Home -  Wszystkie artykuły -  Odzyskanie BMW X5 z rąk złodziei!

Odzyskanie BMW X5 z rąk złodziei!

19 października 2023
odzyskanie bmw x5 z ikol svr
Marka:Miejsce kradzieży:Miejsce odnalezienia:Data kradzieży:Data odnalezienia:
BMW X5ŁódźPod Tomaszowem Mazowieckim26 września 202327 września 2023

 

BMW X5 to jeden z najdłużej produkowanych samochodów osobowych typu SUV – znajduje się na rynku od 1999 roku, czyli niemal ćwierć wieku. Wszystkie generacje są dopracowane i ulepszane, by każda następna mogła sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów. Jego sportowy charakter przypadł do gustu szerokiej publiczności i wygląda na to, że jeszcze przez wiele lat będziemy widywać kolejne wersje na ulicach.

Niestety ze względu na popularność zarówno marki jak i modelu, BMW X5 są bardziej narażone na kradzież. Przekonał się o tym mieszkaniec Łodzi, któremu 26 września 2023 roku skradziono rzeczone auto zaparkowane na ulicy. Właściciel zorientował się dopiero następnego dnia, że jego pojazd zniknął i przed godziną 7 rano poinformował Centrum Operacyjne IKOL oraz policję o zdarzeniu.

W ciągu kilku godzin udało się zlokalizować skradzione BMW X5. Złodziej postanowił niezwłocznie wywieźć je do dziupli pod Tomaszowem Mazowieckim – około godziny jazdy od miejsca kradzieży. Złodziejowi wydawało się, że ukrycie samochodu w garażu oraz włączenie zagłuszarki sprawi, że nikt nie będzie w stanie go namierzyć. Nie spodziewał się, że zamontowany wcześniej system radiowej lokalizacji IKOL SVR jest niezgłuszalny. Jego działania tylko wzmocniły sygnał wysyłany przez nadajnik radiowy, przez co łatwiej było go namierzyć.

Zamiary złodzieja były ewidentnie niecne! BMW X5 zostało przygotowane do rozebrania, co wskazuje na to, że później prawdopodobnie jego części poszłyby na sprzedaż na czarnym rynku. Na szczęście nadajniki radiowe IKOL SVR są ukrywane w aucie tak, aby żaden złodziej nie mógł się do nich szybko dobrać. Po zabezpieczeniu auta przez policję, zostało ono zwrócone właścicielowi, a 1 osoba została zatrzymana. To kolejny sukces systemu radiowej lokalizacji nad przestępcami.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Monitoring GPS w małej firmie

Monitoring GPS dla małej firmy

 8 stycznia 2016

Coraz częściej zgłaszają się do nas właściciele niewielkich firm, którzy są zainteresowani wprowadzeniem lokalizatorów GPS…

Czytaj więcej
korzyści z GPS w klubie motocyklowym

GPS w klubie motocyklowym – najważniejsze korzyści

 13 sierpnia 2021

Przynależenie do klubu motocyklowego jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy do wspólnych zlotów i wypraw…

Czytaj więcej