Home -  Odzyskania -  Odzyskanie ukrytego w garażu Lexusa NX 300h!

Odzyskanie ukrytego w garażu Lexusa NX 300h!

2 sierpnia 2023
Zabezpieczenie antykradzieżowe do Lexusa IKOL SVR
Marka:Miejsce kradzieży:Miejsce odnalezienia:Data kradzieży:Data odnalezienia:
Lexus NX 300hWarszawaGaraż na terenie Warszawy10 lipca 202311 lipca 2023

 

Lexus NX 300h wszedł do Polski stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2022 roku, a mimo to już znalazł sobie chętnych nie tylko wśród kupców, ale niestety również złodziei. Przekonał się tym mieszkaniec warszawskiej Saskiej Kępy, któremu w nocy 10 lipca 2023 roku skradziono egzemplarz z ulicy. Na nieszczęście w miejscu kradzieży nie było monitoringu. Właściciel zorientował się w sytuacji dopiero 11 lipca po godzinie 13:00 i niezwłocznie powiadomił o incydencie IKOL oraz odpowiednie służby.

Złodziej nie zdawał sobie sprawy, że w jego nowym łupie został zamontowany IKOL SVR Standard – nadajnik radiowy, który pozwala na lokalizację pojazdu po kradzieży. Po przyjęciu zgłoszenia został od razu uruchomiony i rozpoczęło się jego namierzanie. Złodziej najwyraźniej myślał, że przechytrzy wszystkie środki zabezpieczające, ukrywając Lexusa NX 300h w garażu na terenie Warszawy. Nie wiedział jednak, że system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży IKOL SVR działa też w garażach oraz tunelach czy kontenerach.

Po ustaleniu pozycji samochód został zabezpieczony przez policję. Na szczęście był w całości, co z pewnością ucieszyło właściciela, gdy odbierał go z rąk funkcjonariuszy. Po raz kolejny IKOL SVR oszczędził kierowcy nerwów i gigantycznych strat finansowych.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Satelity na orbicie okołoziemskiej

Korea Południowa z własnym systemem nawigacji satelitarnej

 16 lutego 2018

Południowokoreański system pozycjonowania ma zacząć działać do 2034 roku i być o wiele dokładniejszy niż…

Czytaj więcej
cargo

Lokalizacja GPS cargo

 12 sierpnia 2014

Według szacunków już w 2018 liczba modułów GPS osiągnie oszałamiającą wartość 4.1 miliona lokalizatorów cargo…

Czytaj więcej