Home -  Odzyskania -  Odzyskanie Jaguara F-Type dzięki zabezpieczeniu radiowemu

Odzyskanie Jaguara F-Type dzięki zabezpieczeniu radiowemu

9 stycznia 2021

O tym samochodzie krążą legendy, bo Jaguar to ponadczasowy klasyk. Ma swój styl i czarny charakter, którego nikt nie podważy. Ten kto ma okazję sprawdzić jego możliwości, nie zapomina ani wrażeń z jazdy, ani tego ile spala. 

Marka: 
Jaguar F-Type
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Otwock
Data kradzieży: 
09.01.2021
Data odnalezienia: 
09.01.2021

 

Nie jest to typowy, popularny model samochodu, który często ginie z ulic dużego miasta. Złodzieje starannie zaplanowali tę akcję, bo wiedzieli, gdzie szukać cennego łupu i kiedy dokładnie, będą mieli zielone światło. Do zdarzenia doszło na początku tego roku. Warszawscy złodzieje zmierzyli się z kradzieżą nowego Jaguara, która trwała zaledwie kilka minut. Po raz kolejny była to kradzież spod prywatnej posesji i kolejny raz właściciel niczego nie zauważył. Również dla zespołu poszukiwawczego IKOL była to szybka i dynamiczna akcja. I takie lubimy najbardziej. Ten sobotni poranek najwięcej stresu, ale też nadziei przyniósł właścicielowi, który jeszcze tego samego dnia mógł odetchnąć z ulga, kiedy dowiedział się o odnalezieniu auta z radiowym modułem LoJack.

Samochód warty ponad 400 tysięcy złotych skradziono z warszawskiego Rembertowa i porzucono przy jednej z bocznych ulic w Otwocku. Lokalizacja samochodu nie sprawiła żadnych trudności i po kilku godzinach samochód, prawnie odzyskała policja. Sprawcy nie zostali odnalezieni, ale policja ma swój trop.

Moduł LoJack w tym samochodzie został zamontowany jeszcze przed wyjazdem z salonu. Takich instalacji dokonują Autoryzowani Instalatorzy, którzy wybierają jedno z kilkudziesięciu możliwych miejsc montażu. Radiowy moduł LoJack od razu zostaje uśpiony, aby nie dawał o sobie znać i był niewidocznym towarzyszem podróży. Do jego aktywacji dochodzi po kradzieży i faktycznym zgłoszeniu kradzieży na policję. Akcja poszukiwawcza rozpoczyna się od razu i jest możliwa dzięki prywatnej, niezależnej infrastrukturze LoJack.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

astronaut

Polski wywiad satelitarny

 2 stycznia 2015

Polskie satelity szpiegowskie Zgodnie z założeniami programu „Satelitarnego systemu optoelektronicznej obserwacji Ziemi”, Polska planuje umieścić…

Czytaj więcej
zabezpieczenie samochodu

Zabezpieczenia przed kradzieżą

 1 sierpnia 2014

Złodzieje rozkładają samochód w kilka godzin Romantyczny obraz złodzieja samochodów jako świetnie ubranego gościa kradnącego…

Czytaj więcej