Home -  Wszystkie -  Pokemon GO a GPS

Pokemon GO a GPS

14 lipca 2016
pokemon go gps

Przez ostatnie kilka dni świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Słynny świat pokemonów, który jako kreskówka podbijał również polskie telewizory lat 90tych ubiegłego wieku, wrócił w wielkim stylu. Tym razem dzięki aplikacji na systemy Android (powyżej wersji 4.4) oraz iOS.

 

Co to jest Pokemon GO – słów kilka

Tekst nie jest o Pokemonach, ale kilka słów napisać trzeba. Nazwa pochodzi od Pocket Monster, czyli Kieszonkowy Potwór. Świat pokemonów, stworzonym przez Nintendo w 1995 roku, przemierzają trenerzy, którzy łapią tytułowe stworki do specjalnych kul (pokeballi). Kula jest niewielka, a nawet duży stworek się do niej mieści? Tak! Pokemony są digitalizowane i przechowywane w specjalnym indeksie (pokedex), który pozwala przechowywać nasze potworki (nawet całe setki) w formie cyfrowej.

No i gdzie miejsce na monitoring GPS?

Forma cyfrowa? Pokedex? Przemierzanie świata? Twórcy gry z Niantic połączyli te najważniejsze elementy i postanowili stworzyć coś, co można już śmiało nazwać fenomenem na skalę światową. Prawie każdy z nas ma smartfona. Każdy smartfon ma odbiornik GPS. Cóż więcej trzeba?

Sama gra bardzo przypomina nawigację, ale bez nazw ulic. Są tylko zarysowane kontury ulic, parków i zbiorników wodnych. Uruchamiamy więc aplikację i wychodzimy w świat. Po świecie mniej więcej losowo zostały rozmieszczone pokemony. Kiedy dotrzemy do odpowiedniego punktu, w którym pokemon się znajduje (oczywiście nie wiemy gdzie, trzeba chodzić i liczyć na szczęśliwy traf) pojawi nam się na ekranie. Musimy w niego trafić pokeballem, mieć trochę szczęścia i już.

Nie oszukacie gry

Całkiem słusznie twórcy gry założyli, że kreatywni gracze będą starali się jakoś oszukać grę, by zdobyć te najrzadsze i najcenniejsze pokemony. Aplikacji pozwalających symulować fałszywą pozycję GPS jest mnóstwo. Dzięki takiej apce wystarczy ustawić swoją pozycję w dowolnym miejscu na Ziemi (chociażby i na Evereście) i już. System będzie myślał, że to prawdziwa pozycja. A jak system, to i Pokemon Go. Twórcy to przewidzieli, więc wszyscy gracze używający narzędzi deweloperskich pozwalających na fałszywą pozycję muszą się mieć na baczności. Gra albo jest automatycznie blokowana, albo gracze przyłapani na takim procederze mają od razu blokowane konta. 

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

beekeeper

Dlaczego pszczoły są dla nas takie ważne?

 30 maja 2017

Każdy z nas zna te małe kosmate stworzonka w czarno-żółte pasy. Część z nas wychowała…

Czytaj więcej

Jaki monitoring GPS wybrać?

 28 października 2015

Wybór dobrego i posiadającego potrzebne nam funkcję monitoringu GPS nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto…

Czytaj więcej