Home -  Funkcje GPS -  Alert dowolnego obszaru – monitoring, który dopasowuje się do Ciebie

Alert dowolnego obszaru – monitoring, który dopasowuje się do Ciebie

21 lipca 2014
alert dowolnego obszaru

Naprawdę dowolny obszar

Alerty obszarów, poprzez SMS lub email informujące o wejściu lub wyjściu z wyznaczonego obszaru, jeszcze nigdy nie były tak proste. Teraz w systemie IKOL wystarczy wpisać odpowiednią nazwę państwa, województwa, powiatu, gminy, dzielnicy, a nawet ulicy, by system sam zaznaczył wybrany obszar. I tak na przykład po wpisaniu „Warszawa Ochota”, system zaznaczy całą dzielnicę, zgodnie z jej granicami administracyjnymi.

Automatycznie lub ręcznie, jak wolisz

Oczywiście Klient może sam dowolnie zmieniać obszar- dodawać, odejmować punkty, zmieniać jego kształty. Można powiększyć obszar o jeszcze jedną dzielnicę. Można zaznaczyć jedynie osiedle lub rejon w danej dzielnicy. Teraz dzięki IKOL można jeszcze lepiej kontrolować wszystkie swoje lokalizatory.

Korytarze i trasy

W jaki sposób można wykorzystać alerty dowolnych obszarów? Dowolne obszary, czyli te nie w kształcie okręgów lub kwadratów, dają wielkie możliwości kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ze względu na dowolność kształtu, można wyznaczać korytarze, których pojazdy nie powinny opuszczać: każdy wyjazd z wyznaczonej trasy (np. korytarz Warszawa- Berlin), będzie natychmiast zauważony, a wybrane osoby będą o nim poformowane.

Przesuwanie granicy

Podobnie jest z granicami kraju. Jeżeli nie chcemy, by nasz samochód opuszczał granice Polski, wystarczy wpisać „Polska” i właśnie taki obszar zostanie automatycznie wygenerowany, dzięki czemu można nie dopuścić do wyjazdu z kraju. Co więcej, system udostępnia także narzędzie, które automatycznie zmniejsza lub zwiększa wybrany obszar. Wystarczy wpisać liczbę kilometrów od granicy, i wtedy będziemy mogli zostać poinformowani już o zbliżaniu się do granicy, nawet przed jej przekroczeniem.

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

komputer i telefon

Nowe mapy w IKOL Tracker

 26 marca 2019

Dzięki aktualizacji w aplikacji IKOL Tracker użytkownik ma dostęp do nowych i przydatnych funkcji. Jakich?…

Czytaj więcej
city-2565788_1920

Wystarczy lokalizator GPS, żeby zdalnie unieruchomić pojazd

 8 września 2017

Jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów i klient przywłaszczył sobie auto? A może twoja nastoletnia pociecha wzięła…

Czytaj więcej