Home -  Odzyskania -  Odzyskanie Jaguara F-Type dzięki zabezpieczeniu radiowemu

Odzyskanie Jaguara F-Type dzięki zabezpieczeniu radiowemu

9 stycznia 2021
odnalezienie-jaguar-f-type-po-kradziezy

O tym samochodzie krążą legendy, bo Jaguar to ponadczasowy klasyk. Ma swój styl i czarny charakter, którego nikt nie podważy. Ten kto ma okazję sprawdzić jego możliwości, nie zapomina ani wrażeń z jazdy, ani tego ile spala. 

Marka: 
Jaguar F-Type
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Otwock
Data kradzieży: 
09.01.2021
Data odnalezienia: 
09.01.2021

 

Nie jest to typowy, popularny model samochodu, który często ginie z ulic dużego miasta. Złodzieje starannie zaplanowali tę akcję, bo wiedzieli, gdzie szukać cennego łupu i kiedy dokładnie, będą mieli zielone światło. Do zdarzenia doszło na początku tego roku. Warszawscy złodzieje zmierzyli się z kradzieżą nowego Jaguara, która trwała zaledwie kilka minut. Po raz kolejny była to kradzież spod prywatnej posesji i kolejny raz właściciel niczego nie zauważył. Również dla zespołu poszukiwawczego IKOL była to szybka i dynamiczna akcja. I takie lubimy najbardziej. Ten sobotni poranek najwięcej stresu, ale też nadziei przyniósł właścicielowi, który jeszcze tego samego dnia mógł odetchnąć z ulga, kiedy dowiedział się o odnalezieniu auta z radiowym modułem LoJack.

Samochód warty ponad 400 tysięcy złotych skradziono z warszawskiego Rembertowa i porzucono przy jednej z bocznych ulic w Otwocku. Lokalizacja samochodu nie sprawiła żadnych trudności i po kilku godzinach samochód, prawnie odzyskała policja. Sprawcy nie zostali odnalezieni, ale policja ma swój trop.

Moduł LoJack w tym samochodzie został zamontowany jeszcze przed wyjazdem z salonu. Takich instalacji dokonują Autoryzowani Instalatorzy, którzy wybierają jedno z kilkudziesięciu możliwych miejsc montażu. Radiowy moduł LoJack od razu zostaje uśpiony, aby nie dawał o sobie znać i był niewidocznym towarzyszem podróży. Do jego aktywacji dochodzi po kradzieży i faktycznym zgłoszeniu kradzieży na policję. Akcja poszukiwawcza rozpoczyna się od razu i jest możliwa dzięki prywatnej, niezależnej infrastrukturze LoJack.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Lokalizacja GPS

GPS mierzy trzęsienie Ziemi

 25 czerwca 2018

Niemieccy uczeni opracowali metodę pomiaru wielkości trzęsień ziemi i rozchodzenia się fali sejsmicznej i tsunami…

Czytaj więcej
Nowe stawki mandatów już od grudnia 2021

Nowe stawki mandatów już od grudnia

 27 sierpnia 2021

Nawet 5000 zł kary za przekroczenie prędkości oraz podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny do aż…

Czytaj więcej