Home -  Funkcje GPS -  Alert zagłuszania lokalizatora GPS

Alert zagłuszania lokalizatora GPS

3 października 2014
megaphone

Alert zagłuszania lokalizatora – to powiadomienie o użyciu zagłuszarki, najczęściej w celu kradzieży pojazdu.

 

Złodzieje, ba, nawet nieuczciwi pracownicy, nierzadko posuwają się do wykorzystywania specjalnych zagłuszarek GPS lub inaczej zagłuszaczy GPS (ang.: GPS jammer, GPS jamming). Tego typu urządzenie blokuje sygnał wysyłany przez urządzenie działające na bazie sygnałów GPS/GSM. W efekcie pojazd wyposażony w lokalizator GPS nagle „znika” z mapy i system lokalizujący nie ma z nim żadnego kontaktu. Jakie typy zagłuszarek GPS istnieją obecnie w obrocie i co można zrobić, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi pracownikami lub złodziejami? Na te pytania odpowiedzi udzieliliśmy poniżej.

Są dwa rodzaje zagłuszarek GPS:

 

a) zagłuszarki radiowego sygnału GPS

Częstotliwość sygnału wysyłanego z satelitów GPS jest powszechnie znana i wynosi 1575.42 MHz lub 1227.60 MHz (patrz: Lokalizator GPS okiem technika). Szczegóły na temat zagłuszania lokalizatorów GPS znajdziesz w jednym z poprzednich artykułów: Jak zagłuszyć satelitę.

b) zagłuszarki radiowego sygnału GSM

Wszystkie lokalizatory GPS, cały system monitoringu i śledzenia GPS w ogóle, oparty jest zawsze na systemie GPS/GSM. Częstotliwości GSM również są znane jeszcze powszechniej i tym łatwiej je zagłuszyć, a wartości częstotliwości wynoszą: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz oraz 1900 MHz.

Alert zagłuszania – natychmiastowa informacja o próbie zagłuszania

Zagłuszarka GPS - jak się przed nią uchronić

System IKOL posiada specjalne algorytmy, które natychmiast wykrywają próbę zagłuszenia sygnału. Nie spowoduje to, że złodziej lub nieuczciwy kierowca nie będzie wstanie zagłuszyć sygnału – tego po prostu nie da się zrobić. Można jednak jego „spryt” wykorzystać przeciwko niemu- gdy tylko rozpocznie zakłócanie sygnału, do Ciebie wysłany zostaje SMS i/lub email z odpowiednim alertem. Tym samym o próbie kradzieży dowiesz się już w trakcie jej trwania. Pozwala to przyłapać przestępcę na gorącym uczynku lub rozpocząć poszukiwania, np. z wykorzystaniem Ochrony Centrum Operacyjnego 24/7 IKOL.

Wypróbuj! Przypominamy, że w IKOL możesz funkcje dodatkowe dodawać i odejmować dowolnie, w każdej chwili, bez żadnych konsekwencji. Jeżeli Ci się nie spodoba, możesz z niej  zrezygnować i nie stracisz pieniędzy w kolejnych miesiącach na opcje, których nie potrzebujesz.

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ALERTY MONITORINGU GPS DO KOMUNIKACJI W TERENIE

Alerty monitoringu GPS do komunikacji w terenie

 23 stycznia 2020

Jak na co dzień używasz GPS monitoringu i do czego jest Ci niezbędny? Na etapie…

Czytaj więcej
korki uliczne polskich miast

Gdzie w Polsce najbardziej się korkuje

 12 stycznia 2021

Piękne miasta Polski stawiają nie lada wyzwania kierowcom, którzy codziennie jeżdżą po mieście i turystom,…

Czytaj więcej