Home -  Podróże -  Rajdy terenowe z GPS

Rajdy terenowe z GPS

4 sierpnia 2016
offroad

Rajdy terenowe cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem. W ciągu miesiąca odbywa się nieraz około 10 tego typu imprez na terenie całego kraju, w większości są to rajdy amatorskie, a wystartować może w nich każdy.

 

Jak się przygotować? Oto krótki poradnik:

 • Wpisowe na rajd. To kwota między 250 a 1200 zł. Do tego należy doliczyć koszty paliwa i części do samochodu. Jeśli się takowego nie posiada, odpowiednio zmodyfikowane auto terenowe można nabyć za ok. 15 tys. zł.
 • Ważne jest rozeznanie w terenie i sprawdzenie możliwości samochodu. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie łamać przy tym przepisów. Prawo polskie zabrania jazdy po lasach państwowych, za to bez problemu można poruszać się ścieżkami gminnymi i powiatowymi. Może przydać się tutaj lokalizator GPS, który pokaże położenie samochodu, ilość przejechanych kilometrów, pokonane odległości, a także zapamięta trasę, co przyda się na przyszłość.
 • Trzeba się dobrze zabezpieczyć. Na małych imprezach wystarczy kask, ale na dobrze zorganizowanym rajdzie amatorskim niezbędny jest ognioodporny kombinezon, auto z klatką bezpieczeństwa i 4-punktowymi pasami.
 • Aby brać udział w rajdach zawodowych, potrzebna jest licencja. Jej zdobycie nie jest niczym trudnym – wystarczy zapisać się do automobilklubu, zaliczyć egzamin teoretyczny, zrobić badania lekarskie i opłacić składkę.

Do czego może przydać się na rajdach GPS i jaki wybrać?

Lokalizator GPS przyda się każdemu, kto chciałby potem:

 • zobaczyć jaką trasę pokonał
 • sprawdzić, z jaką jechał prędkością
 • na prowadzonej przez siebie stronie zamieścić widget z przejechaną trasą
 • ile spalił paliwa
 • ile trwała jazda
 • jakie samochód miał obciążenie
 • jaka była temperatura silnika

Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj wybór lokalizatora IKOL CAN. Pozwala on pobierać informacje z komputera pokładowego pojazdu. Moduł IKOL CAN daje możliwość kontroli poziomu paliwa, spalania, a także wyświetlania informacji z deski rozdzielczej – przebieg, niezapięte pasy, włączone światła i wiele innych.
Oprócz tego IKOL daje możliwość stałego monitoringu pojazdów, na żywo, online, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, a także historię wszystkich przejazdów i postojów nawet do 12 miesięcy. Dzięki temu wybrana osoba może śledzić poczynania kierowcy na rajdzie i mieć wgląd we wszystkie zdarzenia podczas jazdy. Kierowca zaś będzie wiedział, co działo się z jego samochodem podczas rajdu, będzie mógł zniwelować błędy popełniane podczas jazdy, które negatywnie wpływają na pracę samochodu.

LOKALIZATOR IKOL CAN

Kategorie: Podróże, Lokalizatory GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą a radiowa ochrona pojazdu — wyjaśniamy różnice!

 4 lutego 2022

Złodzieje samochodów, tak samo jak my, lubią nowoczesną technologię i szybko dostosowują się…

Czytaj więcej
Test systemu ikol

Na rowerze z IKOL – test naszego systemu, część 1

 2 października 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej i wyczerpującej recenzji naszego systemu monitoringu GPS, który tym…

Czytaj więcej