Home -  Wszystkie artykuły -  Noworoczne postanowienia – jak pomoże Ci w nich GPS?

Noworoczne postanowienia – jak pomoże Ci w nich GPS?

13 grudnia 2021
Monitoring GPS do samochodów i ludzi

Nie od dziś wiadomo, że grudzień to czas noworocznych postanowień. „Nowy rok, nowy ja” – myśli wielu ludzi, chcących zmienić coś w swoim życiu i szukających na to odpowiedniej okazji. Czy wiesz, jak w realizacji noworocznych przyrzeczeń pomóc Ci może GPS? Jeśli nie – przeczytaj ten tekst.

Monitoring GPS to dziś narzędzie, które przydać się może w wielu sytuacjach. Teraz, gdy nadszedł grudzień i wiele osób zastanawia się nad swoimi noworocznymi postanowieniami – warto zauważyć, że dobry lokalizator GPS pomoże spełnić niektóre z nich.

Chcesz wiedzieć, o jakie noworoczne przyrzeczenia chodzi? Za chwilę wszystko Ci powiemy.

Jak spalać mniej benzyny?

oszczędzanie paliwa w nowym roku

Jednym z celów, który możesz osiągnąć, korzystając z modułu GPS, jest zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zmniejszenie wydatków na paliwo. Jak tego dokonać? Wystarczy, że skorzystasz z pakietu Ecodriving lub zdecydujesz się na zakup urządzenia IKOL CAN. To dwa rozwiązania, które zagwarantują Ci kontrolę nad zużyciem paliwa i analizę stylu jazdy.

Ekonomiczna i bezpieczna jazda z Ecodrivingiem

Pakiet Ecodriving pozwala na analizę stylu jazdy kierowcy. Dzięki niemu można wyeliminować złe przyzwyczajenia, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na drodze. Jedną z zalet tego rozwiązania jest oszczędność paliwa. Takie niewłaściwe zachowania, jak długie postoje na biegu jałowym oraz gwałtowne hamowanie, skręcanie i przyspieszanie powodują  bowiem jego zwiększone zużycie i – co za tym idzie – nie są łaskawe dla Twojego portfela. Z kolei zmiana nawyków – to zmniejszenie wydatków. Warto zwrócić na to uwagę tym bardziej, że ceny paliw szybują w górę.

Przeglądając kołowy wykres Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu, masz wyszczególnione oraz opisane liczbowo i procentowo błędy, które popełniasz Ty lub osoba, której sposób prowadzenia auta chcesz monitorować. Większa samoświadomość kierowcy – to większa samokontrola. Wiedząc dokładnie, co robisz nie tak, zyskujesz możliwość poprawy swojego stylu jazdy, który stanie się bardziej ekonomiczny i płynny. A samochód, który nie jest tak intensywnie eksploatowany, posłuży Ci dłużej i nie będzie wymagał dodatkowych napraw, które również kosztują.

Jeżeli zarządzasz flotą lub jesteś rodzicem młodego kierowcy – z pewnością przyda Ci się funkcja alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu. Jeżeli osoba jeżdżąca autem, które monitorujesz, popełni któryś z wymienionych wcześniej błędów lub przekroczy ustalony przez Ciebie w systemie limit prędkości – zostaniesz o tym powiadomiony mailowo, SMS-em lub poprzez aplikację IKOL Tracker.

Dowiedz się więcej o pakiecie Ecodriving

IKOL CAN – szczegółowe dane o paliwie i stanie auta

Zależy Ci, by zyskać dostęp do szczegółowych informacji o stanie pojazdu? To możliwe z lokalizatorem IKOL CAN. Jest on bowiem podłączany do szyny CAN auta – stamtąd pobiera dane dotyczące przebiegu samochodu, zużycia, spalania i obecnej ilości paliwa, niezapiętych pasów, włączonych świateł itp. Moduł ten umożliwia przedsiębiorcom sprawdzenie, jakie były koszty podróży danego pracownika oraz jak użytkuje on powierzony mu samochód.

Dowiedz się więcej o IKOL CAN

Zadbaj o środowisko i bądź eko

Chcesz zadbać o środowisko? Tu również dobrym pomysłem na rozpoczęcie realizowania postanowienia będzie kontrola spalania paliwa podczas jazdy za pomocą pakietu Ecodriving. Należy wspomnieć, że zmniejszone zużycie paliwa to mniejsze zanieczyszczenie środowiska- choćby z tego powodu warto stać się lepszym kierowcą.

Jeśli więc obiecujesz sobie, że w nadchodzącym roku zmienisz swój styl życia na bardziej ekologiczny – zacznij od wprowadzenia zasad ecodrivingu do codziennych podróży autem.

Żyj aktywnie z monitoringiem GPS

Obiecujesz sobie kolejny raz, że od tego roku zaczniesz uprawiać sport, by zadbać o sylwetkę i zdrowie? A może po prostu pozazdrościłeś znajomemu motocykla i zamierzasz wejść w posiadanie podobnego? Monitoring GPS pozwoli Ci zrealizować postanowienie o aktywnym życiu. Przyda się on przy najróżniejszych dyscyplinach sportowych.

