Home -  Wszystkie artykuły -  Odnalezienie Audi z Hiszpanii dzięki radiowemu systemowi antykradzieżowemu

Odnalezienie Audi z Hiszpanii dzięki radiowemu systemowi antykradzieżowemu

8 lutego 2010
odzyskanie-po-kradziezy-audi-q5

Na początku lutego w Hiszpanii zostało skradzione czarne Audi Q5 należące do właściciela firmy poligraficznej, pana Xaviera. Właściciel przypuszczał, że w kradzież zamieszany był jego były wspólnik – Polak. Kilka dni wcześniej pokłócili się Hiszpan z Polakiem i razem z Polakiem zniknął samochód.

MarkaAudi Q5 (wartość ok. 185000 PLN)
Miejsce kradzieżyHiszpania
Miejsce odnalezieniaKatowice
Data kradzieży4 lutego 2010
Data odnalezienia8 lutego 2010

 

Detector (hiszpański odpowiednik IKOL) nie mógł zlokalizować na terenie Hiszpanii sygnału Modułu IKOL, więc standardowo wysłał automatycznie do wszystkich oddziałów IKOL na całym świecie wiadomość o zaginionym pojeździe. Zawsze w takiej sytuacji zagraniczne oddziały wykonują próbę aktywowania sygnału w Module IKOL. Centrum Operacyjne IKOL natrafiło na sygnał w okolicach Katowic. Na poszukiwania wyruszyły trzy załogi IKOL i wkrótce dotarły przed nieoznakowany ogrodzony teren prywatny. Szlaban był otwarty więc załogi pojechały za wskazaniem specjalistycznego komputera. Był to teren o ogromnej powierzchni, częściowo pokryty zaroślami.

Czekała tam na nich nie lada niespodzianka. W śród zarośli umiejscowiona była ogromna „dziupla”, w której poza namierzanym Audi Q5 znajdowało się ponad 30 innych samochodów. Wśród nich było wiele pojazdów z zagranicznymi rejestracjami. Po przyjeździe policji teren został zabezpieczony i okazało się, że wiele pojazdów ma przebite numery, wiele z nich było rozmontowanych i niezdatnych do jazdy, ale na szczęście samochód naszego klienta był jeszcze nienaruszony.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Wszystkie artykuły, Odzyskania dzięki IKOL SVR | Komentarze: Brak

Zabezpiecz swój samochód!

Sprawdź IKOL SVR!

Poproś o ofertę!

Przeczytaj również

System odzyskiwania pojazdów IKOL SVR

IKOL SVR – najnowsza generacja systemu odzyskiwania samochodów po kradzieży

 26 października 2021

Powstała najnowsza generacja systemu odzyskiwania skradzionych samochodów: IKOL SVR (ang. Stolen Vehicle Recovery). Ten…

Czytaj więcej
Jaki lokalizator GPS będzie najlepszy

Jaki lokalizator GPS wybrać?

 28 października 2015

Wybór dobrego i posiadającego potrzebne nam funkcję lokalizatora GPS nie jest prostym zadaniem. Dlatego…

Czytaj więcej
Przegląd prywatności
logo IKOL cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Ciasteczka stron trzecich

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.

Dodatkowe ciasteczka

Ta strona korzysta z dodatkowych ciasteczek marketingowych (Google Ads). Dzięki nim możemy Cię lepiej poznać i dopasować nasze usługi do Twoich potrzeb.