Home -  Ecodriving - styl jazdy -  Różne branże, różne potrzeby – jedno rozwiązanie

Różne branże, różne potrzeby – jedno rozwiązanie

27 listopada 2017
Gps w transporcie

Monitoring GPS najczęściej kojarzy się z flotą ciężarówek, tymczasem telematyka ma o wiele szersze zastosowanie. Jeżeli jednak przyjrzymy się tematyce bliżej, okaże się, że lokalizatory można wykorzystać na wiele sposobów.

 

Branża farmaceutyczna

lokalizatory IKOL wyposażone są w czujniki temperatury. Dzięki nim można na bieżąco kontrolować temperaturę w przestrzeni ładunkowej pojazdu, co jest bardzo ważne w przypadku przewożenia leków, które mogą być przechowywane w określonej temperaturze. Oprócz tego można stworzyć dokładną bazę punktów na mapie – aptek, hurtowni czy klientów.

Dowiedz się więcej

Odśnieżanie dróg

zarządzający flotą odśnieżarek, bądź pojazdów pracujących w trudnych warunkach atmosferycznych, na pewno znają problemy ze sprawdzeniem stanu akumulatorów. Lokalizatory IKOL pozwalają na stałe monitorowanie napięcia akumulatora w dowolnym pojeździe, a przypadku spadku napięcia pozwolą wygenerować alert, dzięki któremu można zapobiec unieruchomieniu pojazdu. Ponad to zarządzający ma stałą kont orlę nad kierowcą pojazdu i postępem jego prac.

Dowiedz się więcej

Kontrola młodego kierowcy

lokalizator zamontowany w samochodzie świeżo upieczonego kierowcy pozwoli kontrolować jego poczynania na drodze i zapewni spokój członkom rodziny. Alerty monitoringu GPS powiadomią o niepożądanych sytuacjach, dzięki czemu można w porę zareagować.

 

Dowiedz się więcej

Młody kierowca - kontrola GPS

Usage Based Insurance

ubezpieczenie indywidualne to typ polisy, w którym wysokość składki nalicza się na podstawie analizy stylu jazdy danego kierowcy. W aucie montowany jest moduł OBD lub CAN, pod uwagę brane są takie dane, jak osiągane prędkości, błędy popełniane na drodze, pora i czas jazdy, przebieg samochodu, czy lokalizacja pojazdu. Wysokość składki jest naliczana na podstawie danych dostarczonych z lokalizatora. Rozwiązania telematyczne  w ubezpieczeniach są świetne dla młodych kierowców, dla których normalne składki zwykle są za wysokie, ponieważ uznaje się ich za zagrożenie na drodze. Tymczasem UBI może obniżyć składkę, jeśli młody kierowca będzie jeździł przepisowo i ekonomicznie.

Dowiedz się więcej

Transport zagraniczny

rozwiązania telematyczne IKOL świetnie sprawdzają się we flotach transportowych i spedycyjnych, także tych zajmujących się transportem zagranicznym. Po uruchomieniu funkcji Zasięg UE, monitoring działa na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Norwegii, co pozwala na kontrolowanie pojazdów przewożących towary, albo pasażerów za granicę.

Dowiedz się więcej

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol-lokalizacja-ludzi-spot

Bezpieczeństwo pracowników w terenie

 16 marca 2015

System IKOL to system monitoringu GPS pojazdów, ale nie tylko. Dzięki niezawodnym przenośnym modułom GPS…

Czytaj więcej
samochod przyspieszenie

Monitoring GPS powiadomi Cię o ważnych zdarzeniach

 8 maja 2017

Śledzenie pojazdu, zapis i przegląd tras, powiadomienia i alerty – to jedne z wielu możliwości…

Czytaj więcej