Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Usługi GPS dla firm -  Prosta kontrola spalania i zużycia paliwa z GPS

Prosta kontrola spalania i zużycia paliwa z GPS

13 maja 2021
kontrola paliwa w firmie

Sprawdzasz faktury, paragony i widzisz, że z miesiąca na miesiąc Twoja firma wydaje więcej na paliwo? A gdyby tak dokładnie sprawdzać spalanie i na bieżąco kontrolować zużycie? System GPS daje Ci 2 rozwiązania: funkcja ecodriving lub lokalizator CAN. Sprawdź różnice i możliwości. 

Raczej nie możesz liczyć na to, że paliwo będzie tańsze, ale możesz wpłynąć na to, żeby starczyło go na dłużej. Utrzymanie floty to spore koszty, dlatego warto je optymalizować i szukać oszczędności tam, gdzie to możliwe. Ponieważ paliwo generuje najwięcej wydatków, jego redukcja spędza sen z powiek wielu osobom, które zarządzają firmowymi samochodami i odpowiadają za wynik finansowy floty. Ta prosta kontrola spalania i zużytego paliwa zaczyna się od wyboru lokalizatora lub funkcji odpowiedzialnych za ekonomiczną jazdę. 

4 SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE PALIWA

W jaki sposób ecodriving redukuje paliwo?

Pakiet Ecodriving służy do analizy stylu jazdy i stopniowej eliminacji złych nawyków kierowcy. Praca kierowcy to nie tylko wypełnianie obowiązków, ale także dopasowanie stylu jazdy do warunków na drodze. Może to być zarówno nieekonomiczna jazda w korku ulicznym, jak i zbyt duże prędkości, gwałtowne zrywy i ostre hamowanie lub przyspieszanie. Taki styl jazdy mocno wpływa na ilość zużytego paliwa i inne koszty eksploatacyjne, które pokrywa firma.

Ecodriving IKOL wskazuje błędy i zaniedbania kierowcy, które na podstawie zapisanych tras można odtworzyć i znaleźć na mapie. Wiele zależy od fleet managera, który powinien regularnie kontrolować nadużycia i motywować kierowcę do zmniejszenia ilości popełnianych błędów. Koszty paliwa same się zmniejszą, kiedy poprawią się zachowania kierowców w ruchu ulicznym. Po pewnym czasie zauważysz też, że Twoja flota jest bardziej bezpieczna, a firma nie odnotowuje już tylu strat z powodu częstych napraw. Jakie są efekty kontroli z pakietem Ecodriving IKOL?

  • mniej jazdy na luzie
  • hamowanie silnikiem
  • jazda na wyższym biegu
  • płynna – mniej agresywna jazda

Ten sposób jest droższy, ale przynosi szybkie rezultaty

Lokalizator IKOL CAN zapewnia skuteczną kontrolę zużycia paliwa. Ten nadajnik GPS sczytuje wszystkie dane z komputera pokładowego samochodu. To idealny sposób dla managerów, którzy często monitorują kierowców na internetowej mapie, zarówno w aplikacji webowej, jak i mobilnej. Lokalizator CAN na bieżąco przesyła szczegóły użytkowania pojazdu, w tym ilość spalanego paliwa i kosz poniesiony za daną podróż. Ta wiedza z połączeniem efektywnej komunikacji może przynieść najszybsze rezultaty.

Raport CAN – zużycie z każdego przejazdu

W każdej firmie znajdzie się taki kierowca, który będzie generował więcej kosztów za paliwo przez nieekonomiczną jazdę, niż inni. Teoretycznie każdy jest dobrym kierowcą, ale nie każdy umie i chce oszczędzać, zwłaszcza na firmowym paliwie. System IKOL przygotuje raport z podróży w kilka chwil, a tam znajdą się informacje, które posłużą do dokładnej analizy ilości spalonego paliwa, z wybranej podróży lub ze wszystkich dystansów w dowolnym okresie. Analiza średniego spalania przedstawi dokładny sposób użytkowania pojazdu przez konkretnego kierowcę.

IKOL CAN – LIDER WŚRÓD LOKALIZATORÓW

Monitorowanie paliwa możliwe jest w różnych pojazdach, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Im więcej samochodów flotowych jest kontrolowanych przez lokalizatory GPS, tym łatwiej sprawdzić, gdzie dokładnie dochodzi do nadużyć. System GPS rejestruje rzeczywisty poziom paliwa i kontroluje jego spalanie na wybranych trasach dzięki takim funkcjom jak:

  • raport z podróży i zużycia paliwa
  • raport poziomu paliwa
  • raport wysokich obrotów silnika
  • alert wysokich obrotów silnika
  • podstawowy

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

zabezpieczenie antykradzieżowe do mercedesa

Gwiazda wśród aut – Mercedes – zabezpiecz go przed kradzieżą!

 21 lipca 2023

Gwiazda, którą Mercedes ma w swoim logo, kojarzy się z jakością, luksusem, bezpieczeństwem i…

Czytaj więcej
odnalezienie-bmw-x5-w-katowicach

Odzyskane 3 skradzione pojazdy

 20 lutego 2013

Marka:  BMW X5 Miejsce kradzieży:  Katowice Miejsce odnalezienia:  Katowice Data kradzieży:  19.02.2013 Data odnalezienia:  20.02.2013…

Czytaj więcej