Home -  Lokalizatory GPS -  Raporty GPS – korzyści z analizy tras

Raporty GPS – korzyści z analizy tras

8 marca 2021
raporty GPS

Jak podejść do oceny kierowcy? Ile przejechał kilometrów, z jaką prędkością jechał, czy jak pracował danego dnia? Teoretycznie wszystko jest ważne, ale każda ocena służy innej analizie. Raporty GPS stanowią podsumowanie podróży i warto wiedzieć, jak z nich korzystać, aby czerpać najważniejsze informacje.

 

Kontrola i monitoring pozycji GPS pojazdów jest prosty i intuicyjny, zwłaszcza jeśli korzystasz z funkcji, które adekwatnie pasują do potrzeb Twojej floty. Raporty z podróży to czytelne zestawienia prezentujące konkretne informacje podsumowujące pracę kierowcy. Szukając dobrego modelu zarządzania, warto korzystać z raportów, które z łatwością wygeneruje za Ciebie system IKOL. Każdy manager sięga po tego typu narzędzia, aby ocenić zarówno trasę jak i kierowcę. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy i jakiego użyć raportu, aby otrzymać konkretne podsumowanie. 

 

Podróż prywatna czy służbowa?

To pytanie spędza sen z powiek niejednego fleet managera. Jeśli potrzebujesz wiedzieć jak dokładnie użytkowany jest pojazd, w jakich godzinach i czy dana podróż na pewno miała charakter służbowy, skorzystaj z raportu dziennego. To szybka analiza sposobu użytkowania pojazdu. Wybierasz z kalendarza dni weekendowe i widzisz, czy pracownik korzysta z auta. Sprawdzasz trasy z poniedziałku i wiesz, czy pojazd był poza miastem, gdzie dokładnie oraz ile km przejechał lub o której godzinie pracownik rozpoczął pracę.

Podróże międzymiastowe

Jeśli Twój handlowiec jeździ po całym kraju lub często odbywa podróże do innych miast, to z pewnością korzysta z autostrad, na których wreszcie może przyspieszyć. Szybka trasa wynagradza kierowcom przyjemność z jazdy lub pomaga nadrobić stracony czas, spędzony w korku. W większości przypadków kierowcy nie trzymają się ograniczeń i bez żadnych konsekwencji przekraczają dozwolone prędkości. W systemie IKOL znajdziesz raport prędkości, który szczegółowo sprawdzi średnie oraz maksymalne prędkości. Gotowy raport będzie obejmował wybrany przedział czasowy. Przykładowy raport znajdziesz tutaj.

Wizyta u klienta

Jeśli pracownik sporadycznie jeździ na spotkania lub korzysta z samochodu dorywczo, również możesz sprawdzić, w jakim stylu użytkuje pojazd. Pojedyncze podróże wiele mówią zarówno o umiejętnościach kierowcy, jak i o jego podejściu do służbowych obowiązków. Chcesz sprawdzić postoje lub całkowity dystans? Przygotuj raport podróży. 

RAPORTY GPS

Raporty dla każdego typu pojazdu

Lokalizacja pojazdu na żywo, dzięki lokalizatorom GPS pasuje do każdego samochodu osobowego, ciężarowego, do maszyn budowlanych, rolniczych oraz motocykla. Do odpowiedniego pojazdu wybierasz właściwy lokalizator, który będzie miał odpowiedni rozmiar (umożliwiający montaż) oraz parametry techniczne (takie jak wodoodporność czy możliwość kontroli spalania paliwa).

LOKALIZATORY DLA POJAZDÓW

 

lokalizacja pojazdów GPSlokalizacja GPS pojazdow ciezarowychlokalizacja GPS motocykla

Raportujesz – korzystasz. Co zyskuje manager, a co firma?

Korzyści wynikające z systematycznej analizy jest wiele. Ocena stylu jazdy oraz efektywności pracy motywuje do lepszej organizacji pracy oraz przynosi oszczędności. Ponadto eliminuje zbędne podróże, redukuje przekroczenia prędkości i poprawia bezpieczeństwo na drodze. Firma może oszczędzać, aby inwestować. Pracownik zachowuje się bardziej lojalnie wobec pracodawcy, a to przekłada się na lepszą produktywność. Więcej spotkań, realny czas podróży, unikanie zbędnych postojów – takiego pracownika szuka każda firma. Zobacz jeszcze, jak pakiet Ecodriving sprawdza się w zarządzaniu firmowymi pojazdami. 

Kategorie: Lokalizatory GPS, Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Satelity na orbicie okołoziemskiej

Korea Południowa z własnym systemem nawigacji satelitarnej

 16 lutego 2018

Południowokoreański system pozycjonowania ma zacząć działać do 2034 roku i być o wiele dokładniejszy niż…

Czytaj więcej
dzieci na rowerach

Jak namierzyć dziecko znajdujące się poza domem?

 21 września 2018

Każdy rodzic niejednokrotnie zastanawia się, jak szybko sprawdzić, gdzie jest jego dziecko w danym momencie…

Czytaj więcej