Home -  Wszystkie artykuły -  Odzyskanie Lexusa RX450 i zdemaskowanie dwóch złodziejskich dziupli!

Odzyskanie Lexusa RX450 i zdemaskowanie dwóch złodziejskich dziupli!

27 września 2022
odzyskanie Lexusa RX po kradziey

Gdy pół roku temu właściciel Lexusa RX450 zabezpieczał swoje auto systemem lokalizacji radiowej IKOL SVR, nie wiedział, że tak szybko przekona się o jego skuteczności. Samochód został skradziony z ulicy, a sprawcy chcieli go szybko przewieźć do swojej kryjówki. Nie wiedzieli jednak o dodatkowym zabezpieczeniu, które już w 3 godziny pozwoliło zlokalizować skradziony samochód.

Marka:
Lexus RX450
Miejsce kradzieży:
Warszawa
Miejsce odnalezienia:
Wołomin
Data Kradzieży:
4.09.2022
Data odnalezienia:
5.09.2022

 

Gdy rankiem 4 września właściciel Lexusa RX450 nie zobaczył swojego auta zaparkowanego jak zawsze na ulicy przed domem, od razu wiedział, że zostało skradzione. W jaki sposób dokonano kradzieży? Niestety nie wiadomo – na miejscu nie było kamer monitoringu, o czym zapewne wiedzieli złodzieje.

Po chwilowym szoku, około godziny 8:00 rano, właściciel powiadomił jednocześnie policję oraz IKOL i rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Podczas poszukiwań samochód przemieszczał się między dwoma lokalizacjami. Ekipa poszukiwawcza postanowiła sprawdzić oba miejsca. Co się okazało?

Idąc po nitce do kłębka, auto zostało odnalezione w 3 godziny, w dziupli mieszącej się w Wołominie. Druga lokalizacja również okazała się być złodziejskim schowkiem, a oba miejsca zabezpieczono na czas postępowania. Na miejscu, poza skradzionym Lexusem RX 450, znaleziono także sprzęt niezbędny do kradzieży – walizkę i zagłuszarki. Odnaleziono również masę części pochodzącą z kilkudziesięciu innych aut.

Lexus. który odegrał główną rolę w zdemaskowaniu dziupli także posiadał włączoną zagłuszarkę. Złodzieje nie wiedzieli, że został on zabezpieczony systemem lokalizacji radiowej IKOL SVR, który jest odporny na tego typu działania. Na całe szczęście wóz został odnaleziony w stanie nienaruszonym – złodzieje prawdopodobnie mieli zająć się jego rozbiórką w najbliższym czasie, jednak nie zdążyli.

A co się stało ze sprawcami tego haniebnego występku? Zostali zatrzymani i najprawdopodobniej umieszczeni w areszcie tymczasowym na czas toczącego się przeciwko nim postępowania. Złodziejom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

sprawdź ofertę ikol svr

 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi

Kradzież Audi w Lublinie i błyskawiczne odzyskanie dzięki IKOL SVR

 24 stycznia 2022

Marka Miejsce kradzieży: Miejsce odnalezienia: Data kradzieży: Data odnalezienia: Audi Q8 Lublin okolice Krasnymstawu noc…

Czytaj więcej
IKOL SVR odzyskanie lexusa nx 300h

Odzyskanie Lexusa NX 300h i zatrzymanie szajki złodziei!

 3 czerwca 2024

  Marka: Miejsce kradzieży: Miejsce odnalezienia: Data kradzieży: Data odnalezienia: Lexus NX 300h Nasielsk Wyszków…

Czytaj więcej