Home -  Odzyskania -  Odnaleziony Volkswagen Passat

Odnaleziony Volkswagen Passat

14 grudnia 2019

W ciągu 2 ostatnich lat nastąpił niesamowity przełom w kradzieży samochodów. Nowe technologie na dobre weszły na listę tradycyjnych metod kradzieży, a walizkę do przechwytywania sygnału z kluczyka można już kupić za 150 zł. ​

Marka: 
Volkswagen Passat
Miejsce kradzieży: 
Poznań
Miejsce odnalezienia: 
Mosina
Data kradzieży: 
13.12.2019
Data odnalezienia: 
14.12.2019

 

W Poznaniu skradziono nowego Volkswagena Passata metodą na walizkę. Do zdarzenia doszło około godziny 1 w nocy. Właściciel jeszcze o 23:00 widział zaparkowany samochód na swojej posesji. Zakupu nowego auta dokonał 3 miesiące temu i dla zachowania bezpieczeństwa zawsze parkował na zamkniętej posesji. Jak widać nie stanowiło to problemu dla złodziei, którzy z taką samą łatwością kradną auta z ulicy, jak i z garażu.

Po kilku minutach od zgłoszenia kradzieży, centrum operacyjne LoJack rozpoczęło namierzanie samochodu. Po kilku godzinach samochód został odnaleziony w miejscowości Mosina, około 30 km od Poznania. Samochód był porzucony na ulicy i prawdopodobnie był to zamierzony cel, w celu sprawdzenia, czy samochód ma dodatkowe zabezpieczenia. Na miejsce przyjechała policja i zabezpieczyła ślady.

Samochód w stanie nienaruszonym powrócił do właściciela, który utwierdził się w przekonaniu, że radiowy system lokalizacji pojazdów to jego najlepszy wybór na zabezpieczenia auta.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ecodriving i alerty potrzebne w monitornigu gps samochodów

Jak korzystać z alertów w monitoringu GPS

 7 sierpnia 2019

Rynek monitoringu GPS pojazdów służbowych ma się dziś świetnie, bo zapotrzebowanie na taki system monitorowania…

Czytaj więcej
startup

Monitoring GPS dla małej firmy

 8 stycznia 2016

Coraz częściej zgłaszają się do nas właściciele niewielkich firm, którzy są zainteresowani wprowadzeniem lokalizatorów GPS…

Czytaj więcej