Home -  Podróże -  Przygotuj swój samochód na zimę

Przygotuj swój samochód na zimę

10 listopada 2015
Jak przygotować samochód do zimy z ikol

Połowa listopada to ostatni dzwonek, aby pojazd, który posiadasz lub te, którymi zarządzasz przygotować do najtrudniejszej pory roku – zimy. Czy wiesz, w jaki sposób powinieneś zadbać o auto, aby powiedzenie „zima jak zwykle zaskoczyła kierowców” nie odnosiło się do Ciebie lub Twoich pracowników? Przeczytaj nasz krótki poradnik i sprawdź, czy Twój pojazd jest już gotowy do zimy.

 

Akumulator

Akumulator w samochodach - lokalizacja GPS ikol

Jest to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów do sprawdzenia przed zimą. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd to samochód osobowy, ciężarówka czy motocykli, powinieneś zwrócić szczególną uwagę właśnie na akumulator. Urządzenie to w okresie zimowym spędza sen z powiek wszystkim kierowcom, a także fleet managerom. Nie ma bowiem nic gorszego, niż unieruchomiony pojazd, który nie może pełnić swoich funkcji i utrudnia pracę wielu osobom.

W jaki więc sposób zabezpieczyć się przed nieoczekiwanym spadkiem zasilania w akumulatorze? W porę zareagować!
Lokalizacja GPS IKOL udostępnia możliwość stworzenia . Jest to nic innego, jak alarm informujący właściciela lub zarządcę floty o niebezpieczniej niskim napięciu akumulatora. Wartość graniczną, po przekroczeniu której otrzymasz wiadomość SMS możesz dobrać tak, aby mieć czas na reakcję i podładowanie akumulatora (domyślnie jest ustawiona wartość 12 V dla samochodów z instalacją 12 V i 24 V dla pojazdów z instalacją 24 V).

Opony

Zmiana opon przed zimą

Pierwsze płatki śniegu oznaczają jedno – gigantyczne kolejki do zakładów wulkanizacyjnych. Jednak aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, a także innym uczestnikom ruchu drogowego, zmianę opon należy zaplanować na znacznie wcześniejszy termin. Kiedy? Gdy tylko temperatura powietrza w ciągu dnia (a raczej wtedy, kiedy dany kierowca przemieszcza się samochodem) spadnie poniżej 7°C.
Dla odpowiedzialnego fleet managera zmiana opon całej floty na zimowe to wyczerpujące i czasochłonne zajęcie. Dostosowanie terminów, sprowadzenie pojazdów z trasy, zharmonizowanie wszystkiego tak, aby usługi zostały wykonane na czas, a jednocześnie aby klienci nie odczuli żadnych niedogodności… Warto za zmianę opon zabrać się odpowiednio wcześnie. Dla własnego spokoju sumienia.

Odpowiednia temperatura

Temperatura w samochodzie

Bardzo niskie temperatury to problem nie tylko dla pojazdów, ale również dla towarów, które są nimi przewożone. Jeśli Twoja flota specjalizuje się w transporcie wrażliwych na temperaturę produktów (artykuły spożywcze lub medyczne), to powinieneś zadbać o stały pomiar temperatury w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Lokalizator GPS IKOL jest przystosowany do podpięcia do niego czujnika temperatury, który zawiadomi Cię o każdym wzroście lub spadku temperatury. Dodatkowo możesz na bieżąco sprawdzać, jaka temperatura panuje w każdym pojeździe Twojej floty.

Hamulce, płyny, wycieraczki…

Przed zimą bardzo pożądane jest, aby każdy pojazd przeszedł przegląd ogólny u dobrego mechanika. Dobry rozkład sił hamowania, klocki hamulcowe, hamulec ręczny, stan wycieraczek, wymiana płynów na te dostosowane do ujemnych temperatur i wiele innych drobnych rzeczy dają dużą pewność, że pojazd sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach meteorologicznych.

A jeśli któryś z Twoich pojazdów utknie w zaspie podczas tegorocznej zimy – dzięki monitoringowi pojazdów, będziesz wiedział gdzie go szukać.

Kategorie: Podróże, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Znajdź zagubiony telefon dzięki mobilnej aplikacji na Android

 6 sierpnia 2021

Jak odnaleźć zaginiony telefon i uniknąć kosztów związanych z kupnem nowego modelu? Wystarczy, że masz…

Czytaj więcej
KAMERKA SAMOCHODOWA

Kamerka samochodowa – gadżet, który może przysporzyć kłopotów

 13 stycznia 2020

Kamerka samochodowa stanowi dodatkowe zabezpieczenie, kiedy chcemy udowodnić naszą niewinność w kolizji czy innym zdarzeniu…

Czytaj więcej