Jazda na rowerze

jazda na rowerze z lokalizatorem GPS

Jeżeli chcesz zacząć jeździć na rowerze, dobrym pomysłem będzie wyposażenie Twojego jednośladu w moduł GPS IKOL SPOT. To niewielkie urządzenie służące do monitoringu w czasie rzeczywistym sprawi, że w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się Twój rower i czy nikt niepożądany go nie zabrał. To bardzo przydatne.

Usługa Historia podróży pojazdu umożliwi Ci przejrzenie przebytych tras nawet do 12 miesięcy wstecz. Będziesz mógł powtórzyć dawne przejażdżki i na nowo odwiedzić miejsca, w których byłeś nawet rok temu.

Co ciekawe, z nadajnikiem GPS zyskasz też możliwość podzielenia się z innymi swoją obecną lokalizacją. Wszystko dzięki usłudze Widgety. Wystarczy, że wkleisz na swoją stronę www lub bloga kod HTML wygenerowany automatycznie przez system. Od teraz Twoi czytelnicy mogli zobaczyć na niej mapę z zaznaczonymi trasami Twoich wycieczek. To samo dotyczy właścicieli motocykli i skuterów.

Jazda na motocyklu

Skoro już mowa o motocyklistach i skuterzystach – wszystkim miłośnikom tych jednośladów proponujemy moduł IKOL Moto. Ten praktyczny lokalizator jest odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne, wodę oraz zabrudzenia i może działać aż przez 7 dni bez ładowania – co zawdzięcza wbudowanej zapasowej baterii.  Co więcej, umożliwi Ci on skonfigurowanie aż 20 obszarów geograficznych, 5 dowolnych obszarów geograficznych i 1 ustawienie sygnału alarmowego, który poinformuje Cię o nieautoryzowanym ruchu pojazdu.

Istnieje też opcja zdalnego odłączania rozrusznika pojazdu – jeżeli zobaczysz, że ktoś kradnie Ci pojazd, będziesz mógł wyłączyć mu rozrusznik, by po najbliższym postoju złodziej nie mógł uruchomić pojazdu.  Uwaga – aby skorzystać z tej funkcji należy najpierw kupić przełącznik odcięcia rozrusznika.

Bieganie

miniGPS dla biegacza

Z IKOL SPOT ustalisz nowe trasy i sprawdzisz te już pokonane. Dowiesz się też, z jaką prędkością biegłeś i ile kilometrów przebyłeś. Dzięki Widgetom i linkom szybkiego dostępu nie będziesz sam podczas treningu – mogą obserwować Cię Twoi znajomi lub rodzina.

Wyprawa w góry

Lubisz przemierzać górskie szlaki? Z lokalizatorem IKOL SPOT szybko i wygodnie sprawdzisz swoje aktualne położenie oraz przejrzysz przebyte wcześniej trasy.

Ten praktyczny moduł zadba też o Twoje bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowanemu przyciskowi SOS, którego naciśnięcie spowoduje wysłanie upoważnionym osobom powiadomienia o nagłej sytuacji. W wiadomości tej znajdować się będą Twoje dane geolokalizacyjne – co umożliwi ekipom ratowniczym szybkie dotarcie na miejsce.

Kajakarstwo i wioślarstwo

wioślarstwo z GPS

Jeśli interesuje Cię kajakarstwo, wioślarstwo lub inne podobne sporty wodne, moduł IKOL SPOT jest przeznaczony także dla Ciebie. To wodoodporne urządzenie będzie na bieżąco pokazywać Twoją lokalizację i zagwarantuje Ci dostęp do takich udogodnień, jak możliwość wezwania pomocy przyciskiem SOS oraz sprawdzenia pokonanych tras i osiągniętej na nich prędkości.

 

Jak widzisz, z dobrym lokalizatorem GPS nawet realizacja noworocznych postanowień staje się łatwiejsza. Dlatego – nie czekaj, już dziś dowiedz się więcej o naszych lokalizatorach IKOL CAN i IKOL SPOT.

Dowiedz się więcej o IKOL CAN

Dowiedz się więcej o IKOL SPOT

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

GPS do roweru miejskiego

Przenośny GPS do roweru na każdą wyprawę

 20 czerwca 2020

Przenośny mini lokalizator GPS sprawdzi trasy, pokaże osiągane prędkości i zabezpieczy rower przed kradzieżą, dzięki…

Czytaj więcej
Aplikacja IKOL Tracker do obsługi lokalizatora GPS

Już jest! Nowa odsłona aplikacji IKOL Tracker do zarządzania lokalizatorami GPS

 18 czerwca 2021

Najnowsza wersja aplikacji IKOL Tracker to zoptymalizowane i bardziej funkcjonalne narzędzie do zarządzania lokalizatorami…

Czytaj więcej