Home -  Wszystkie artykuły -  Nowości w systemie GPS od IKOL!

Nowości w systemie GPS od IKOL!

22 marca 2024
Nowości w systemie GPS IKOL

System GPS od IKOL cały czas ewoluuje, aby jak najlepiej spełniać swoje zadania oraz całkowicie zaspokajać oczekiwania klientów. W tym roku wprowadziliśmy kilka zmian, które ułatwiają użytkowanie oraz kontrolę lokalizatorów GPS. Sprawdź co się zmieniło i wygodnie korzystaj z nowinek w monitoringu GPS!

Łatwiejsza konfiguracja dostępu – nowość w systemie GPS IKOL!

Zabiegani właścicieli flot oraz fleet managerzy mogą nie pamiętać o nadawaniu dostępów nowym pracownikom. Często też zdarzają się wypadki, w których pracownik lub zarządca musi szybko uzyskać dostęp do funkcji, której na co dzień nie ma, aby wykonać kontrolę lub dopiąć inną procedurę. Wreszcie przy zwalnianiu pracownika często kluczową potrzebą jak najszybsze odebranie mu uprawnień, aby nie zadziałał na szkodę firmy. Właśnie na takie okoliczności przyda się nowość systemu GPS od IKOL – możliwość zdalnej konfiguracji uprawnień z poziomu urządzania mobilnego.

Nadawanie uprawnień w systemie GPS IKOL 1       konfiguracja uprawnień w systemie GPS      kto ma dostęp do systemu GPS IKOL

Aplikacja do zarządzania lokalizatorami GPS – IKOL Tracker – została wzbogacona o tę funkcję, aby ułatwić przedsiębiorcom zarządzania dostępem. Krok po kroku można zmienić uprawnienia dla wybranego użytkownika i lokalizatora, tak jak na poniższych zdjęciach.

Samowystarczalny system GPS – lokalizator sam zgłasza problemy!

W dużych flotach samochodowych ciężko jest kontrolować stan wszystkich lokalizatorów. Jeśli jakieś urządzenie odnotuje problem, który zostanie przeoczony, może to generować dodatkowe kłopoty dla firmy, a co za tym idzie, niepotrzebne koszty. Dlatego też wraz z aktualizacją pojawiła się nowa funkcja samo diagnostyki lokalizatora.

Funkcja ta zaznacza lokalizator, który wykryje problem żółtym wykrzyknikiem (tak jak na poniższym obrazku). Po kliknięciu w niego, otwiera się widok szczegółów, a po przejściu w status zdrowia modułu, można zobaczyć w czym leży problem. Następnym krokiem jest oczywiście jak najszybsze usunięcie problemu i przywrócenie lokalizatora do wyjściowego stanu zdrowia.

Diagnostyka problemów lokalizatora GPS    aplikacja wykrywa problemy w systemie GPS    samo diagnostyka systemy GPS

Przykładowe problemy jakie może wykryć lokalizator GPS z systemu IKOL to:

  • Przeterminowana pozycja
  • Brak zasięgu operatorów sieci komórkowej
  • Niski poziom akumulatora
  • Problemy z e-Toll

Nowe funkcje elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów – system GPS IKOL

Zmiany nie ominęły jednej z ulubionych funkcji systemu GPS od IKOL dla przedsiębiorców, czyli elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu. Dodano kilka funkcji, które przyspieszają samo korzystanie z usługi, ale też pojawiło się kilka zupełnie nowych, które mogą wspomóc Twój biznes.
Zacznijmy od opcji wprowadzonej specjalnie dla dealerów samochodowych. Teraz po skończonej jedzie demonstracyjnej mogą wyczyścić cel oraz kierowcę przy zdawaniu kluczyków. A jeśli już przy celu i kierowcy jesteśmy – w nowej wersji systemu GPS ustawienie domyślnego kierowcy oraz domyślnego celu podróży będzie możliwe tylko dla osób z odpowiednimi uprawnieniami. Dla pracowników, którzy mogą obsługiwać tylko podstawową ewidencję funkcja ta będzie nieaktywna.
Warto także dodać, że dwa przyciski – „wyczyść domyślny cel i kierowcę” oraz „zachowaj cel i kierowcę” będą działały teraz bez przeładowania strony, dzięki czemu można szybko zmienić cel i kierowcę na przyszłość. Równie dużym udogodnieniem jest wczytanie danych z bazy GPS bez nadpisywania stanu początkowego ewidencji w danym okresie.

Sprawdź nowości sytemu GPS od IKOL!

System GPS IKOL jest stale ulepszany, aby jak być na bieżąco z nowinkami technologicznymi oraz oczekiwaniami klienta. Nigdy nie przestaniemy rozwijać aplikacji oraz lokalizatorów, aby zawsze oferować najwyższej jakości rozwiązania z zakresu GPS dla flot i samochodów prywatnych. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze jak działa nasz nowoczesny i wielofunkcyjny system, już dziś wypełnij poniższy formularz! Chętnie pokażemy Ci wszystkie możliwości systemu lokalizacji i pomożemy dobrać ten dopasowany do Twoich potrzeb!

Sprawdź system GPS!

Kategorie: Wszystkie artykuły, O IKOL | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Jak zarejestrować się w e-TOLL

Jak zarejestrować się w e-TOLL? Najnowsza procedura

 17 września 2021

System E-TOLL to innowacyjne rozwiązanie służące elektronicznemu pobieraniu opłat na wybranych odcinkach dróg w…

Czytaj więcej
poradnik lokalizatora GPS

Co warto wiedzieć o lokalizacji GPS? – krótki poradnik

 15 listopada 2018

Codziennie bardzo dużo osób szuka odpowiedniej lokalizacji GPS do swoich pojazdów flotowych, prywatnych, czy do…

Czytaj więcej