Home -  Wszystkie artykuły -  Nowe możliwości odświeżonego lokalizatora przenośnego IKOL DURO

Nowe możliwości odświeżonego lokalizatora przenośnego IKOL DURO

27 czerwca 2023
przenośny lokalizator ikol duro nowa wersja

Aby dostosować jakość świadczonych usług, cały czas nie ustajemy w staraniach nad modernizacją naszych lokalizatorów GPS. Tym razem przedstawimy Ci nową wersję IKOL DURO – przenośnego lokalizatora o szerokim wachlarzu zastosowań i bardzo wytrzymałej baterii. Być może po przeczytaniu tego artykułu stanie się Twoim ulubieńcem, a poszczególne funkcje zdecydowanie ułatwią Ci życie. Zobacz jak prezentuje się nowa wersja lokalizatora GPS!

Co nowego w IKOL DURO?

Pierwsze co rzuca się w oczy w nowym IKOL DURO to zdecydowane odświeżenie wyglądu. Obudowa zmieniła kształt, a na jej wierzchu zostały umieszczone diody, które sygnalizują włączenie i wyłączenie urządzania oraz jego połączenie. Na obudowie znajduje się także przycisk, który uruchamia lokalizator.

Ewolucja lokalizatora przenośnego ikol duro

Oczywiście wygląd to nie wszystko! W środku również uległ znacznej modernizacji. Obecna bateria IKOL DURO wytrzymuje do 12 miesięcy przy raportowaniu 1 raz dziennie. Zmienił się także sposób ładowania – żegnajcie kable, witaj ładowarko indukcyjna! Dzięki tej zmianie pełne naładowanie lokalizatora następuje po około 4 godzinach. Ładowarka jest oczywiście załączona w zestawie.

Lokalizator IKOL DURO w nowej wersji posiada stopień ochrony IP67. Co to oznacza? Jest całkowicie pyłoszczelny oraz częściowo wodoodporny – niestraszne mu zanurzenie do około 1 m pod wodę. Lokalizator posiada także szeroki zakres temperatury, w której działa, od -20ºC do +60ºC. Pomimo swojej pancerności zachował mały rozmiar. Jego wymiary to 87 x 51 x 30 mm – dużo mniejszy od przeciętnego smartphone’a.

DURO posiada także dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest czujnik usunięcia z miejsca montażu. Jeśli ktoś postanowi go zdjąć bez wiedzy właściciela, ten zostanie o tym niezwłocznie poinformowany. Z uwagi na długi czas pracy baterii, dostępny jest także alert o jej niskim poziomie. W końcu o ładowaniu raz na rok można zapomnieć, a przypomnienie może okazać się bezcenne.

Jeszcze jedną ważną, z punktu widzenia pracodawcy, funkcją jest możliwość wyłączenia opcji wyłączenia urządzenia. Brzmi jak masło maślane, jednak chodzi o uniemożliwienie np. pracownikowi wyłączenia urządzenia podczas pracy, co często skutkuje niemożliwością ustalenia co robił o danej porze.

Jaki pakiet alertów jest dostępny w odświeżonym IKOL DURO?

Ze względu na swoją specyfikę, IKOL DURO może być wykorzystywany zarówno w pojazdach, jak i obiektach, które nie powinny się ruszać. Dlatego też podstawowy alert – alert ruchu – wprost musiał się w nim znaleźć. Dzięki niemu właściciel może mieć słuszne podejrzenia, że ktoś właśnie próbuje go okraść z rzeczy zabezpieczonej lokalizatorem.

Kolejne dwa alerty – przekroczenia obszarów geograficznych oraz dowolnych obszarów geograficznych – informują o wyjeździe z geo sfery, którą użytkownik ustawia samodzielnie. Różnią się tym, że pierwszy ustawia się za pomocą promienia od punktu centralnego lub jak kto woli, ma po prostu kształt koła. Natomiast drugi można ustawić w dowolnym kształcie na mapie – dzięki temu można szczegółowo zadbać o nieprzekraczanie ustalonych granic.

Kolejne 3 alerty dotyczą długiego postoju, długiej podróży oraz przekroczenia prędkości. Są to alerty dedykowane głównie naczepom, które nie mają własnego zasilania, ale równie dobrze sprawdzi się w przesyłkach kontenerowych. Alerty poinformują użytkownika czy podróż odbywa się zgodnie z ustalonymi normami, czas pracy kierowcy nie przekracza 8 godzin, czy naczepa wystartowała o ustalonej porze oraz, czy kierowca nie próbuje nadrobić harmonogramu łamiąc przepisy.

