włączenie alarmu z szyny CAN, funkcję „Alarm otwartych drzwi” można połączyć z „Alertem sygnału alarmowego”, dzięki czemu właściciel pojazdu otrzyma wiadomość SMS o włączonym alarmie.

Czujnik temperatury – monitorowanie temperatury w pojeździe

Lokalizatory IKOL przystosowane są do zamontowania do nich czujnika temperatury. Dzięki temu możliwe jest bieżące sprawdzanie temperatury w pojeździe – przede wszystkim zaś w części transportowej, w której przewożone są wrażliwe na zmianę temperatur produkty. Ta funkcja to właściwe zabezpieczenie dla towarów, które muszą być przewożone w ściśle określonych warunkach. Przede wszystkim chodzi tu o produkty spożywcze (mięso, wędliny, owoce, warzywa, produkty garmażeryjne), a także produkty o przeznaczeniu medycznym i farmakologicznym.

Oprócz bieżącego wglądu w temperaturę w pojeździe transportowym, bardzo istotna jest możliwość tworzenia raportów z podróży uwzględniających temperaturę w pojeździe. Jest to dowód na to, że towary były przewożone we właściwych warunkach.

Alert niskiego napięcia głównego zasilania

Niskie napięcie akumulatora - powiadomienie

 

 

 

 

O tej funkcji pisaliśmy już wcześniej  we wpisie „Przygotuj swój samochód na zimę”. Jest to niezwykle przydatna opcja zarówno dla dużych flot transportowych, jak i dla indywidualnych pojazdów przeznaczonych do użytku prywatnego. Wykupienie tego alertu gwarantuje wysłanie powiadomienia SMS (lub email) informującego o niskim napięciu akumulatora w pojeździe. Alert jest wysyłany z odpowiednim wyprzedzeniem (które można dowolnie modyfikować) tak, aby nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu.
Dzięki tej funkcji mamy pewność, że nasze auto mimo niskich temperatur jest w pełni sprawne i gotowe do podróży. Zbliżająca się wielkimi krokami zima to doskonały moment, aby zabezpieczyć swoje auto i zapewnić sobie spokój o stan akumulatora w swoim pojeździe.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych wszystkich funkcjach, a także o ich cenach, zapraszamy do zakładki „Oferta”.

Kategorie: Lokalizatory GPS, Kontrola paliwa, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

droga lider

IKOL CAN – lider wśród lokalizatorów GPS

 13 sierpnia 2020

Wybierając ten lokalizator masz pewność, że wszystkie inne ma pod sobą. Powód jest jeden -…

Czytaj więcej
motorbike

Kontrola pozycji motocykla dzięki GPS

 3 marca 2017

Każdy motocyklista jest bardzo przywiązany do swojego pojazdu i bardzo o niego dba. Jeśli jesteś…

Czytaj więcej