Home -  Przenośne lokalizatory GPS -  Lokalizatory GPS dla seniorów -  Prezent dla babci i dziadka – lokalizator GPS

Prezent dla babci i dziadka – lokalizator GPS

21 stycznia 2016
lokalizator na dzień babci i dziadka

Każdą możliwość zapewnienia bezpieczeństwa swoim bliskim warto wykorzystać. Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni, które przypominają nam o tym, jak ważne są dla nas te właśnie osoby. Ich troska o nas, dobroć, którą okazują nam na każdym kroku, pomoc, którą oferują nawet w najprostszych czynnościach, a nawet… rozpieszczanie! Najczęściej właśnie te cechy przychodzą nam na myśl, gdy wspominamy naszych dziadków.
Niestety schyłek ludzkiego życia bardzo rzadko pozbawiony jest jakichkolwiek znacznych ubytków związanych ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym. Często osoby starsze zapadają na różnego rodzaju choroby związane z pamięcią – przede wszystkim zaś na chorobę Alzheimera. Szacuje się, że w Polsce liczba chorych wynosi obecnie ok. 350 000 osób i nieustannie rośnie. Osoby chore na Alzheimera lub też na inne choroby wieku podeszłego potrzebują szczególnej opieki i zapewnienia bezpieczeństwa. Możemy im to zapewnić poprzez najnowszą technologię, a także… naszą uwagę.
Właśnie dlatego świetnym prezentem na dzień babci i dziadka będzie przenośny lokalizator GPS. Dla seniora będzie on oznaczał bezpieczeństwo i możliwość szybkiego wezwania pomocy w razie potrzeby. Jest to również upominek, który pokazuje dziadkom, że bardzo Ci na nich zależy i troszczysz się o ich potrzeby. Natomiast dla Ciebie moduł GPS będzie zabezpieczeniem rodziców lub dziadków – z nim możesz spać spokojnie, ponieważ urządzenie czuwa na posterunku i w razie potrzeby wyśle powiadomienie. Zapoznajmy się więc bliżej z funkcjami lokalizatora GPS dla seniora!

Z lokalizatorem GPS dbasz o bezpieczeństwo osób starszych!

Czy wiesz, że możesz sprawdzać położenie dowolnej osoby będąc w pracy, na spacerze czy wycieczce zagranicznej? Specjalnie do tego celu stworzyliśmy przenośny lokalizator GPS IKOL SPOT. To małe urządzenie osoba, o którą się troszczysz (osoba starsza, z zaburzeniami pamięci lub nieporadna) może nosić zawsze przy sobie w kieszeni spodni lub w plecaku). Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, gdzie się znajduje.

przenośny lokalizator GPS dla babci i dziadka

LOKALIZATOR GPS IKOL SPOT – cechy szczególne

  • Wymiary – 37x67x22mm
  • Wytrzymałość baterii – ok. 180 godz. bez ładowania (w zależności od częstotliwości wysyłania pozycji)
  • Częstotliwość wysyłania pozycji – podczas poruszania się: standardowo co 3 minuty. Możliwe są też dodatkowe konfiguracje: co 1 minutę, co 10 min, co 1 godz., 1 raz dziennie), lokalizator nie wysyła swojej pozycji gdy się nie porusza (oszczędność baterii)
  • Moduł może funkcjonować w temperaturach od -20°C do +55°C

Przeczytaj więcej o przenośnym nadajniku GPS i obejrzyj test naszego urządzenia przeprowadzony przez TVN Turbo TUTAJ.

Przenośny lokalizator GPS na górskie wycieczki

Czy Twoi dziadkowie korzystają z telefonów komórkowych?

Jeśli bliskie Ci osoby używają telefonów komórkowych, to możesz skorzystać z naszej darmowej aplikacji IKOL X. Służy ona do lokalizowania dowolnego telefonu z systemem Android. Zainstalowanie aplikacji IKOL X na telefonie osoby starszej sprawi, że w każdej chwili i z dowolnego miejsca będziesz miał wgląd w aktualną lokalizację Twoich bliskich. Możesz także sprawdzać historię ich podróży do 12 miesięcy wstecz.

Lokalizacja telefonu dzięki aplikacji IKOL X – informacje dodatkowe

  • Aplikacja dostępna jest na wszystkie telefony z systemem Android
  • W celu wysyłki pozycji „na żywo” niezbędne jest włączenie funkcji lokalizacji w telefonie, a także przesyłanie danych sieci komórkowej
  • Częstotliwość wysyłania pozycji – standardowo co 5 min., można także skonfigurować tą zmienną (co 1min, 3 min, 10min, 1 raz dziennie)

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol pomaga w rajdzie flaminga

IKOL pomaga z Rajdem Flaminga!

 8 maja 2023

Rajd Flaminga to najnowsza inicjatywa Fundacji Gajusz, która od lat wspiera dzieci i młodzież po…

Czytaj więcej
TOP 10 Branży Motoryzacyjnej

System IKOL znalazł się w TOP 10 Branży Motoryzacyjnej 2019

 30 stycznia 2019

System monitoringu GPS IKOL znalazł się w prestiżowym zestawieniu TOP 10 Branży Motoryzacyjnej 2019 jako…

Czytaj więcej