Home -  Przenośne lokalizatory -  Przenośny GPS do roweru na każdą wyprawę

Przenośny GPS do roweru na każdą wyprawę

20 czerwca 2020
GPS do roweru

Przenośny mini lokalizator GPS sprawdzi trasy, pokaże osiągane prędkości i zabezpieczy rower przed kradzieżą, dzięki kontroli pozycji. Posiadanie tych korzyści zapewni lokalizator IKOL SPOT. Sprawdź pozostałe możliwości monitoringu GPS do roweru.

 

Nie da się zapomnieć ciekawej trasy i dalekiej wyprawy, ale fajnie jest mieć możliwość wrócić do niej, jeśli przyjdzie ochota na wspomnienia. Monitoring GPS idealnie wpisuje się w te potrzeby i działa zarówno z pozycji telefonu jak i komputera, za pomocą systemu IKOL. Przenośny lokalizator możesz wrzucić do plecaka lub zamontować go do roweru. IKOL SPOT zapisze wszystkie dane dotyczące przejechanych tras, miejsc postojów, czasu przejazdu i osiąganych prędkości. Oczywiście wszystkie parametry podróży zapisywane są na mapie.

JAK DZIAŁA PRZENOŚNY LOKALIZATOR GPS

IKOL SPOT wysyła swoją pozycję na serwery IKOL, a Ty przez aplikację IKOL online otrzymujesz pozycję na żywo z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Lokalizator wyposażony jest w także przycisk alarmowy, który po naciśnięciu wyśle powiadomienie do wybranych osób. Ta wiadomość alarmowa z linkiem do mapy może zostać wysłana jako SMS, e-mail lub powiadomienie w aplikacji IKOL TRACKER.

JAK ZABEZPIECZYĆ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ

Planujesz dalszą trasę i chcesz mieć stały kontakt z bliskimi? Ty masz przy sobie lokalizator, a Twoi bliscy możliwość przeglądania Twoich pozycji na żywo, online, przez całą dobę dzięki aplikacji IKOL X. Ta darmowa aplikacja zamienia telefon w lokalizator. Tutaj przeczytasz, jak sprawdzić lokalizację telefonu. Warto również wyposażyć się w sprzęt do lokalizacji GPS, jeśli rozpoczynasz przygodę rowerową na trudnych terenach, jakimi są górskie lasy i leśne ścieżki lub nieznane okolice. Narysowana trasa na mapie telefonu podpowie Ci, jak wrócić tą samą drogą.

Ważnym punktem, na jaki warto zwrócić uwagę w aspekcie bezpieczeństwa podróży jest mierzenie wysokość n.p.m., który posłuży nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale także podczas uprawiania innych sportów w terenie. Jeśli chcesz sprawdzić na jakich wysokościach zdobywałeś trasy, możesz wygenerować raport z historią wysokości, na jakich znajdował się lokalizator. Zrobisz to, logując się do sytemu IKOL. Raport zapisuje maksymalną i minimalną wysokość w danym czasie oraz graficzny wykres wysokości na osi czasu.

 

Rower w mieście

 

Obecnie coraz większą popularność zdobywa ochrona roweru przed kradzieżą. Przenośny lokalizator będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie w codziennej eksploatacji po mieście, gdzie duża gęstość zaludnienia przyczynia się do rowerowych kradzieży. Niestety każdego roku z miejsc publicznych ginie mnóstwo rowerów, a odzyskanie jednośladu jest wysoko nierealne. Zamontuj lokalizator w mało widocznym miejscu w rowerze i zapewnij sobie kontrolę przed nieautoryzowanym użyciem. Na mapie szybko sprawdzisz aktualną lokalizację jednośladu. Ile kosztuje dodatkowe zabezpieczenie roweru przez GPS monitoring? Niewiele w porównaniu z cenami rowerów, które nierzadko przekraczają kilka tysięcy złotych. Sprawdź cenę IKOL SPOT.

JAKIE CECHY MA LOKALIZATOR IKOL SPOT DO ROWERU

Użytkownicy mają coraz większe wymagania od rowerowego GPS. Ma być wytrzymały, wodoszczelny i bardzo dokładny. Bateria tego przenośnego lokalizatora wystarczy na 4 dni użytkowania bez potrzeby ładowania. Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów i bez problemu mieści się w kieszeni. Wodoodporność to niekwestionowana zaleta lokalizatora, który może być narażony na wstrząsy, błoto i deszcz. To istotna sprawa, ponieważ pogody w trasie raczej nie wybiera.

 

Jak widać, korzystanie z monitoringu nie dotyczy tylko samochodów. Abonament bez długoterminowej umowy kosztuje zaledwie 15,99 zł/mc, a korzyści sporo.

Czytaj więcej

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kombajn

Monitoring GPS podczas żniw

 7 sierpnia 2018

Zaczęły się już żniwa, więc na polach można zauważyć wzmożony ruch maszyn rolniczych. Część rolników…

Czytaj więcej
Trasa egzaminu na prawo jazdy - Warszawa Radarowa Okęcie

Trasa egzaminu na prawo jazdy – Warszawa Radarowa Okęcie

 21 czerwca 2016

Czy jesteście ciekawi, jak przebiega trasa przykładowego egzaminu na prawo jazdy w Warszawie w WORD…

Czytaj więcej