Home -  Przenośne lokalizatory -  Samochód ciężarowy pod kontrolą

Samochód ciężarowy pod kontrolą

24 lipca 2017
truck

Monitoring GPS w firmach transportowych i spedycyjnych to standard. Zarządzający flotą pojazdów może szybko sprawdzić lokalizację samochodów, przebyte trasy, postoje i wiele innych rzeczy…W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się kontrolowaniu samochodów ciężarowych za pomocą monitoringu GPS.

 

System IKOL świetnie sprawdza się w obsługiwaniu dużych flot samochodów transportowych i spedycyjnych. Zarządzający flotą pojazdów nie musi wciąż patrzeć na mapę, aby wiedzieć, co dzieje się z samochodami i kierowcami – rozbudowany system raportów i alertów pozwala na szybką kontrolę całej floty. Dzięki podłączeniu lokalizatora do szyny CAN w pojeździe, można również bardzo sprawnie kontrolować poziom i spalanie paliwa we flocie, dzięki czemu nie trzeba w pojazdach instalować kosztownych sond paliwowych i innych czujników.  Lokalizator IKOL CAN umożliwia także odczytanie wszystkich informacji z komputera pokładowego pojazdu.

Co jeszcze umożliwia system IKOL w samochodach ciężarowych?

 • Wyznaczanie dowolnych obszarów – jeśli nasi kierowcy mają poruszać się po wyznaczonym obszarze, wystarczy taki zaznaczyć na mapie. Kiedy kierowca przekroczy obszar, otrzymamy stosowne powiadomienie.
 • Sprawdzenie nacisku na osie – raport nacisku na osie umożliwia przedstawienie obciążenia pojazdu na osi czasu. Dzięki temu można zoptymalizować obciążenie dla danego pojazdu we flocie.
 • Odczyt danych z tachografu – raport z tachografu w czytelny sposób pokazuje niezbędne informacje na temat użytkowania pojazdu przez kierowcę.
 • Otrzymywanie powiadomień o zbyt długim postoju – to bardzo pomocne narzędzie przy zarządzaniu dużą flotą samochodów transportowych, ponieważ pozwoli na sprawną kontrolę kierowców. Powiadomienie o zbyt długim postoju pozwoli nam sprawdzić lokalizację kierowcy i sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku.
 • Otrzymanie powiadomienia o zbyt długiej podróży – kierowca, który zbyt dużo czasu spędza w trasie za kółkiem, stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Możemy ustalić, jaki jest optymalny czas pracy kierowcy i otrzymywać powiadomienia, jeśli kierujący pojazdem zbyt długo prowadzi samochód.
 • Powiadomienia o zagłuszaniu lokalizatora – przebiegły kierowca chce zagłuszyć pracę lokalizatora? Od razu zostaniesz o tym powiadomiony!
 • Identyfikacja kierowcy – funkcja Identyfikacji kierowcy umożliwia odczyt danych identyfikacyjnych kierowców zapisanych na karcie iButton/Dallas, dzięki czemu można przypisać kierowcę do danego pojazdu.
 • Lokalizację samochodów za granicą – wystarczy uruchomić odpowiednią usługę, aby kontrolować pojazdy także poza granicami Polski.

W IKOL Przydadzą się także na pewno:

 • Alert przekroczenia prędkości
 • Geograficzna baza danych klientów oraz punktów
 • Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów
 • Analiza sposobu użytkowania pojazdu – Ecodriving

Raport zdarzeń CAN

Oprócz kontroli samochodu, IKOL oferuje także monitoring naczep i towarów. Umożliwia to lokalizator IKOL DURO, który posiada własną baterię, więc nie musi być uzależniony od zasilania pojazdu. Lokalizator IKOL DURO działa aż do 24 miesięcy bez ładowania, jest więc świetnym narzędziem do monitoringu naczep, kontenerów i innych towarów.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

casino

Ciekawe zastosowania przenośnego lokalizatora ikol MONDO

 16 października 2018

Przenośny lokalizator GPS z własnym i bardzo trwałym zasilaniem niesie ze sobą duży potencjał. Jego…

Czytaj więcej
pizza dziewczyna

Rozkręć swój lokalny biznes dzięki lokalizacji GPS

 15 marca 2016

Małe firmy lokalne to sektor gospodarczy, który jest bardzo ceniony i wspierany na różne sposoby…

Czytaj więcej