Home -  Wszystkie artykuły -  Powrót do miasta po wakacjach – jedź oszczędnie z nadajnikiem GPS!

Powrót do miasta po wakacjach – jedź oszczędnie z nadajnikiem GPS!

30 sierpnia 2023
ecodriving z nadajnikiem GPS

Co roku od pierwszego września widać wzmożone natężenie ruchu w miastach. Dzieci wracają do szkół, rodzice do pracy, autobusy i tramwaje mają przywrócone zwykłe rozkłady jazdy, w związku z czym ulice zaczynają się korkować. Prostym wnioskiem wzrasta także ilość spalanego paliwa oraz irytacja wszystkich zainteresowanych. Jak podają raporty, przeciętny mieszkaniec miasta wojewódzkiego spędza w korku od 5 do prawie 9 godzin miesięcznie! Mało tego są również straty, które bezpośrednio odbijają się na portfelu – spalanie paliwa w korkach może kosztować od 2,1 tysiąca do niemalże 4 tysięcy złotych. Trudno więc zachować spokój.

Z pomocą w takich wypadkach przychodzi nadajnik GPS – małe urządzenie montowane w samochodzie, które dzięki monitoringowi pomaga w jeżdżeniu ekonomicznym i ekologicznym. Kilka Sztuczek wpłynie pozytywnie na Twój styl jazdy, pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale też zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Jak? Zapraszamy do lektury!

Oszczędzanie z nadajnikiem GPS – zasady ecodriving

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę z nadajnikiem GPS, trzeba wymienić pomoc we wdrożeniu i stałym stosowaniu zasad ecodriving. Głównym narzędziem będzie tu analiza stylu jazdy, którą oferuje lokalizator. Jego funkcjonalność to przetwarzania danych zebranych w aucie i generowanie z nich:

  • Raportu „ranking użytkowania pojazdu”
  • Raportu o nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu
  • Alertu (powiadomienia) i nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu

Raport „ranking użytkowania pojazdu” będzie wspaniałym rozwiązaniem dla rodzin z jednym samochodem. W jakim przypadku będzie to najkorzystniejsze? Wyobraźmy sobie sytuację, w której jeden samochód jest użytkowany przez trzech członków rodziny – męża, żonę, oraz dorosłe dziecko. Mąż użytkuje samochód najczęściej, jeżdżąc nim do pracy i z powrotem. Natomiast żona co kilka dni bierze auto, jadąc na zakupy oraz załatwiając inne sprawunki. Dorosłe dziecko najczęściej przejmuje samochód na weekendy, aby jeździć ze znajomymi za miasto czy odwozić ich z imprez.

Po instalacji nadajnika GPS okazuje się, że to wcale nie mąż, który użytkuje najczęściej auto, spala najwięcej paliwa – wręcz przeciwnie! Plasuje się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ranking użytkowania pojazdu. Natomiast prym w nieprawidłowym użytkowaniu wiedzie dorosłe dziecko – wykonuje gwałtowne manewry, spala paliwo na jałowym biegu oraz często przekracza prędkość.

W tym wypadku od razu inaczej można zaplanować domowy budżet. Warto również wskazać domownikom ich błędy, na których mogą nauczyć się ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. Już po miesiącu zredukowania złych nawyków można odczuć, że portfel jest jakby grubszy. Jeśli jednak domownicy są oporni, do akcji może wkroczyć alert o nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu, który wyśle powiadomienie do osób upoważnionych, że pojazd jest źle eksploatowany. Szybki telefon po takim incydencie może przywrócić kierowcę na ziemię i ograniczyć koszty.

Jest jeszcze jedna rzecz, w której pomoże analiza stylu jazdy – ograniczenie nadmiernej eksploatacji auta. Jak wiadomo rozsądne korzystanie z samochodu przedłuża jego żywotność oraz pomaga w uniknięciu wielu awarii. Wprowadzając monitoring GPS oraz zasady ecodriving pojazd będzie służył dłużej, a wizyty u mechanika będą dużo rzadsze/

Analizuj i doskonal styl jazdy – raporty w nadajniku GPS

Raporty wygenerowane z danych pobranych przez nadajnik GPS mogą doprowadzić do równie rozsądnych wniosków, które pozwolą oszczędzić pieniądze. Już na samym wstępie warto docenić jedną z podstawowych funkcji jaką jest historia przebytych tras. Dzięki niej dowiesz się, z jaką prędkością pokonujesz dane odcinki oraz gdzie spędzasz zbyt dużo czasu w korkach. Być może skłoni Cię to do baczniejszego przyjrzenia się mapie i wytyczenia nowej trasy. Czasem nawet dłuższa droga spala mniej paliwa przez płynność ruchu zamiast stania w korku.

Bardzo pomocna będzie też funkcja zarządzania zakupami paliwa, dzięki której można szczegółowo śledzić zakup, ilość oraz spalanie na trasie. Dowiesz się które fragmenty poszczególnych tras zabierają najwięcej oraz znaleźć sposób, by tego uniknąć.

Prosta obsługa nadajnika GPS z aplikacji mobilnej lKOL Tracker!

Jednym z największych udogodnień, które proponują nadajniki GPS od IKOL, jest możliwość ich obsługi z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy zainstalować ją na urządzeniu mobilnym, tj. telefonie lub tablecie, a następnie połączyć z modułem. Potem można już korzystać z pełni możliwości monitoringu – sprawdzać gdzie znajduje się pojazd w czasie rzeczywistym, podglądać historyczne trasy, a także ustawiać i odbierać alerty. Aplikacja daje także możliwość przeglądania raportów. Masz więc całą kontrolę auta na wyciągnięcie palca!

Sprawdź ofertę na najlepsze nadajniki GPS na rynku!

Jeśli interesuje Cię, jakie jeszcze możliwości możesz zyskać z nadajnikiem GPS – a jest ich wiele – koniecznie sprawdź pełną ofertę dostępną po kliknięciu przycisku poniżej. Mamy wiele lokalizatorów, które w zależności od potrzeb mają różny zakres monitoringu oraz sposób montażu. Wybierz ten, który najlepiej spełnia Twoje wymagania i skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów. Już dziś zacznij oszczędzać na jeżdżeniu autem.

Zobacz pełną ofertę GPS!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

lokalizatory GPS do różnych pojazdów

Najlepszy lokalizator GPS – wybierz swój typ!

 30 maja 2016

Lokalizacja lub monitoring GPS dowolnego przedmiotu, pojazdu czy osoby wymaga odpowiedniego sprzętu. Lokalizator GPS (często…

Czytaj więcej
Odzyskanie BMW z IKOL SVR

Superszybkie odzyskanie skradzionego BMW 7!

 10 stycznia 2024

Marka: Miejsce kradzieży: Miejsce odnalezienia: Data kradzieży: Data odnalezienia: BMW 7 Warszawa Wołomin 9 grudnia…

Czytaj więcej