Home -  Odzyskania -  Odzyskane po kradzieży BMW Z4

Odzyskane po kradzieży BMW Z4

19 sierpnia 2020

Kradzież w środku tygodnia, z prywatnej posesji? To nie mogła być przypadkowa akcja.

Marka: 
BMW Z4
Miejsce kradzieży: 
Pruszków
Miejsce odnalezienia: 
Sochaczew
Data kradzieży: 
19.08.2020
Data odnalezienia: 
20.08.2020

 

Właściciel BMW Z4 zadzwonił na numer alarmowy LoJack w czwartkowy poranek około godziny 8:00 z informacją, że jego pojazd został skradziony, a kluczyki ma przy sobie. Auto zostało skradzione metodą na walizkę, która przechwytuje sygnał z kluczyka zbliżeniowego do auta.

Kiedy właściciel poinformował również policję o kradzieży auta, ekipa poszukiwawcza LoJack aktywowała moduł radiowy, który od razu wskazywał na lokalizację w okolicach Sochaczewa. Od momentu zgłoszenia do czasu zlokalizowania pojazdu minęło 2 godziny. Samochód został odnaleziony w jednym z garaży na terenie Sochaczewa.

Następnie czynności operacyjne przejęła policja, która kilka dni później zwróciła pojazd właścicielowi. Prywatny garaż należał do jednego ze złodziei, który usłyszał zarzuty i czeka na proces. Niestety pozostali złodzieje, którzy brali udział w kradzieży, wciąż pozostają na wolności.

Chcąc zabezpieczyć pojazd po kradzieży, warto zamontować moduł radiowy LoJack, który jest niezagłuszalny i bardzo dobrze ukryty w pojeździe. Złodzieje, nawet jeśli znajdą moduł LoJack zazwyczaj traktują go jako część wyposażenia auta, dlatego nic z nim nie robią, a on wciąż wysyła sygnały radiowe, wskazujące dokładną lokalizację. Moduł radiowy LoJack został zamontowany w tym pojeździe w 2018 roku. Właściciel ponad 2 lata jeździł z uśpionym modułem, który w żaden sposób nie śledził i nie zapisywał tras podróży. W portfelu zawsze nosił nr alarmowy do LoJack.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

albert-einstein

Co IKOL zawdzięcza Einsteinowi?

 23 maja 2014

Teoria względności nie ma żadnego wpływu na nasze codzienne życie? Ma, i to ogromne! Każdy…

Czytaj więcej
okret podwodny

Trwają pracę nad podwodnym GPS-em

 16 października 2017

System globalnego pozycjonowania, czyli GPS, to technologia, bez której ciężko się dzisiaj obejść. Bywają jednak sytuacje, w…

Czytaj więcej