Home -  Przenośne lokalizatory -  Raporty monitoringu GPS skutecznie usprawniają zarządzanie flotą

Raporty monitoringu GPS skutecznie usprawniają zarządzanie flotą

9 lutego 2018

Raporty w systemie telematycznym, jakim jest monitoring GPS, bardzo usprawniają zarządzanie każdą flotą pojazdów. Lokalizatory GPS można instalować zarówno w autach ciężarowych, jak i osobowych, a także w motocyklach i skuterach, dzięki czemu możemy mieć pod kontrolą każdy typ pojazdu. W zależności od tego, jaką flotę posiadamy, w systemie IKOL możemy wybrać te raporty, które są nam przydatne.

 

Raporty mają za zadanie usprawniać zarządzanie flotą przez zebranie ważnych informacji w jednym miejscu, Dzięki temu nie trzeba stale patrzeć na mapę, aby sprawdzać, co działo się z pojazdami w danym momencie. W systemie IKOL jest szeroki i dowolny wybór raportów. Dziś prezentujemy kolejne zestawienie usług, które mogą okazać się przydatne w Twojej flocie pojazdów.

W jednym raporcie można sprawdzić wszystkie zdarzenia lokalizatora

Raport zdarzeń lokalizatora prezentuje chronologicznie wszystko to, co działo się z naszym lokalizatorem. W raporcie mogą się znaleźć np. uruchomienia silnika, zatrzymanie pojazdu, miejsca postojów, przekroczenie obszaru, przekroczenie prędkości i inne. Informacje, które znajdziemy w raporcie zależą od tego, jakie funkcje dodatkowe posiadamy. Dodatkowo, do każdego wydarzenia przypisane jest jego miejsce wraz ze współrzędnymi geograficznymi.

Raport nacisku na osie pokaże obciążenie pojazdu

Za pomocą czytelnego wykresu w raporcie nacisku na osie, można sprawdzić obciążenie pojazdu na osi czasu. Umożliwia to analizę wykorzystania pojazdu – załadunku, rozładunku, a także średniego obciążenia danego auta, dzięki czemu nie zostanie ono zbyt obciążone. Pozwoli to na uniknięcie awarii samochodu.

W systemie IKOL są raporty, które usprawnią pracę zarządzającego flotą samochodów ciężarowych

Zarządzający flotą pojazdów ciężarowych i transportowych może wygenerować w systemie IKOL raporty, które pomogą mu sprawniej kontrolować samochody flotowe. Jednym z takich raportów jest raport z tachografu, który prezentuje na wykresie “stan” kierowcy – czas jazdy, czas pracy, dyspozycyjność, odpoczynek itd. Drugim, na pewno przydatnym raportem jest raport nacisku na osie, który na wykresie pokazuje obciążenie pojazdu na osi czasu. Pomocny na pewno będzie też raport prędkości, czy raport dzienny.

 

RAPORTY I ZARZĄDZANIE

 

Samochody flotowe - różne typy

 

Szybko sprawdzisz, które przejazdy były prywatne, a które służbowe

Raport podróży prywatnych i służbowych określa ilość przebytych kilometrów, czas podróży i prędkość, możemy więc sprawdzić jak pojazd był użytkowany danego dnia. Dzięki temu raportowi można szybko rozliczyć się z jednego dnia, tygodnia, czy miesiąca, sprawdzić, czy samochód poruszał się np. w weekend lub święta oraz czy był użytkowany w trybie miejskim, czy poza miastem.

Możesz codziennie otrzymywać powiadomienie dotyczące Twoich lokalizatorów

Posiadacze lokalizatorów IKOL GO, IKOL CAN, IKOL OBD oraz IKOL Moto, mogą otrzymywać codzienne podsumowanie poprzedniego dnia zawierające informacje o: liczbie uruchomionych pojazdów, przejechanej liczbie kilometrów oraz sumarycznym szacowanym koszcie podróży w dniu poprzednim. Powiadomienie wysyłane jest przez mail i SMS, a także jako powiadomienie mobilne w aplikacji IKOL Tracker.

 

LOKALIZATORY DLA POJAZDÓW                              LOKALIZATORY PRZENOŚNE

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Monitoring GPS pojazdów, Lokalizatory GPS, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Możliwość komentowania Raporty monitoringu GPS skutecznie usprawniają zarządzanie flotą została wyłączona

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol trivia

IKOL TRIVIA CZ.2. CZY WIESZ, ŻE…

 3 lipca 2015

Czy wiesz, że…? IKOL SPOT może służyć jako alarm domowy? Jeden z klientów IKOL wpadł…

Czytaj więcej
Logo projektu Bracia

Projekt Bracia dobiegł do mety

 23 lipca 2018

Od piątku, dzięki naszym lokalizatorom GPS, mogliście śledzić na mapie zmagania braci Gramackich, którzy przemierzyli…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera