Home -  Ecodriving - styl jazdy -  Różne branże, różne potrzeby – jedno rozwiązanie

Różne branże, różne potrzeby – jedno rozwiązanie

27 listopada 2017
Gps w transporcie

Monitoring GPS najczęściej kojarzy się z flotą ciężarówek, tymczasem telematyka ma o wiele szersze zastosowanie. Jeżeli jednak przyjrzymy się tematyce bliżej, okaże się, że lokalizatory można wykorzystać na wiele sposobów.

 

Branża farmaceutyczna

lokalizatory IKOL wyposażone są w czujniki temperatury. Dzięki nim można na bieżąco kontrolować temperaturę w przestrzeni ładunkowej pojazdu, co jest bardzo ważne w przypadku przewożenia leków, które mogą być przechowywane w określonej temperaturze. Oprócz tego można stworzyć dokładną bazę punktów na mapie – aptek, hurtowni czy klientów.

Dowiedz się więcej

Odśnieżanie dróg

zarządzający flotą odśnieżarek, bądź pojazdów pracujących w trudnych warunkach atmosferycznych, na pewno znają problemy ze sprawdzeniem stanu akumulatorów. Lokalizatory IKOL pozwalają na stałe monitorowanie napięcia akumulatora w dowolnym pojeździe, a przypadku spadku napięcia pozwolą wygenerować alert, dzięki któremu można zapobiec unieruchomieniu pojazdu. Ponad to zarządzający ma stałą kont orlę nad kierowcą pojazdu i postępem jego prac.

Dowiedz się więcej

Kontrola młodego kierowcy

lokalizator zamontowany w samochodzie świeżo upieczonego kierowcy pozwoli kontrolować jego poczynania na drodze i zapewni spokój członkom rodziny. Alerty monitoringu GPS powiadomią o niepożądanych sytuacjach, dzięki czemu można w porę zareagować.

 

Dowiedz się więcej

Młody kierowca - kontrola GPS

Usage Based Insurance

ubezpieczenie indywidualne to typ polisy, w którym wysokość składki nalicza się na podstawie analizy stylu jazdy danego kierowcy. W aucie montowany jest moduł OBD lub CAN, pod uwagę brane są takie dane, jak osiągane prędkości, błędy popełniane na drodze, pora i czas jazdy, przebieg samochodu, czy lokalizacja pojazdu. Wysokość składki jest naliczana na podstawie danych dostarczonych z lokalizatora. Rozwiązania telematyczne  w ubezpieczeniach są świetne dla młodych kierowców, dla których normalne składki zwykle są za wysokie, ponieważ uznaje się ich za zagrożenie na drodze. Tymczasem UBI może obniżyć składkę, jeśli młody kierowca będzie jeździł przepisowo i ekonomicznie.

Dowiedz się więcej

Transport zagraniczny

rozwiązania telematyczne IKOL świetnie sprawdzają się we flotach transportowych i spedycyjnych, także tych zajmujących się transportem zagranicznym. Po uruchomieniu funkcji Zasięg UE, monitoring działa na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Norwegii, co pozwala na kontrolowanie pojazdów przewożących towary, albo pasażerów za granicę.

Dowiedz się więcej

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

czlowiek ludzie umowa GPS z ikol

Który system lokalizacji GPS wybrać?

 10 grudnia 2015

Wybór odpowiedniego dostawcy usług zawsze jest problematyczny – niezależnie od branży usług, które chcemy nabyć.…

Czytaj więcej
office-620822_1920

Sprawdź nasze aplikacje – monitoring GPS w twoim smartfonie

 15 maja 2017

Telefon z łatwością można zmienić w lokalizator i sprawdzać jego położenie – wystarczy tylko aplikacja…

Czytaj więcej