Na koniec jest jeszcze alert braku prawidłowej pozycji GPS. Informuje on, że urządzenie od minimum 45 minut nie przesłało swojej lokalizacji. Co to może oznaczać? Po pierwsze, że ktoś próbuje okraść zabezpieczony pojazd lub przesyłkę, używając do tego zagłuszarki GPS. Innym powodem może być przebywanie poza zasięgiem sieci GSM lub systemu GPS. Wtedy warto skontaktować się z kierowcą, aby upewnić się, że to tylko chwilowe perturbacje. Z uwagi na to, że równie dobrze może to oznaczać rozładowaną baterię w lokalizatorze. zalecamy zachować spokój i nie panikować.

Jakie raporty obejmuje IKOL DURO?

IKOL DURO oferuje wiele przydatnych raportów, dzięki którym możesz analizować dane z lokalizatora i wprowadzać usprawnienia. Świetnym przykładem jest raport podróży, z którego dowiesz się wszystkiego na temat tras odbytych w danym okresie – czas postojów, przejazdów przebyte dystanse z dokładnością co do minuty oraz 10 metrów. Możesz więc zobaczyć czy przejazdy były optymalnie zaplanowane (np. omijały miejsca z największym natężeniem ruchu, co powodowało stanie w korkach).

Równie przydatny będzie raport przejazdów w danym okresie który przekazuje zbiorcze dane na temat wszystkich podróży. W przeciwieństwie do poprzedniego raportu ten pokazuje zbiorcze dane na temat przebytych dystansów, postojów czy czasu spędzonego w pojeździe. Dzięki  niemu można łatwo analizować dane i rozliczać z niej kierowców.

Do oceny prowadzenia pojazdów przyda się natomiast raport prędkości, który w czytelnej graficznej formie przedstawia, z jaką prędkością poruszał się lokalizowany pojazd. Zbyt częste przekroczenia prędkości to nie tylko dodatkowe koszty w postaci mandatów, ale tez potencjalnie większe ryzyko spowodowania wypadku oraz nadmierna eksploatacja pojazdu.

Raportów jest jeszcze wiele, lecz ostatnią opcją lokalizatora IKOL DURO, którą omówimy, jest automatyczna wysyłka raportów na e-mail. Użytkownik samodzielnie wybiera jakie raporty, do kogo i w jakich porach mają przychodzić. W praktyce oznacza to, że nie trzeba pamiętać o regularnym sprawdzaniu systemu lub aplikacji, a i tak nic się nie przegapi. Raporty mogą przychodzić w formacie HTML, PDF, Excel, XML, co oznacza, że niezależnie od systemu i urządzenia każdy może je obsłużyć. Automatyzacja procesu przynosi oszczędność czasu, a oszczędność czasu, to dodatkowe zyski!

Jakie zastosowania ma nowe IKOL DURO?

Szeroki zakres usług to także szerokie zastosowania – IKOL DURO ze względu na zasilanie bateryjne świetnie się sprawdzi w:

  • kontenerach
  • paczkach
  • pojemnikach o dużej wartości bez źródła zasilania
  • naczepach
  • wozidłach bez zasilania
  • wózkach
  • platformach
  • rowerach
  • pojazdach każdego typu jako ukryty moduł dodatkowy

Przenośny lokalizator IKOL DURO będzie niezastąpiony przy monitoringu pracowników. Jego niewielki rozmiar i mała waga sprawią, że będzie niezauważalny w codziennej pracy, a dane będą zbierać się same. Szczegółowa lokalizacja pozwoli sprawdzić, czy praca odbywa się zgodnie z harmonogramem, czy jest wydajna oraz czy pracownik należycie wypełnia swoje obowiązki, np. odwiedza wszystkie punkty, które powinien.

Sprawdź szczegółową ofertę na lokalizator przenośny IKOL DURO!

Trzeba przyznać, że odświeżona wersja IKOL DURO to jeszcze więcej możliwości. Szeroki wachlarz zastosowań będzie przydatny w branży budowlanej lub transportowej, gdzie wykorzystuje się urządzenia bez własnego zasilania, ale też w firmach ochroniarskich, usługach ogrodniczych czy wszelkiego rodzaju pracach terenowych.

Jeśli interesuje Cię oferta na przenośny lokalizator GPS IKOL DURO, koniecznie kliknij w poniższy przycisk, prześlij nam swój adres mailowy w formularzu, a niezwłocznie wyślemy Ci ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań.

Sprawdzam ofertę IKOL DURO

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zagłuszatki w kradzieży samochodów

Jak działają złodzieje aut, czyli kilka słów o zagłuszarkach GPS/GSM

 28 lutego 2023

Zagłuszarki to od lat jedno z ulubionych narzędzi złodziei aut i innych pojazdów. Ich…

Czytaj więcej
zarządzanie flotą wskazówki

Zarządzanie flotą – triki, które Ci to ułatwią

 12 marca 2018

Zarządzanie flotą pojazdów to nie lada wyzwanie, dlatego systemy monitoringu GPS oferują różne usługi, które…

Czytaj więcej